Afla daca cel caruia ii trimiti bani e Verified sau nu

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Înscris
8 Mar 2010
Mesaje
621
si crezi ca nu poti lua teapa de la un membru verificat ?
atat doar ca nr teparilor verificati e mai mic dar doar asta e diferenta
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
@grig120 - punctul tau de vedere a fost luat in considerare.
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
14 Mai 2011
Mesaje
525
..eu unul nu am contul verificat insa nu am dat tepe ;)
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
În principiu e vorba de identitatea persoanei, poţi crea cont PayPal pe ce nume vrei, dar verificarea se face cu banca şi la bancă nu-ţi deschizi cont pe ce nume vrei! ;) Altfel spus... nu te ajută cu nimic, ţepe poţi lua oricum, dar impostura e greu de înghiţit de către cei mai mulţi. Personal, dacă vreau să trimit bani prin PayPal cuiva pentru un produs ce urmează să mi-l trimită (sau invers) şi constat că are contul neverificat, mă mai gândesc dacă o fac sau nu, chiar dacă omul poate să fie de bună-credinţă şi să n-aibă nevoie de cont la bancă. Sau e minor... :D
 
Membru
Înscris
27 Feb 2012
Mesaje
16
si nimeni nu zice cummai exact se face acea verificare...ca lamine nu apare nicio casauta unde sa introduc adresa de e-mail...
 
Moderator
Business Club
Veteran
Înscris
10 Apr 2010
Mesaje
4.766

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
MIMI a spus:
si nimeni nu zice cummai exact se face acea verificare...ca lamine nu apare nicio casauta unde sa introduc adresa de e-mail...
L-ai verificat deja, ai introdus acel cod din 4 cifre. Verificarea de care se vorbeste aici e altceva, e pentru a te uita la altcineva daca e verificat :)
Adica, daca eu iti pun mailul (de la paypal) la capatul acelui url, imi va zice ca ai cont verificat (pentru ca ai introdus cele 4 cifre). Asta e pentru a evita tepele cand trimiti bani cuiva, un cont neverificat nu prezinta incredere pentru ca poate fi fals. Pe tine nu cred ca te intereseaza aspectul asta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus