Idei/propuneri de afaceri

Membru
Înscris
25 Aug 2011
Mesaje
56
Dezvoltarea unei structuri intr-o afacere de MLM cred ca este binevenita si spun acest lucru pentru ca poti sa faci part-time acest lucru in functie de timpul pe care il ai la dispozitie.
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
E cam vechi topicul dar mi-a venit o ideie.
Dai anunt pe net ca faci curse Galati - Bucuresti / Iasi - Bucuresti / Constanta - Bucuresti..etc
Depinde din ce oras esti poti sa faci curse cu masina (nu personala)
De exemplu o cursa Galati - Bucuresti costa 200lei.Numai dus.La intors Bucuresti-Galati iar 200lei.
Deci intro zi poti face 4milioane.Chiar daca nu ai masina propie poti sa pui in anunt masinile pe care le ofera o firma de inchiriere.
Exemplu: Logan, Renault, Peogeot...etc
Clientul nu trebuie sa stie neaparat ca nu este masina ta.Unele masini se pot inchiria la pretul de 30euro pe zi.24 de ore.
Cand un client te suna si zice ca vrea o cursa te duci la firma de inchirieri auto.Iei o masina de acolo (de preferat pe motorina) si faci cursa.
Daca prinzi client si inapoi ai intro zi 400lei.Platesti 30euro la firma de inchirieri auto si motorina.Restul banilor ramasi sunt ai tai.
 
Membru
Înscris
11 Iul 2012
Mesaje
126
Vad ca nimeni nu se baga pe afaceri offline in perioada asta :)) Se pare ca criza si-a spus cuvantul in domeniul asta. Cel mai bine incercati ceva legat de consultanta, servicii etc. Trebuie sa aveti costuri cat se poate de mici pentru a supravietui.
 
Membru
Înscris
2 Ian 2011
Mesaje
577
O afacere ce poate fi dezvoltata offline dar te poti ajuta si de online pentru prezentare , eu mam gandit la un amanet de electronice-electrocasnie-etc se poate face şi de bijterii dar trebuie sa fiti in domeniu să nu luati teapa , intrun cuvânt amanet general si stabiliti o dobanda bună si un pret pe produs mai mic de 2 ori pretul pietei ca sa nu iesiti in pierdere (aici nu se incadreaza bijuteriile)
 
Membru
Înscris
22 Dec 2012
Mesaje
7
O firma de tractari auto, cumperi o masinuta pt tractat, si restul baniilor i bagi in publicitate. Si apoi astepti ca telefonul sa sune :D
 
Veteran
Înscris
19 Ian 2009
Mesaje
4.223
cel putin la mine in oras e saturata nisa . toti au platforme , numai afise , dar nimeni nu are nevoie sa fie tractat =))
cam asa sta treaba
 
Veteran
Donator
Înscris
22 Ian 2011
Mesaje
981
Vati gandit vreodata la o firma de inchirieri rulote/remorci?Bagati un sistem GPS pe ele ca sa fiti siguri ca le mai gasiti si aia e :).
Poate multi vor sa se duca la peste o zi,doua cu rulota dar nu ar cumpara o rulota doar pentru 2 zile la 3 luni ... Sau ai casa in renovare,ai cumparat ceva materiale de constructii dar nu vrei sa dai o gramda bani sa inchiriezi o duba,inchiriaza o remorca si aia e.
 
Veteran
Team Spirit
Înscris
16 Mar 2013
Mesaje
767
Imi aduc aminte acum 6-7 pe la TV , cum la stiri era prezentata o crescatorie de melci . Dupa 6-8 melcii au urcat peste gard si au fugit :) Ceva de genu imi aduc aminte , erau melci de rasa , iar omul ii importa in alte tari unde avea contracte cu diverse restaurante .
 
Membru
Înscris
30 Apr 2014
Mesaje
2
Sa gandit cineva la o firma de distribuit ziare,pliante, studiu de piata pentru magazinele mari in orasele de resedinta.
 
Veteran
Team Spirit
Înscris
17 Noi 2013
Mesaje
738
Stiti bautura aia care o mai fac parintii acasa (pentru cei de la tara) facuta din flori de soc (socata) , eu zic ca ar avea succes, deoarece este usor de facut si ieftin, iti trebuie apa,flori de soc (exista si pliculete cu asa ceva), drojdie si zahar.Cand face mama, o beau pe toata :D.
 
Membru
Înscris
19 Noi 2013
Mesaje
159
Shadows Society Agency poate oferi idei de afaceri offline foarte profitabile,ce implica baruri/cafenele/pub-uri pentru managament,si multe altele care se afla in zona de clubbing,concerte la mare etc. Astept pm pentru mai multe detalii
 
Sus