Bani pe paypal?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
29 Mar 2012
Mesaje
3
Ok... deci nu stiu nimic de paypal , eu doar vreau sa imi deschid un site dar ca sa fac tranzatia trebuie sa folosesc paypal.

-Mi-am facut cont
Mi-am pus cardul pe el (mia luat 1.5E) , a trebuit sa ma duc pana la BT sa iau acel numar ca sa confirm cardu dupa ce am confirmat cardul mia spus sa astept 24 de ore.

Au trecut acele 24 de ore si tot ce vad in contul meu sunt PayPal balance: 1.5E . Toti banii mei de pe card nu trec automat dupa ce confirm cardul in paypal? Daca nu atunci cum fac sa bag de exemplu un milion pe contul meu de paypal? (care sunt pe cardul meu)
 
Moderator
Business Club
Veteran
Înscris
10 Apr 2010
Mesaje
4.766
Nu poti sa adaugi fonduri(sa alimentezi) de pe card in contul paypal. In momentul in care vrei sa faci o plata prin paypal, chiar daca contul e gol, iti vor fi retrasi banii de pe card(conditia e sa ai fonduri pe card).
 
Membru
Înscris
29 Mar 2012
Mesaje
3
Ok deci nu conteaza cat am la PayPal Balance atat timp cat am bani pe card , asta vrei sa zici?

Nu a mers partea cu paypal..... ( cata bataie de cap -_- )

De unde pot lua Card ZipCode?
 
Veteran
Înscris
14 Noi 2010
Mesaje
534
Ai bagat codul ala de 4 cifre la paypal sa le dovedesti ca tu esti proprietarul
si ei ti-au returnat inapoi cei $1.5 care ti i-au retras de pe card pentru
verificare si ii ai acum in contul paypal.Cand vrei sa folosesti bani din paypal
cum a zissi rohyp chiar daca nu ai suma necesara in paypal dar pe card o ai
ti se trag automat atunci la tranzactie.

Si banuiesc ca ce vrei tu sa faci ti sa cerut la un site de pariuri ceva codul secret al cardului.
Cred ca asta intrebi in legatura cu zip code .Acela il gasesti pe spatele cardului ultimele 3 cifre
:)
 
Membru
Înscris
16 Mar 2012
Mesaje
14
Buna cam in cat timp iti vin banii pe card ,si cum procedez am card visa de la alpha bank ,ma duc la orice bancomat sa retrag banii sau trebuie sa ma duc personal in banca sa solicit banii?E PRIMA PLATA cu paypal si nu stiu
 
Veteran
Înscris
19 Ian 2009
Mesaje
4.223
banii vin in CONT
cardul este doar MANA .

Ii poti retrage ori de la ghiseu ori de la bancomat...
 
Membru
Înscris
16 Mar 2012
Mesaje
14
buna in contul de paypal imi apare retragerea ca fiind completa dar in banca nu am nici un ban .De ce?
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
E completa in sensul ca ei au trimis banii, dar tranzactiile interbancare dureaza vreo doua zile.

Si ca sa iti explic mai bine legat de prima ta intrebare, in primul rand tu ai la banca deschis un cont bancar. La acel cont bancar ai atasat un card. Expresia "a retrage pe card" e eronata deoarece banii ii retragi in contul bancar la care e atasat cardul. Cardul e doar o bucata de plastic pe care o folosesti la bancomat sau in magazine ca sa retragi fonduri din contul bancar, e un intermediar.
 
Membru
Înscris
8 Apr 2012
Mesaje
58
pana sa`tzi intra banii in cont la banca dureaza 1-2 zile max ... stai relax, o sa intre ;p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus