Vand credit orange/vodafone/cosmote

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
Vand credit orange/ vodafone /cosmote.
Cei ce vor apela la serviciile mele vor primii creditul sub forma de cod de reincarcare (generat prin ING Bank).

Valori minime de reincarcare:
-orange: 3 euro;
-vodafone: 4 euro;
-cosmote: 5 euro;

Pret: 1 euro (sub forma de credit) = 2.00$ (Deci pt 5 euro credit imi veti plati 10$, adica aproximativ 34 lei spre deosebire de 32 lei cat e in marketuri).

Metode de plata: LR si PayPal ( curand voi adauga si alte procesoare).

Detalii: Voi trimite primul userilor cu vechime si reputatie.
 
Membru
Înscris
6 Mar 2011
Mesaje
149
Nu am vandut/cumparat niciodata credit in schimbul banilor din alte sisteme de plati online ..si poate ca nu stiu exact cum merge treaba , DAR ..de ce as lua de la tine cu 36 cand pot lua cu 32 din market-uri dupa cum altfel ai zis si tu ?! Dupa cum am zis , nu ma pricep asa ca nu imi lua postul in nume de rau ; as fi mult mai multumit daca mi-ai explica :)
 
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
1) pt ca e mult mai comod
2) banii din LR spre ex pana ii scoti tu pe card (prin exchangeri) trebuie sa platesti cateva comisioane + munca de cautare a exchangerilor;
3) ca sa scoti bani din paypal pe card (spre ex 11$) platesti un comision de 2.5$ si ramai cu cca 9$ ... deci ajungi tot acolo...

De mentionat: Nu recomand sa bagi bani in aceste procesoare numai pt a lua credit de la mne , pt ca in acest caz e mai recomandat sa luati direct din magazin.
 
Membru
Înscris
6 Mar 2011
Mesaje
149
Ok , am inteles :) In cazul asta mi-am schimbat in mare parte parerea ..mersi pentru reply.

UP!
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Cand as mai fi avut nevoie de credit .. as fi apelat la tine -> doar ca: pretul e cam mare ( 5 euro = 10.5 $ ? ). Unde se vinde credit in valoare de 5 euro cu 32 lei? Eu stiu ca maxim costa 28 lei. Gasesc si la 25 de lei. De ce nu mai lasi din pret? Alte persoane de pe Forum ( chiar am cumparat de la ele ) .. au vandut la acelasi pret ( 1:1 ). Ma rog ^^
 
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
eu saptamana trecuta am dat 32 lei pe 5 euro orange dintr-un supermarket... prin acel sistem (nush cum se numeste) care le genereaza instant codurile de reincarcare prin casa de marcat... si ca sa fie suma rotunda las 1 euro = 2$ ... mai mult imi pare rau dar nu las... nu se merita efortul caci platesc destule comisioane ca sa retrag apoi banii pe card...
 
Veteran
Donator
Înscris
31 Ian 2011
Mesaje
4.601
socialmedia a spus:
eu saptamana trecuta am dat 32 lei pe 5 euro orange dintr-un supermarket... prin acel sistem (nush cum se numeste) care le genereaza instant codurile de reincarcare prin casa de marcat... si ca sa fie suma rotunda las 1 euro = 2$ ... mai mult imi pare rau dar nu las... nu se merita efortul caci platesc destule comisioane ca sa retrag apoi banii pe card...

vreau si eu 3 euro te rog pe orange
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Salut. As dori si eu 5 euro ( Cosmote ). Platesc maxim 7 euro ( PayPal ) .. ce zici? Astept raspunsul tau .. azi ^^
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Tocmai am cumparat de la el ( 5 euro - Cosmote ). A trimis primul codul reincarcabil si dupa l-am platit. Totul a decurs .. ok. Mie mi s-a parut putin scump ( asta e ) .. dar macar e de incredere :-bd



Recomand ^^
 
Membru
Înscris
26 Sep 2012
Mesaje
6
pe extreamcs , pentru 1 euro vodafone dai 2 euro pp la tine e dobanda prea mare.
 
Membru
Înscris
6 Mar 2011
Mesaje
149
Pai daca acolo 1E = 2E PP ..si aici 1E = 2$ PP (1.55E la cursul zilei) cum sa fie comision mai mare aici? [-(
 
Veteran
Donator
Înscris
8 Mai 2011
Mesaje
1.042
Intr-adevar, detin un astfel de aparat, 32 de lei este pretul. prin paypoint !
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Eu nu inteleg de ce tot o lalaiti atata si nu spuneti lucrurile pe nume.
€5 = 22.57Lei (fara tva) = 28Lei (cu tva)
$10 = 35.13Lei (fara tva) = 43.56Lei (cu tva)
Paypal nu ia comision mai mult de $2.5 atunci cand puneti banii pe card.Depinde si de care cont aveti.
Daca baiatul vinde credit de €20 cumparat de la ing (111.95Lei cu tva) pe $40 (174.25Lei fara tva) in paypal are profit de 62.3Lei
62.3Lei - $2.5 (cand ii transfera pe card fara tva) = 53.52Lei
Si numai spuneti ca gasiti €5 sa cumparati cu 25Lei pentru ca atunci cand voi ati cumparat la pretul acela, euro nu era asa de mare.
Daca acum in prezent gaseste cineva sa cumpere €5 credit orange pentru 25Lei in magazine, orange, mall ... eu ii dau €10
Ganditi-va ca firmele platesc tva.Deci orange si-ar permite sa vanda €5 la minim 28Lei.La magazine si supermaketuri minim 30Lei.
Oricum rar se gasesc astfel de preturi.
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Eu am cumparat de la el .. ca aveam nevoie ( urgent ). M-a costat mai mult .. dar asta e acum. Poate vrea sa-i ramana si lui ceva. Oricum .. baiatul este de incredere

N1cu a spus:
Daca acum in prezent gaseste cineva sa cumpere €5 credit orange pentru 25Lei in magazine, orange, mal


Da .. se mai gaseste si la 25 lei -> 5 euro. Am vazut ( cu ochii mei ) si am cumparat ( cu mainile mele ). Pam - Pam ^^
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Acum cate luni ai cumparat cu 25Lei 5 euro?
Maicamea are la magazin aparat de ala de ofera credit pentru telefon si te asigur ca nu poate scoate cod de reincarcare de 5euro la pret de 25lei.
Pur si simplu orange iti ia tva 24% deci vinzi pe minus cu 3Lei.Si nu zic doar de orange.Toate iti iau tva.
Oare ce magazin isi permite asta?
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Acum recent si inca mai este. Daca nu era .. nu ma contra-ziceam cu tine aiurea. Nu ofera cod reincarcabil .. ci incarcare directa pe telefonul mobil. In unele locuri a ramas: 1 euro = 5 lei .. in alte locuri a marit pretul cu 1 leu ( 1 euro = 6 lei -> 5 euro = 30 lei ). Pana la urma .. pentru ce conteaza? Ii umplem Topic-ul baiatului degeaba :|
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus