Partener site

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
Caut un partener, care dispune de un soft pentru creare backlinkuri. xrumer, gsa, etc.
Eu am un site (lansat pe 3 noiembrie - acum 12 zile.)
Fara nici un soft nimic, doar cu munca manuala, am ajuns sa ocup locul 3 in google, dupa keywordul tinta.
Traficul: http://i57.tinypic.com/27zc2o5.png
Sursa trafic: http://i58.tinypic.com/dc3kap.png
Top 10 tari: http://i60.tinypic.com/29axmy8.png
CPC Adsense = 0.25E

Am nevoie totusi de un soft (si de cineva care detine) pentru a face cateva mii de backlinkuri.
Siteurile concurentei are vreo 40k bl's peste mine.

Partenerului ii ofer timpe de 4 luni, 50% din castigurile adsense.
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
o_O cum ai ajuns la numarul ala de vizitatori intr-un timp asa scurt? e un site pe o nisa cu concurenta f scazuta? sau i-ai facut ceva seo off-page?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
Am atacat cca 10 siteuri de tip web2.0.
Si fiecare postare mi-a generat un link. totul manual si de calitate. dar vad ca, pentru google primeaza cantitatea :( Pacat
Mai pe scurt.
Mi-am creat cont pe thumblr, wordpress.com, blogger, etc, si pentru fiecae post la mine pe site, am creat si cate un blog/post, manual, pe aceste siteuri de tip 2.0
----Munca:
3 ore de postat la mine pe site/zi, si alte 12 ore, de creat posturi/bloguri, pe web2.0
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
foarte tare... eu fac de mai bine de o luna web 2.0 (tot cate 10 siteuri pe fiecare articol, generandu-mi cate 2 linkuri catre articolul de pe siteul principal) si traficul abea a crescut de la ~100 vizitatori pe zi la ~300-350. Mentionez ca am un site cu 200+ posturi si am facut web 2.0 doar la 30 dintre ele. Ce zici, e normal?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
nu stiu in ce masura este normal. dar eu am intrat tare in acest site. adica in 12 zile, am postat pe el, 554 postari (60% content unic), si pentru acestea am creat cca 400 bloguri pe blogspot, tot ateatea pe blogger, wix, ucoz, si alte cateva retele sociale
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
damn... ai avut timp sa respiri? xD adica ar veni cam 45-50 de postari pe zi doar pe siteul principal (sa nu mai vorbim si de web 2.0). sa inteleg ca articolele au in jur de 50-100 de cuvinte? ca altfel nu-mi explic :-?
app, siteul e tot in afiliere cu amazon?? (stiu ca tu le aveai cu astea) ca m-ar interesa sa ma apuc si eu
multumesc pentru raspunsuri :D
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
nu este.
e un site general, sa zic asa.
noroc cu fratele meu, ca ma mai ajuta la postat
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
am inteles, dar totusi nu e riscant sa bagi atatea backlinkuri din prima pe site? ca erau multi oameni care spuneau ca le-a fost penalizat siteul ca l-au boostat cu un numar prea mare de backlinkuri :-?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
concurenta are siteul cu o saptamana mai vechi ca mine, si are peste 60K baklinkuri (dupa ahrefs) TOATE dofollow. Cum iti explici asta?
Si n u a fost banat, plus, ca primeste un trafic de 10 ori mai mare ca al meu ~x(
Si are mai putine postari, de o mai slaba calitate
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
e bine atunci... ai inscris acele web 2.0 in directoare? sau doar le-ai creat si le-ai lasat asa? ca stiu ca si alea ajuta cat de cat :-?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
nu. am creat un web2.0, cu link+ anchor catre postare, si link+ anchor catre site
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
popescunicolae a spus:
nu. am creat un web2.0, cu link+ anchor catre postare, si link+ anchor catre site
dar in situatia asta nu se creeaza prea multe backlinkuri catre siteul principal?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
Reiau:
popescunicolae a spus:
concurenta are siteul cu o saptamana mai vechi ca mine, si are peste 60K baklinkuri (dupa ahrefs) TOATE dofollow. Cum iti explici asta?
Si n u a fost banat, plus, ca primeste un trafic de 10 ori mai mare ca al meu ~x(
Si are mai putine postari, de o mai slaba calitate
 
Veteran
Înscris
3 Feb 2011
Mesaje
527
ai mai avut site-uri in care ai avut backlinkuri facute cu softuri? din ce-am auzit eu dauneaza pe termen lung,la updateul facut de google,pe termen scurt te ridica,acum depinde de fiecare si pe ce site-uri le face

in site-urile "impingatoare" pui o parte din articol si "cu link+ anchor catre postare, si link+ anchor catre site"?
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
remussik a spus:
ai mai avut site-uri in care ai avut backlinkuri facute cu softuri? din ce-am auzit eu dauneaza pe termen lung,la updateul facut de google,pe termen scurt te ridica,acum depinde de fiecare si pe ce site-uri le face
Nu am avut. nu stiu!
remussik a spus:
in site-urile "impingatoare" pui o parte din articol si "cu link+ anchor catre postare, si link+ anchor catre site"?
exact
 
Team Spirit
Înscris
3 Iun 2013
Mesaje
382
cam cat faci in medie pe zi cu adsense-ul avand 500 vizitatori unici? (zi-mi aproximativ, ca stiu ca difera de la zi la zi)
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
21 Mar 2013
Mesaje
991
Sa zicem din 100 bloguri de pe blogger ai facut posutri diferite?
adica primele 10 bloguri cu acelasi articol cuvant cu cuvant, urmatoarele 10 bloguri acelasi articol dar cu alte cuvinte fata de primul si tot asa?
 
Veteran
Team Spirit
Înscris
23 Iul 2010
Mesaje
1.341
Metoda cu web2.0 este foarte buna dar presupun ca ai petrecut si o perioada buna de timp ... legat de subiect vroiam sa te intreb ceva ti-am lasat si PM ... linku de la un articol oarecare sau nou creat il promovezi si prin comentarii pe alte bloguri de nisa asemanatoare ... sau faci doar backlinkuri prin siteuri gen worpress wix blogspot ucoz tumblr blogger etc ... si vroiam sa te mai intreb ceva daca linku unui articol dai un share sau ceva pe siteuri de socializare gen facebook google + pinterest etc ...
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
8 Sep 2009
Mesaje
5.619
da, am petrecut o buna perioada de timp.
nu folosesc comentariile, pentr ca nu am timp.
nu dau share
 
Veteran
Team Spirit
Înscris
23 Iul 2010
Mesaje
1.341
Cand creezi un site pe orice platofrma wordpress oarecare pui link + anchor si un mic text sau pui si niste poze ceva sa arate mai "aspectuos" ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus