Site pariuri

Veteran
Donator
Înscris
7 Iun 2012
Mesaje
1.631
am o intrebare. De ce este nevoie pentru a deschide un site de pariuri. Tin sa spun ca nu e pt fotbal sau sporturi :D am vazut ca nu prea gasesti siteuri serioase si ma gandeam sa fac un site cu pariuri gaming (meciurile din PGL).
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
30 Iul 2010
Mesaje
1.291
Pinnaclesports au pariuri pe Dota2 , Starcraft , Counter Strike etc. Si da , tot iti trebuie autorizatie chiar daca nu e pentru pariuri sportive.Ai nevoie de o societate comerciala cu:
- 4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet;
- 6312 Activităţi ale portalurilor web.
- Caen 9200 - Activităţi de jocuri de noroc şi pariuri;
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe;

Autorizatii:

- Autorizatia sanitara; PSI; acordul Ministerului de Interne; autorizatia de jocuri de noroc emisa de Ministerul Finantelor prin intermediul Comisiei de autorizare a jocurilor de noroc; licente pentru softurile si programele care le veti utiliza pentru utilizarea sistemului de pronosticuri sportive.
- Baza legala care guverneaza autorizatia agentiilor de pronosticuri sportive este Hotararea de Guvern nr.251/1999 privind conditiile de autorizare, organizare si exploatare a jocurilor de noroc.
Art. 6. - Jocurile de noroc se clasifica dupa cum urmeaza:
d) pronosticuri (pariuri) sportive, daca evenimentele aleatorii constau in rezultatele unor intreceri sportive de orice fel, pariuri de orice fel, tombole, jocuri tip bingo si keno, cu transmisie prin retelele de televiziune, atunci cand evenimentele aleatorii constau in rezultatele unor extrageri de numere, de litere sau de alte simboluri, indiferent de caracteristicile dispozitivelor mecanice, electronice, digitale sau video, utilizate pentru generarea acestora sau pentru efectuarea extragerilor (cupe, urne, roti si alte asemenea mijloace); se includ in aceasta categorie, toate genurile de tombole, precum si jocurile interactive transmise in direct de posturile de televiziune (pentru partea ce reprezinta joc de noroc).
Actele pentru depunerea autorizatiei sunt enumerate in anexa nr.3 din prezentul act normativ.
* Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.69/1998 privind regimul de autorizare a activitatilor din domeniul jocurilor de noroc;
*Ordonanta Guvernului nr. 36 / 2000, pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.69/1998 privind regimul de autorizare a activitatilor din domeniul jocurilor de noroc.


+Licenta pentru jocuri de noroc care (posibil sa fie) de peste 100.000 EURO/an.
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
30 Iul 2010
Mesaje
1.291
Citeste ultimul rand de la postul anterior si te-ai lamurit.In plus singurul mod prin care poti avea o investitie cat de cat modesta pentru astfel de afacere este sa deschizi o casa de pariuri sportive cu franciza care e peste 3000-4000 euro + 11% platiti francizorului din venituri ( care pot varia intre 15000 - 70000 lei).

O investitie initiala ar varia intre 5000-10000 euro si (ar trebui) sa se recupere in anul urmator.

Castigul brut ar fii de 15-25% din cifra de afaceri.
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Iun 2012
Mesaje
1.631
:-?? ar fi destul de buna ideea. Problema e ca nu is major (am 15 ani) deci nu vad cum as putea sa fac casa de pariuri cand am nevoie de autorizatie (la 15 ani nu o primesc nici daca mituesc :)))
 
Membru Banat
Veteran
Înscris
29 Apr 2011
Mesaje
2.145
:-?? ar fi destul de buna ideea. Problema e ca nu is major (am 15 ani) deci nu vad cum as putea sa fac casa de pariuri cand am nevoie de autorizatie (la 15 ani nu o primesc nici daca mituesc :)))

le prezinti parintilor ideea ta.;)
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Iun 2012
Mesaje
1.631
nu cred ca vor accepta insa o sa ii intreb. Acum problema ar fi la fel ca prima ... ca sa deschid casa de pariuri cam de ce "documente" as avea nevoie? si ce reprezinta aceasta casa de pariuri in franciza.
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Tot n-ai citit ultimul rand din postul lui MrWhite, asa-i? Ala cu 100.000 EURO/an.
 
Sus