Surebets - Pariuri Sigure!

Surebets - Posibil sau imposibil?

  • 1.Posibil

    Votes: 75 65,2%
  • 2.Imposibil

    Votes: 40 34,8%

  • Total voters
    115
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Fac un mic chestionar in privinta pariurilor sigure (SureBets)!
Credeti ca se poate castiga cat de cat din ele? Stiu ca ai nevoie de un bank roll mare, dar este ceva sigur?
 
Membru Banat
Înscris
31 Iul 2011
Mesaje
69
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

E sigur ca se poate castiga din pariuri . Si imi pastrez aceasta idee cu conditia sa ai si un bankroll mare , cum zici si tu . Insa pariuri sigure nu exista . Dupa cum stim cu toti , cel mai des ni se intampla sa pierdem pe cotele cele mai mici , de care nu ne facem griji , si cand ne uitam la bilet le vedem ca si castigate . Cel putin mie asa mi se intampla mai mereu .
 
Membru
Înscris
23 Apr 2010
Mesaje
72
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

am pariat 2 mil pe o cota 1.20 la tenis si am pierdut :))
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

misticboyy a spus:
am pariat 2 mil pe o cota 1.20 la tenis si am pierdut :))
Pai tu nu ai pus un surebets aici! "A betting arbitrage (also called a sure bet) in a sports betting dictionary is an opportunity of betting which gives you a one hundred percent chance of the win"
Tu trebuia sa pui pe ambele rezultate si suma pariata sa fie mai mica decat suma castigata de pe urma rezultatului, ca sa il consideri surebet!
Uite de exemplu pentru meciul Vaduz - Delemont, din Elvetia, este posibil urmatorul surebet:
Sa spunem ca pariezi 200 lei in total! Impartind, trebuie sa pariezi 92 la sportingbet si 108 la VictorChandler! Ai profit, indiferent de rezultat, intre 6.28 si 7 (lei in cazul asta)!
Daca ai nevoie de mai multe informatii, anunta-ma.
 

Atașamente

  • Surebets.PNG
    Surebets.PNG
    8,7 KB · Vizualizări: 1.004
Veteran
Donator
Înscris
16 Iul 2011
Mesaje
1.043
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Sunt super ok pariurile astea arbitrare/sigure...

Din ce am vazut pe net insa, ar putea aparea unele probleme:

1) Agentiile fac tot posibilul sa ofere cote relativ egale , dar rar se intampla sa apara meciuri ca cel pe care l-ai postat tu.
2) Agentiile ITI pot anula pariul, folosindu-se de scuze ridicole,cateodata si astfel exista riscul sa iesi pe minus daca tocmai acel pariu iese castigator.
3) Chiar daca sunt 100% legale, agentiile nu sunt de acord cu pariurile astea si daca te descopera risti sa ramai cu contul blocat.

Toate cazurile de mai sus le-am gasit scrise pe net mai demult, cand eram si eu interesat de astfel de pariuri....

Deci, be safe & careful.
 
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

nu este obligatoriu sa dispui de un bankroll mare,dar bankroll-ul este direct proportional cu suma castigata.un surebet este un pariu care l-ai castigat inainte sa inceapa meciul,rezultatul final neinfluentand castigul tau.am activat la o astfel de casa de pariuri(casa de pariuri este gresit sa o numim).la un bankroll de 50E faceam cam 1E profit,dar lispsa rabdarii a fost cel mai mare dusman al meu.nu sunt sigur ca am voie sa dau mai multe detalii aici,dar cine vrea ii raspund bucuros prin mesaj privat.
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Da! Insa eu cand spun de un bank-roll mare ma refer ca trebuie sa ai cont la cel putin 10 case de pariuri, si sa ai cam minim 50 de euro in fiecare casa! De unde rezulta ca ai nevoie de vreo 500 de euro!
 
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

nu e nevoie sa ai bankroll in toate,exista metode de a transfera bani rapid intre ele prin diverse metode,gen netteller sau alte portofele online.dar binenteles mai simplu e sa ai bani in toate.dar exista o casa de pariuri care iti ofera posibilitatea de a prinde cote diferite pentru acelasi rezultat,
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

OFFtopic: Am retras suma de 100 ron de la betclic acu 20 de minute prin Moneybookers! Mi-au intrat banii in MB in 10 minute de la retragere! Pana acum este cea mai rapida retragere procesata de o casa de pariuri!
ONtopic: Care este casa de pariuri de care vorbesti, teranu?
 
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

am sa iti raspund aici pentru ca inca nu am dreptul de a trimite mesaje.

vorbeam despre betfair.com . e greu pana te obisnuiesti dar pe urma treaba merge bine,totul e sa prezici daca cotele la un anumit eveniment scad sau urca,ceea ce de la un moment dat nu va ma fi greu deloc.
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Iata un surebets testat de mine ieri:

Primul pariu:
Al doilea pariu:

BET 1 + BET 2 = 130 EUR
BET 1 castigator 135.28 EUR
Profit 5.28 EUR
Concluzie: ESTE POSIBIL!
 

Atașamente

  • pariu.JPG
    pariu.JPG
    137 KB · Vizualizări: 270
  • bet365 pariu.PNG
    bet365 pariu.PNG
    7,4 KB · Vizualizări: 268
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

ai pariat in timpul meciului sau inainte?
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

teranu, am pariat inaintea meciului!
 
Veteran
Donator
Înscris
3 Ian 2011
Mesaje
1.192
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

practic ne putem imbogati? ai mai luat vreounul de atunci ?
 
Veteran
Donator
Înscris
28 Mar 2009
Mesaje
2.991
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Intr-o zi sunt foarte multe meciuri! Se poate castiga lejer 5 EUR / zi ;)
 
Veteran
Donator
Înscris
22 Ian 2011
Mesaje
981
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Si probabil dupa o saptaman-doua sa tot faci asa ceva o sa te trezesti cu contul blocat din senin pe nustiu ce motiv.Nu?
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

jooky3r a spus:
practic ne putem imbogati? ai mai luat vreounul de atunci ?
Imbogati e cam mult spus! Depinde de cat pariezi!
07cpu a spus:
Intr-o zi sunt foarte multe meciuri! Se poate castiga lejer 5 EUR / zi ;)
Da. Sunt multe meciuri intr-o zi, dar nu toate se potrivesc pentru a fi Surebets
c0sm1nn a spus:
Si probabil dupa o saptaman-doua sa tot faci asa ceva o sa te trezesti cu contul blocat din senin pe nustiu ce motiv.Nu?
Kiar nu inteleg de ce sa iti blocheze contul! Adica eu depun 100 de euro intr-o casa de pariuri si incep sa pariez...pentru ce sa imi blocheze contul?
 
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

e greu sa gasesti meciuri,dar mai greu e sa te tii de plan si sa nu pariezi aiurea.conturi blocate din acest motiv nu vor exista niciodata.
 
Donator
Înscris
20 Iun 2011
Mesaje
209
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

din orice pariu se poate castiga , daca sti sa joci desigur ;))
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Re: Surebets - Posibil sau imposibil?

Astazi am mai pus un pariu, insa am o mica problema cu cei de la bet365, meciul este incheiat de aproximativ 2 ore, dar ei inca nu au validat pariul ca fiind castigator!
 
Sus