În ce aş putea investi 10.000$ ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
26 Noi 2012
Mesaje
74
Sunt din Iaşi, dispun de bani dar nuştiu în ce să investesc. Ceva idei ?
 
Donator
Înscris
22 Noi 2010
Mesaje
382
nu stiu de ce dar am eu impresia ca aici cam minti.tare ma indoiesc ca dispui de 10k $.Pei hai sa o luam logic daca ai 10K inseamna ca ai facut ceva pt acei bani deci ai niste cunostinte pe un domeniu.de ce nu continui pe acel domeniu si sa ii inmultesti.

ps:sa revin la topic o sa fiu scurt UInvest(cauta pe forum ca sigur gasesti ceva)
 
Membru
Înscris
11 Dec 2010
Mesaje
125
Cocos18 a spus:
nu stiu de ce dar am eu impresia ca aici cam minti.tare ma indoiesc ca dispui de 10k $.Pei hai sa o luam logic daca ai 10K inseamna ca ai facut ceva pt acei bani deci ai niste cunostinte pe un domeniu.de ce nu continui pe acel domeniu si sa ii inmultesti.

ps:sa revin la topic o sa fiu scurt UInvest(cauta pe forum ca sigur gasesti ceva)

Daca ii are s-au nu e proplema lui , de ce oare noi romanii trebuie sa ne facem mereu asemenea " griji" nu am inteles , omul a cerut un sfat , nu vrea sa devina nici partener s-au ceva care sa implice o colaborare care sa te faca sa te gandesti daca are banii sau vrea sa dea teapa .
In ceia ce priveste sfatul din cate vad topicul este la Afaceri Offline si din cate stiu Univest e online .
 
Membru
Înscris
26 Noi 2012
Mesaje
74
@Cocos18 nu vad care e problema, ta daca am sau nu banii, poate am mult mai mult, sau mult mai putin. Cum i-am facut munca grea si sudoare.
Cât despre UInvest m-am gândit de mult, însă nu am încredere să bag aşa mulţi bani; Şi în Iaşi sunt zeci de oameni care cauta învestitori, însă nu e ceea ce vreau eu.
 
Membru
Înscris
5 Apr 2011
Mesaje
143
fati o firma de aranjamente florale pentru nunti, botezuri si restuarante si daca ai mai multi banii ia si huse pentru scaune si mese la restuarant, ca nu toate restuarantele au huse pentru vreo o nunta sau botez.
 
Membru
Înscris
26 Noi 2012
Mesaje
74
@grigoryev200 asta e specialitatea mea, sunt plictisit, ceva nou aş vrea.
 
Veteran
Donator
Înscris
15 Iul 2012
Mesaje
567
Cu $10.000 poti scoate sute de mii anual ! Investeste serios intr-un PPD, chiar daca multi spun ca exista o groaza de PPD-uri, acele PPD-uri care exista, doar 4 sau 5 sunt pe "picioare" . Celelalte sunt sub orice critica!

PS: Ce e de necrezut sa dispui de $10.000 adica 7750 Eur ? Poate a vandut o masina, poate a muncit 2-3 ani afara, poate a vandut un teren de la tara, poate a facut schimb de apartament si a ramas cu o diferenta, sau poate i-a furat cu cap , etc.. ce atata mirare :|
 
Membru
Înscris
26 Noi 2012
Mesaje
74
@Black nu prea pot să fac ceva online, intră pe Y!M să vorbim.
 
Membru
Înscris
3 Iul 2012
Mesaje
334
Faci o shaormarie langa caminele de la facultate daca zici ca esti din Iasi ;))
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Cumperi 8 calculatoare second-hand.Ceva dual core.Gasesti pe net o gramada.
4 monitoare, 4 webcam-uri.
Inchiriezi 2 apartamente cu 4 camere mobile.Macar sa aiba paturi.
4 calculatoare in fiecare apartament.8 fete in fiecare apartament.
2 schimburi.8 ore pe zi, noaptea.
Deci ai 16 fete care lucreaza.Sa spunem ca in general fiecare fata face pe luna 800$
Tu iti opresti 25%.Asta inseamna 200$.Deci 200$ de la fiecare fata + 16 fete = 3200$ pe luna.
Sunt studiouri de videochat care iau comision mai mult dar odata ce nu le oferi haine si alte lucruri, 25% eu zic ca este bine.
Oricum astea sunt asa, doar niste calcule.Poti sa le opresti comision de 30% sau 40% daca vrei.
Afacere de durata daca te tii de ea.
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Feb 2011
Mesaje
6.222
Uiti de site si de liciente, unde vrei sa le pui pe fete sa se dezbrace sau sa faca "show"?
Uiti de riscuri imense, faci 20 de ani ca nimic puscarie daca esti prins cu asa ceva ;)
 
Veteran
Donator
Înscris
16 Iul 2011
Mesaje
1.043
@cokyboy - Nu patesti nimic, daca ai cunostinte.
Sunt sute de 'studiouri' in tara, cred ca o zecime sunt firme.
Pana la urma, treaba asta e la limita legalului...
Cei mai multi care se ocupa de asa ceva si sunt foarte 'extinsi' au si pile . Daca ii verifica cineva si nu e de bine, dau un anumit procent si scapa fara probleme :) .

Daca iti faci un 'mini-apartament' nu cred ca vei 'da la ochi'.

In fine, poti face si altele cu banii aia, dar tot nu prea pot a crede ca ii detii :) . Cine are o suma ca aia are deja planuri.
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Site si licente?
Site pentru ati face reclama ca altceva nu ai nevoie.
Iar licenta pentru ce iti trebuie?
Pur si simplu le faci cont la fete pe site-uri gen livejasmin si imlive.
Si da, totul se poate face prin firma daca vrei.Nu este nimic ilegal.Le poti face chiar si contract de munca.
Deci totul e 100% legal (mai mult sau mai putin).Fetele nu iti stau pe centura si nu intretin relatii sexuale pe sume de bani.
Ele pot sta si imbracate daca vor.
Ilegale sunt saloanele alea de mesaj unde le platesti pe fete sa se joace cu instrumentul tau de pisat.
Pe site-uri de videochat, iti faci cont de studio.Iar in contul acela de studio inregistrezi fetele tale.
Deci nu trebuie sa ai site-ul tau de videochat si nici licente.
 
Veteran
Donator
Înscris
15 Iul 2012
Mesaje
567
Unii cred ca sa faci un videochat chiar daca ai fete e usor :ymsigh: Daca stiti mii de fete care de acasa fac bani prin videochat, atunci nu inseamna ca e simplu sa si detii un videochat. Trebuie sa fii de la A la Z in legalitate chiar daca ai fete, apartamente, calculatoare, etc.. Pentru ca tu in acele apartamente iti dezvolti afacerile si proprietarii nu risca absolut nimic. Nu stiu daca tu stii asta!
Afacerea asta merge daca ai fete care sa arata super, si e cam greu, 7750 eur sunt putini pentru asa ceva. Apartamentele, de fapt camerele trebuie sa aiba o ambianta de videochat, nu gata 4 paturi 4 calculatoare si banii ies, poti face asa ceva dar cu fete mai plinute sau urate.
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Cand iti deschizi o firma iti poti folosi propiul tau apartament ca sediu.Strangi semnaturi de la vecinii tai de bloc.Asta inseamna ca vecinii unde ai inchiriat tu apartamentele nu ii priveste ce faci tu acolo.
Nu iti trebuie fete 90-60-90.Iti trebuie fete sa arate cat de cat bine si sa aiba "papagal" Nu este asa de greu sa dai niste anunturi pe net ca faci angajari.Le poti chiar cere si cateva poze dar sa fie decente.Le citesti cv, vezi care au mai lucrat in acest domeniu.
Iar in legatura cu mobila pentru camere, o canapea calumea costa 500lei.Deci 4000lei pentru canapele.
Calculatoare second hand cu monitor 500lei.Deci 8 pc tot 4000lei.Webcamuri noi si recomandate pentru videochat 8 bucati 1600lei.
Restul banilor iti ajung sa decorezi camerele cum vrei.Iti mai raman si bani chiar.
Daca te interesezi pe net despre toata treaba asta, o sa iti vina mai usor si te poti descurca.
Lumea nu se incurca cu studiouri de videochat, deoarece nu stiu despre ce este vorba si nu au mai lucrat in acest domeniu.Le este frica de politie si alte chestii.Dar totul poate fi legal.Nu stiu cat de mult vedeti voi la tv studiouri de videochat sa fie inchise de politie sau eu stiu ce.Am vazut cateva studiouri din bucuresti care chiar au aparut la tv doar prin simplu fapt ca erau cele mai bune dotate.Si inca mai sunt deschise.Deci nu e mare treaba sa zici ca ai studio de videochat.
Am deschis subiectul despre studiouri de videochat pentru ca eu daca aveam banii aia,asta mi-as deschide.
Oricum dam detalii multe si poate omul chiar nu il pasioneaza astfel de lucruri.
 
Membru
Înscris
5 Apr 2011
Mesaje
143
ca sati deschizi un studiou de videochat iti trebuie fete serioase care sa nu plece dupa 2 saptamani si sa steie toata ziua pe facebook, fetele nu trebuie sa fie neaparat 90-60-90.



PS. ca sati deschizi un studiou de videochat iti trebuie cel putin 30.000$ sa investesti in aparatura, training modele si spatiu
 
Membru
Înscris
26 Noi 2012
Mesaje
74
Nu e problema cu banii, insa nu sunt destule ? Am o casa foarte mare cu 12 camere, fara bucatarie si baie. Insa e legal ?
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Feb 2011
Mesaje
6.222
Oopa se pare ca baiatul e interesat.

Ma eu stiam ca e legal doar ca stai asa cu "frica in san" , in san la fete :)))
(de unde pana unde is saloanele de masaj erotic interzise, nici nu trebe sa iesi in fata ca is erotice, ci doar ca e masaj si cand intri totul e privat, dar nu vorbim despre asta)..

Pai mai atunci hai sa colaboram cu asa ceva, poate facem si un site..hmm deci si aici e pe comision sau cum intri pe livejasmine de exemplu?!
Aici trebe multe detalii, dar uite Nicu e baiatu' e interesat.

Bafta, o sa mai urmaresc topicul, deocamdata nu mai am ce sa zic, ca ma depaseste ideea..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus