Magazin haine online - se merita?

Membru
Înscris
23 Noi 2013
Mesaje
48
Am gasit un site cu haine ieftine si m-am gandit sa deschid si eu un magazin online + pagina de facebook cu hainele respective, doar ca vor fi cu cativa dolari mai scumpe. Am inceput deja sa lucrez la site si am deschis pagina de facebook, pe care o voi folosi pentru promovare. Se merita oare afacerea asta? A mai incercat cineva asa ceva? Nu vreau castiguri uriase, 100-200$ in prima luna dupa promovarea paginii de facebook ar fi perfect.
Vreau sa aud mai multe detalii despre afacerea asta de la cineva care se pricepe.
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.437
ok. Sa zicem ca vreau sa imi iau un produs de la tine de pe site. In cat timp il livrezi?
 
Membru Banat
Înscris
27 Noi 2013
Mesaje
283
ai vazut ce au patit hainetari si haineintrend ? informeaza-te..
 
Membru
Înscris
23 Noi 2013
Mesaje
48
Livrez in timpul de livrare al site-ului respectiv. Vrei express delivery, platesti si ajunge in cateva zile. Nu vrei, astepti 10-20 de zile.

mfc23, am cautat acum pe google si am vazut. Ideea e ca eu nu caut sa fac ceva atat de mare. cum am mai spus, vreau 100-200$ pe luna pentru ceva timp. Dupa ce strang ceva mai mult, investesc undeva unde sa nu existe probleme de genul. Nu cred ca se poate ajunge la cazul lor cu o astfel de suma. Sau cred gresit? Oricum, din cate am vazut, ei aveau haine contrafacute. Eu am de gand sa dau comanda de pe site-ul de care vorbesc atunci cand pe site-ul meu primesc o comanda. Si vreau sa trec adresa clientului meu, sa nu mai treaca coletul si pe la mine. Stiu ca pare cam neprofesionist dar castig si timp si bani
 
Membru
Înscris
21 Dec 2013
Mesaje
330
cu haineintrend am avut eu probleme vara trecuta, dintr-o comanda de 15 tricouri doar 2 au venit modelul si marimea comandata, am facut o plangere la opc online dar nu am primit niciun raspuns si nu mi-am mai batut capul, imi trimisesera oricum coletul fara factura fara nimic, si cand am sunat cik o sa mi-o trimita pe mail si mi-au trimis-o din parti...
 
Membru
Înscris
14 Mai 2014
Mesaje
34
si daca el primeste coletul si tie iti va spune ca nu a primit nimic...cum vei afla daca el te minte sau nu ? Fiind tu o a 3a persoana si altii stiind asta, ar putea profita de chestia asta...tu ajungand sa faci multe refunduri :-s
 
Membru Banat
Înscris
27 Noi 2013
Mesaje
283
mai bine iti faci un site de afiliere 2parale si castigi comisioane din vanzari sau fie iti cumperi haine engross si le vinzi (la container din alte tari cum fac cei ce vand haine pe net)
 
Membru
Înscris
23 Noi 2013
Mesaje
48
borcanel a spus:
si daca el primeste coletul si tie iti va spune ca nu a primit nimic...cum vei afla daca el te minte sau nu ? Fiind tu o a 3a persoana si altii stiind asta, ar putea profita de chestia asta...tu ajungand sa faci multe refunduri :-s
Simplu, nu voi face refunduri si gata.

mfc23 a spus:
mai bine iti faci un site de afiliere 2parale si castigi comisioane din vanzari sau fie iti cumperi haine engross si le vinzi (la container din alte tari cum fac cei ce vand haine pe net)
e interesant ce zici cu 2parale, cred ca o sa incerc ceva. ai mai facut tu asta pana acum?
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Da.Cele mai multe din china.Ceasurile la fel.
Si mai mult ca sigur nu plateau impozitul pe venit.
Oricum alea nu sunt singurele site-uri care vand contrafacute.
Chiar si cei de la originals tot la fel au produsele.
Mai amesteca produse originale cu cele contrafacute ca apoi sa aiba o scuza.
 
Membru
Înscris
25 Dec 2013
Mesaje
86
e acuma depinde ca si daca ai cumpara alea originale nu de la noi desigur din afara tot ar fi destul de accptabile la pret da cum la noi se pune adaos ca nicaieri :) nu se pune
 
Membru
Înscris
8 Apr 2014
Mesaje
35
Un second hand de lux, cu haine foarte bine intretinute, ar atrage multe vanzari. Succes!
 
Sus