Cardul BRD il pot adapta PayPal ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
Salut vreau sa aflu si eu cat mai multe de cardul BRD Mastercard/Visa Electron :

Daca il pot adapta la PayPal ?
Daca pot scoate bani dupa el prin PayPal ?
Care este mai bun Mastercard sau Visa Electron ?
Sau care accepta PayPal Mastercard sau Visa Electron ?
Ce taxa platesc pe luna la el ?
Care este diferenta dintre Debit si Credit si care este mai bun ?

nu prea ma pricep la astea si as vrea sa aflu cat mai multe informatii deoarece vreau sami fac un card la BRD .. si nu stiu cum sa procedez !
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Visa Clasic de la BRD merge pe Paypal, costa 20 de lei pe an.
Mastercard il poti atasa si verifica contul de Paypal, dar nu vei putea retrage bani pe el.

Diferenta principala dintre debit si credit e ca la al doilea poti intra pe negativ la balanta, adica sa imprumuti bani de la banca, cu dobanda. Cardul de debit e mai sigur, te duce pana la 0. N-am avut niciodata card de credit.
 
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
Deci este acceptabila taxa de 20 lei pe an ...
Iar cardul Trebui sa fie Visa Clasic BRD

Solul care este acceptat de paypal sau mai bun Ron , Usd sau Euro ?
 
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
si care este diferenta dintre visa electron si visa clasic ?
 
Membru
Înscris
16 Feb 2012
Mesaje
198
Eu am adaugat si verificat un MasterCard si nu stiu nimic de vreo taxa...
Da, poti scoate bani pe card dupa ce esti membru paypal verificat.
 
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
sa va mai intreb ceva , cand am fost la banca de mi-am facut cardul mi-a cerut un email .. emailu ala trb sa fie si pe adresa de paypal ? ..
 
Membru
Înscris
25 Ian 2012
Mesaje
110
eu tot VISA Electron am de la BRD, nu mi-a cerut niciun email la banca, cat despre paypal, n-am avut probleme am atasat cardul din prima zi.
 
Veteran
Înscris
23 Apr 2011
Mesaje
504
iPuls a spus:
sa va mai intreb ceva , cand am fost la banca de mi-am facut cardul mi-a cerut un email .. emailu ala trb sa fie si pe adresa de paypal ? ..
nu are legatura emailul cu contul paypal.Posibil ca sa-ti fi facut internet banking?
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Iti cere email in caz ca vor sa te contacteze si nu dau de tine la telefon. N-are nicio legatura cu contul de paypal.
 
Donator
Înscris
6 Apr 2011
Mesaje
319
iPuls a spus:
si care este diferenta dintre visa electron si visa clasic ?


visa clasic e card de credit si visa electron e de card de debit,citeste postul lui Abh de deasupra postului tau pt mai multe detalii.


pt cei care vor card sa ataseze la PayPal,Visa Electron e foarte bun,eu am ING Student Card-Visa Electron(deci nu platesc nimic pana in 2013)si am si Home Banking gratuit de la ei pt ca sunt student.

Daca nu stiti cum sa adaugati cardul la PayPal,mergeti la profile>add/edit credit card,codul de confirmare pe care trebuie sa il introduceti in PayPal ca sa confirmati contul il gasiti in extrasul de cont la detalii tranzactie,de obiecei acel cod vine in 3-4 zile(mie mi-a venit in 4) de la data adaugarii cardului,si trebuie neaparat sa aveti ceva bani pe card pt ca ei va retrag 1 euro ca sa verifice cardul,dupa confirmare primitii banii inapoi in contul de PayPal.
 
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
mi-a venit cardul , BRD Visa Classic Lei si cand vreau sa il adaptez imi da asta : You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.
 
Membru
Înscris
3 Apr 2011
Mesaje
325
mai bine nu lasai reply .. am rezolvat .. !
multumesc celor care m-au ajutat . !

Topic Closed !!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus