Idei de afaceri low cost

Veteran
Donator
Înscris
27 Ian 2010
Mesaje
1.321
Tot vad foarte multe idei in care sa se investeasca mii de euro insa ce ne facem daca nu avem nici foarte multi bani de investitie si nici un spatiu foarte mare? Care ar fii ideile voastre pentru o astfel de persoana care nu beneficiaza de foarte multi bani pentru a investi insa nici un spatiu foarte mare in care sa inceapa afacerea?
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
15 Dec 2011
Mesaje
725
afaceri agricole, iei un teren in arenda , il cultivi, na eu am motocultor cu tot ce trebuie dupa el, dar care nu are gaseste solutii alternative, si vinzi ce produci. mie imi iese destul de acceptabil
 
Veteran
Donator
Înscris
29 Oct 2012
Mesaje
492
O hala, 4 x 15 x 7 m , 60m2 , 7 m inaltime, iepuri sau ciupercarie. Ambele sunt destul de profitabile dar trebuie sa ti cont de multi factori, ambele trebuiesc ingrijite bine, sunt f. sensibile si risti sa pierzi (seria in cazul iepurilor sau cultura in cazul ciupercilor).
 
Veteran
Donator
Înscris
27 Ian 2010
Mesaje
1.321
Si eu m-am gandit la iepuri sau albine dar la prima nu stiu cata piata de desfacere am?
 
Veteran
Donator
Înscris
29 Oct 2012
Mesaje
492
Asta e un minus foarte mare, din ce am auzit am avea un abator de iepuri pe langa ploiesti sau pitesti.. nu stiu exact, vorbeam cu un prieten, dar o afacere f. buna ar fi sa faci tu un abator, ai castiga cam 30% in plus fata de pretul cu, care iei initial carnea de la crescatori, doar un singur serch pe google si vezi cati sunt dispusi sa livreze intre 300-1000 capete pe an...
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Zi-mi un supermarket unde stii sigur ca este, ca eu tot caut de ceva vreme si nu gasesc nicaieri. N-am mancat niciodata iepure.
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
15 Noi 2013
Mesaje
3.183
ionut92 a spus:
Si eu m-am gandit la iepuri sau albine dar la prima nu stiu cata piata de desfacere am?

un borcanas de miere in italia costa minim 6 ,7 euro (400 g) :), carnea de iepure si ciuperci sunt mai ieftine ca mierea.
 
Veteran
Înscris
19 Iul 2010
Mesaje
1.468
daca tot vreti iepuri cautati in okazii

iepurele de angora

34ffdb98c75c9b5ca5011cdb13a54251-6012139-1000_1000.jpg


mai mult par decat carne :))
 
Donator
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
191
Tu cred ca iti faci reclama.Din ce vad numai iepurii promovezi :)).Referitor la poza de la profil :)
 
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
Abh a spus:
Zi-mi un supermarket unde stii sigur ca este, ca eu tot caut de ceva vreme si nu gasesc nicaieri. N-am mancat niciodata iepure.

Carnea de iepure e ft buna... am mancat atat carne de iepure salbatic, cat si de iepure domestic ( crescut de ai mei)... m-am gandit si eu la o mica afacere cu iepuri (avand si destul teren in zona rurala) insa sunt in dubii in legatura cu desfacerea... nici eu nu am prea vazut carne de iepure in magazine... si ca sa stai sa vinzi doar pe okazii/facebook etc nu vei ajunge la cifre de venit ft mari...
 
Veteran
Donator
Înscris
29 Oct 2012
Mesaje
492
Chiar, are cineva de pe forum iepuri de vanzare ? :D Astept un MP daca e vreun vanzator (Vreau viu!)
 
Veteran
Donator
Înscris
27 Ian 2010
Mesaje
1.321
Si eu ma gandeam la faza cu albinele ca au mai multe functionari, pot fi folosit si pentru venin cat si pentru miere insa si acolo trebuie sa vorbim de piata de desfacere. Ca asa sa vinzi numa la borcan in piata nu prea reusesti sa faci foarte multe. Inafara de agricultura mai sunt si alte variante?
 
Veteran
Înscris
22 Oct 2012
Mesaje
525
AM EU IEPURI DE VANZARE.

Am vreo 10 cred.

faceti-mi o oferta.
 
Sus