Pariuri aproape sigure

Înscris
21 Iun 2011
Mesaje
10
Pentru ca nimic nu este sigur in lumea asta.

21 iulie 2011 ora 3:45 (bucuresti), meci Paraguay - Venezuela a doua semifinala Copa America. Echipele s-au intilnit si in grupe, scor final 3 - 3.
Cote pe piata marcheaza ambele/una/niciuna: 2,20;2,1;7
Rata profit, in conditiile in care se marcheaza cel putin un gol: 7,33%

Exemplu:
pariu 1: 10*2,2=22 - 10= 12 profit brut - 10,47 (miza pierduta la pariul 2)= 1,53 profit net
pariu 2: 10,47*2,1=21,987 - 10,47=11,517 profit brut - 10 (miza pierduta la pariul 1)= 1,517 profit net
Investit 20,47, profit 1,5, rata profit 7,33%

AVERTISMENT: nu dau garantie pe pariuri!!! Contra caselor de pariuri, pe termen lung, nu cistiga nimeni! Fiecare cu banutii lui. Pariati, doar atit cit sunteti dispusi sa pierdeti. Eu am renuntat la pariuri in favoarea tradingului. Dar asta e alta poveste. Ne vedem dupa 50 de postari.
 
Veteran
Înscris
3 Iul 2010
Mesaje
727
Ultimile meciuri a Paraguay si Venezuela:

05/06/11 FRI Bolivia 0 - 2 Paraguay
08/06/11 FRI Paraguay 0 - 0 Bolivia
12/06/11 FRI Paraguay 2 - 0 Romania
24/06/11 FRI Paraguay 0 - 0 Chile
04/07/11 COA Paraguay 0 - 0 Ecuador
09/07/11 COA Brazil 2 - 2 Paraguay
14/07/11 COA Paraguay 3 - 3 Venezuela
17/07/11 COA Brazil 0 - 0(P 0-2) Paraguay

30/03/11 FRI Mexico 1 - 1 Venezuela
02/06/11 FRI Guatemala 0 - 2 Venezuela
07/06/11 FRI Venezuela 0 - 3 Spain
03/07/11 COA Brazil 0 - 0 Venezuela
10/07/11 COA Venezuela 1 - 0 Ecuador
14/07/11 COA Paraguay 3 - 3 Venezuela
18/07/11 COA Chile 1 - 2 Venezuela

In meciul din grupe Paraguay-Venezuela 3:3 , Venezuela a marcat 2 goluri in ultimile minute de joc, era la un pas sa piarda...Venezuela marcheaza destul de mult, dar Paraguay are o aparare mai buna, dar si eu zic ca in acest meci se va marca. Dar as merge pe sansa dubla Paraguay cota e de 1.25, deci daca facem un mic calcul :) : 10*1.25=12.5-10=2.5 profit... prifutul aici este mai mare decat al tau si riscul sa pierdem este doar de 10 unitati si nu 20. :)...Totusi cel mai bine e de pariat live.
 
Înscris
21 Iun 2011
Mesaje
10
Este adevarat ce spui tu, dar; eu am nevoie doar de un gol. Tu, ai nevoie neaparata de o victorie a paraguay-ului sau un egal. Daca se intimpla sa marcheze venezuela vreo doua trei goluri ... iti si vad siroaiele de transpiratie pe frunte, in timp ce eu, pot inchide compiterul si iesi la o :drinks: . Prefer un 8% cu probabilitatea de a se intimpla mai mare, in loc de 25% cu transpiratii reci pe sirea spinarii :dance:

Pe vremea cind pariam, imi placea piata cu goluri marcate. Simteam ca toti cei 22 de jucatori "trag" pentru mine.
 
Veteran
Înscris
3 Iul 2010
Mesaje
727
etlente a spus:
talic a spus:
Paraguay - Venezuela 0:0 :)

felicitari :drinks:

Multumesc :drinks:

recomand pe azi un meci din Europe - UEFA Europa League si anume: Varazdin (Croatia) - Iskra-Stal (Moldova) in tur a fost 1:1, Varazdin va invige cota e de 1.4 pe bet365, chiar se poate pune si la Handicap -1 pe Varazdin cota e de 1.7 . In fotbal orice este posibil nu zic ca sunt sigur in acest meci la 100%, dar 99% ca Varazdin va invinge.
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
da, am vrut sa pun pe el, dar n-am avut cu cine sa schimb pentru moneybookers in timp util.
 
Veteran
Înscris
3 Iul 2010
Mesaje
727
@9formula20 pariuri sigure nu exista :)
pe maine este un meci, dar cu o cata cam mica si anume: Dacia Chsinau - Nistru Otaci, mizez pe victoria Daciei cota este de 1.2 pe bwin. Nistru este o echipa incomoda pentru Dacia, dar oricum cred ca Dacia in acest meci va invinge.
 
Membru
Înscris
21 Iul 2011
Mesaje
98
Evident ca nu exista meciuri pe care sa mergi cu ochii inchisi. Ma refeream la "pariuri aproape sigure", ca sa citez :D
Merci pentru pontul de maine. ;)
 
Veteran
Înscris
3 Iul 2010
Mesaje
727
Nu era nici un pont, sunt din R.Moldova si cunosc echipele de aici. Campionatul doar incepe si pot aparea ceva surprize, dar sa ma crezi ca in acest campionat sunt foarte multe meciuri prognozabile si pe viitor chiar as fi putut da meciuri cu cote bune si aproape sigure daca nu chiar foarte sigure. Dar gata asta a fost ultimu meci, daca incep astfel de discutii.
 
Membru
Înscris
21 Iul 2011
Mesaje
98
Ok, gata cu dezbaterile pe tema asta. :D Uita-te si in Romania, e prima etapa si deja au inceput surprizele: Steaua s-a impiedicat la Sibiu...Cine s-ar fi asteptat? :-
 
Membru
Înscris
14 Iul 2011
Mesaje
209
9formula20 a spus:
Ok, gata cu dezbaterile pe tema asta. :D Uita-te si in Romania, e prima etapa si deja au inceput surprizele: Steaua s-a impiedicat la Sibiu...Cine s-ar fi asteptat? :-
eu :)) or fost praf oricum
 
Înscris
21 Iun 2011
Mesaje
10
Pariurile de azi:

1. Albirex Niigata - Tanjong Pagar ora 15:00 SLeague Singapore; nu cistiga Tanjong.

2. Sarajevo - Sparta Praga ora 22:00 calificare europa league; se califica Sparta Praga. Scor in tur Sarajevo - Sparta Praga 0-5.

3. Austria Wiena - Ljubljana ora 22:05 calificare europa league; se califica Austria Wiena. Scor in tur Ljubljana - Austria Wiena 1-1.

Mai sunt niste meciuri interesante dupa miezul noptii. WC U20 si brazilia. Cum reusesc sa-mi arunc ochii peste statistici, revin cu un post.
 
Veteran
Înscris
3 Iul 2010
Mesaje
727
BursaPariurilor a spus:
Pariurile de azi:

1. Albirex Niigata - Tanjong Pagar ora 15:00 SLeague Singapore; nu cistiga Tanjong.

2. Sarajevo - Sparta Praga ora 22:00 calificare europa league; se califica Sparta Praga. Scor in tur Sarajevo - Sparta Praga 0-5.

3. Austria Wiena - Ljubljana ora 22:05 calificare europa league; se califica Austria Wiena. Scor in tur Ljubljana - Austria Wiena 1-1.

Mai sunt niste meciuri interesante dupa miezul noptii. WC U20 si brazilia. Cum reusesc sa-mi arunc ochii peste statistici, revin cu un post.

Unde ai vazut tu ca la meciul Sarajevo-Sparta praga sa primeasca cineva pariuri pe calificare? si daca chiar este vreo casa de pariuri care sa primeasca pariruri pe acest meci pentru calificari sunt curios ce cota dau :)
La meciul Austria Viena - Olimpija Ljubljana la bwin cota este foarte mica de 0.08 pe calificarea Autriei Wiena, adevarat ca la bet365 e ceva mai mare 1.16
Si refiritor la primu meci ce inseamna "nu cistiga Tanjong"? daca ai in vedere de mizat pe 1x(Abirex Niigata sau egal) cota este de 1.01 :)) , asta ai avut in vedere?

Nu inteleg ce gasesti tu in cotele astea asa mici, destul un meci sa-l pierzi, apoi iti trebuie ceva luni bune sa tot castigi cu astfel de cote ca sa-ti scoti bani.
 
Membru
Înscris
31 Iul 2010
Mesaje
3
Ce cautati multi dintre voi se gaseste aici: http://pariuri.org/strategii-pariuri-si ... -bets.html Este vorba despre arbitraje, unde intr-adevar se poate intampla sa pariem sigur pe un meci. Operatiunea necesita un capital destul de solid pentru a avea si castiguri satisfacatoare.

Tot acolo, in finalul articolului, veti putea gasi niste link-uri catre site-uri care ofera zilnic astfel de arbitraje (unele pe bani - adica cele cu profiturile cele mai mari, in timp ce altele le ofera gratis - insa pe cele cu profitul mai mic, cum e normal dealtfel)
 
Veteran
Înscris
24 Mai 2009
Mesaje
1.467
acolo trebuie sa ai sume mari de bani,daca stai sa iei in calcul toate comisioanele de care te lovesti,curentu consumat si timpul pierdut iti ramane foarte putin de la arbitraje,putin ma refer in procente
 
Sus