Sondajro - sondajro.com (SCAM)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
7 Aug 2010
Mesaje
467
Acest site te plăteşte pentru opinii / sondaje la mari companii. Ei îşi doresc ca spoturile lor publicitare să fie analizate şi apreciate de Dumneavoastră iar pentru asta sunteţi platiţii. Mai multe detalii veţi putea vedea pe site. :ympeace:

Primeşti un bonus de 20 Euro la înregistrare ! o_O

Primeşti 8 Euro pe Sondaj ! (Dejea am 36 Euro :D)

Plateşte în Paypal la minim 500 Euro !

Primeşti 5 Euro pentru fiecare referal adus în sistem şi mai primeşti 15% din caştigul lui.

Plăţile se efectuează după data de 6 a lunii, care urmează luna în care a fost acceptată cererea de retragere a plăţii. Dacă nu aţi prezentat cererea sau nu aţi depăşit pragul de retragere a banilor, câştigul dumneavoastră nu va disparea, ci va fi transferat pe luna următoare. Adică dacă cererea a fost acceptată pe 23 martie, plata va avea loc după data de 6 aprilie.

E site Romanesc deci ... nu stiu ce sa zic, acum vom vedea :))

Înregistrare: http://sondajero.com/?ref=100691
 
Veteran
Team Spirit
Înscris
4 Apr 2011
Mesaje
852
Re: Sondajro - sondajro.com

Nu-mi place sa fiu eu "omul negru" dar nu am mai auzit in viata mea de cuvantul : "Registratie" /:)
De inregistrare am auzit si cam atat .
 
Membru
Înscris
28 Mai 2011
Mesaje
149
Re: Sondajro - sondajro.com

Aici nu prea pare că e românesc. În plus, aruncă o privire mai atentă textului de pe prima pagină. Nu spun că nu plăteşte pentru că nu am activat pe el, dar arată jalnic şi oferă mult prea mult pentru un amărât de sondaj. Nici rezidenţii US nu iau echivalentul a 8 euro pentru aşa ceva. Oricum, măcar vei avea satisfacţia că ai câştigat şi tu 500 de euro foarte rapid(cel puţin virtual). ;))
 
Membru
Înscris
4 Oct 2011
Mesaje
38
Re: Sondajro - sondajro.com

Si eu am vazut reclama pe Neobux cu situ asta.

E nou site-ul,eu zic ca se plateste. Si...da,se da 8 euro pe sondaj pentru ca un sondaj dureaza mult.Sunt sondaje romanesti .

Eu unu,incerc.
 
Donator
Înscris
24 Iun 2012
Mesaje
315
Re: Sondajro - sondajro.com

Mai mult ca sigur nu este un site romanesc. Limba romana nu exista pe site. Dumneavoastra cu D mare...
500 euro? 20 la inregistrare? 8 pentru sondaj?
Nu e nevoie de prea multa ratiune sa ajungi la concluzia ca este scam.
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
7 Aug 2010
Mesaje
467
Membru
Înscris
28 Mai 2011
Mesaje
149
Re: Sondajro - sondajro.com

Nu poţi fi 100% sigur că nu plăteşte, dar dacă nici măcar un translator român nu şi-au permis să plătească pentru a traduce site-ul în adevărata limbă română, eu sunt 99% sigur că este un site făcut ca să fie... :-q

QFreev a spus:
Si...da,se da 8 euro pe sondaj pentru ca un sondaj dureaza mult.Sunt sondaje romanesti .

Nimeni nu va plăti pentru un sondaj destinat românilor această sumă(cel puţin nu în următorii ani), oricât de lung ar fi. ;)
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Re: Sondajro - sondajro.com

MadalinTM a spus:
Mai mult ca sigur nu este un site romanesc. Limba romana nu exista pe site. Dumneavoastra cu D mare...
500 euro? 20 la inregistrare? 8 pentru sondaj?
Nu e nevoie de prea multa ratiune sa ajungi la concluzia ca este scam.
100% scam.
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
7 Aug 2010
Mesaje
467
Re: Sondajro - sondajro.com

Abh a spus:
MadalinTM a spus:
Mai mult ca sigur nu este un site romanesc. Limba romana nu exista pe site. Dumneavoastra cu D mare...
500 euro? 20 la inregistrare? 8 pentru sondaj?
Nu e nevoie de prea multa ratiune sa ajungi la concluzia ca este scam.
100% scam.

Parere sau vi si cu niste dovezii ca sa il pot arunca la cos? /:)
 
Donator
Înscris
24 Iun 2012
Mesaje
315
Re: Sondajro - sondajro.com

Vin cu limba romana, care lipseste atat pentru tine cat si pentru cel care a facut acel "site". Nu cunosc alte site-uri adevarate care sa necesite o suma atat de mare pentru a da cashout, si anume 500$.
 
Membru
Înscris
13 Iul 2011
Mesaje
432
Re: Sondajro - sondajro.com

Am mai vazut un site in engleza exact la fel si cu aceste preturi si limita de retragere si era Scam din pacate nu mi amintesc cum se numeste dar tot 500$ retragere 4 sondaje pe zi la 8 euro sper sa nu fie acelasi proprietar.
 
Membru
Înscris
3 Sep 2012
Mesaje
3
Re: Sondajro - sondajro.com

Si eu am cont aici .. am aproape 100 E .. dar nu stiu .. ce credeti plateste ? A ajuns cineva din cei care au cont la suma de 500 pt a ii scoate ?
 
Membru
Înscris
13 Iul 2011
Mesaje
432
Re: Sondajro - sondajro.com

Azi nu pot intra in cont .La voi merge mai are careva aceasta problema?
 
Donator
Înscris
21 Iun 2012
Mesaje
343
Re: Sondajro - sondajro.com

nu vreau sa poster aiurea :D, dar dupa parerea mea nici nu ar trebui prezentate aceste siteuri pe forum, sunt niste porcari , cine e atat de destept da-ti dea 8$ pe chestionar? Nimeni...nu va mai pierdeti timpul aiurea, daca tot vreti sa lucrati cu siteuri gpt cumparativa un vps, vil configurez eu daca aveni nevoie ;) si gata :d
 
Membru
Înscris
14 Sep 2012
Mesaje
65
Re: Sondajro - sondajro.com

Eu am ajuns la 500,astept sa vad daca se intampla ceva


 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Re: Sondajro - sondajro.com

"Account-urile infractorilor vor fi blocate"
Pe cat punem pariu ca esti un infractor si vei avea contul blocat? :)
Sa ne tii la curent.
 
Membru
Înscris
14 Sep 2012
Mesaje
65
Re: Sondajro - sondajro.com

Va tin la curent, dupa calculele mele in legatura cu ce spun ei acolo,ar trebui de azi intr-o saptamana sa primesc"confirmarea"..
Va tin la curent cu tot ce se intampla
 
Membru
Înscris
13 Iul 2011
Mesaje
432
Re: Sondajro - sondajro.com

buna treaba astept cu interes confirmarea ta de plata pana atunci poate ajung si eu la suma de plata
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus