Paypal Card visa electron de la banca transilvania

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
Salut Clubptc !

Am un visa electron de la banca transilvania, pot sa-l folosesc la contu paypal ?
Pot retrage bani din paypal pe card?
* Sunt minor (16 ani) !
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Da, merge sa-l folosesti, dar mai intai trebuie sa ridici limita.
Ca sa deschizi un cont PayPal trebuie sa ai 18 ani. Ai putea sa deschizi un cont pe numele parintilor. :)
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
Am un cont paypal acum, ma pot alege cu un ban? (am 100+ $)
 
Veteran
Înscris
3 Feb 2011
Mesaje
527
paN a spus:
Am un cont paypal acum, ma pot alege cu un ban? (am 100+ $)
e cn serios pe forum care face schimb ,ia cam 10% comision si-ti trimite bani direct pe card,asta in caz ca n-ai alta solutie,si decat deloc mai bine sa ramai cu ceva ;)
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
remussik a spus:
paN a spus:
Am un cont paypal acum, ma pot alege cu un ban? (am 100+ $)
e cn serios pe forum care face schimb ,ia cam 10% comision si-ti trimite bani direct pe card,asta in caz ca n-ai alta solutie,si decat deloc mai bine sa ramai cu ceva ;)

Ii trimit banii in paypal si apoi mi pune pe card? :-\
 
Membru
Înscris
18 Mai 2012
Mesaje
412
Da.
Si eu am Visa Electron de la BT.
Si am putut avea cont de paypal si cand eram minor.
Cere de la banca sa ai limita pentru tranzactii pe internet mai mare decat 0. Apoi poti sa verifici cardul prin paypal. :)

Deci se poate sa fii si minor :) .
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
lfcalexandru a spus:
Da.
Si eu am Visa Electron de la BT.
Si am putut avea cont de paypal si cand eram minor.
Cere de la banca sa ai limita pentru tranzactii pe internet mai mare decat 0. Apoi poti sa verifici cardul prin paypal. :)

Deci se poate sa fii si minor :) .

Nu ai avut probleme cu cei de la paypal?
Cati bani ai avut in contu paypal?
Maine ma duc sa-mi ridic limita. :)
 
Membru
Înscris
18 Mai 2012
Mesaje
412
am avut diverse sume de la 10 euro pana la 20 euro. Nicio problema.
Acum am citit ca daca vrei sa retragi vreo suma din paypal pe card ar fi problemă. Nu stiu ce sa zic. Google-ste pe paypal under 18 - si vezi si tu.
 
Veteran
Înscris
3 Feb 2011
Mesaje
527
Membru
Înscris
21 Iul 2010
Mesaje
160
Eu sunt minor, am cont paypal si am retras banii pe card fara nici un fel de problema. Contul Paypal este pe numele meu.
 
Veteran
Donator
Înscris
6 Mai 2011
Mesaje
997
Da si cand vei ajunge la o suma mai mare si o sa-ti ceara PP documente de verificare o sa te trezesti cu contul blocat.
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
adrianus a spus:
Da si cand vei ajunge la o suma mai mare si o sa-ti ceara PP documente de verificare o sa te trezesti cu contul blocat.

Cam ce suma?
 
Veteran
Donator
Înscris
22 Ian 2011
Mesaje
981
La 2500$ te verifica , dar e posibil sa te verifice si la o suma mai mica , depinde si de cate tranzactii ai, catre cine , daca faci dispute,cate dispute ai castigate,cate le-ai pierdut si multe altele.
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
^_^ A functionat cardu pe paypal ! :yahoo:

Acum astept extrasul de cont !


EDITE: Gata am paypal VERIFICAT ! Intr-o zi am verificat paypal-ul ! :yahoo:
 
Veteran
Înscris
18 Apr 2011
Mesaje
614
c0sm1nn a spus:
La 2500$ te verifica , dar e posibil sa te verifice si la o suma mai mica , depinde si de cate tranzactii ai, catre cine , daca faci dispute,cate dispute ai castigate,cate le-ai pierdut si multe altele.

La $3,300.00 USD esti verificat dar aceasta limita este pe an daca nu o depasesti nu te verifica
 

paN

Membru
Înscris
25 Mar 2012
Mesaje
64
yonutz0011 a spus:
c0sm1nn a spus:
La 2500$ te verifica , dar e posibil sa te verifice si la o suma mai mica , depinde si de cate tranzactii ai, catre cine , daca faci dispute,cate dispute ai castigate,cate le-ai pierdut si multe altele.

La $3,300.00 USD esti verificat dar aceasta limita este pe an daca nu o depasesti nu te verifica

Ok, multumesc !
#:-s
 
Donator
Înscris
22 Ian 2012
Mesaje
301
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.
nu merge,am introdus bine datele, am mai scos prin alertpay dar vad ca paypal nu vrea sa mil accepte, e posibil pt ca adresa si numele nu sunt ca cele ale detinatorului de cont ?
 
Veteran
Donator
Înscris
10 Apr 2009
Mesaje
2.305
MrNetwork a spus:
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.
nu merge,am introdus bine datele, am mai scos prin alertpay dar vad ca paypal nu vrea sa mil accepte, e posibil pt ca adresa si numele nu sunt ca cele ale detinatorului de cont ?
Ai marit limita de tranzactionare pe internet ? Si mie imi zicea la fel pana am marit-o.
 
Veteran
Donator
Înscris
23 Mar 2011
Mesaje
1.633
unsimpatic a spus:
MrNetwork a spus:
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.
nu merge,am introdus bine datele, am mai scos prin alertpay dar vad ca paypal nu vrea sa mil accepte, e posibil pt ca adresa si numele nu sunt ca cele ale detinatorului de cont ?
Ai marit limita de tranzactionare pe internet ? Si mie imi zicea la fel pana am marit-o.
si eu am avut aceasi problema am marit acea limita si i-am contactat pe cei de la pp de 2 ori si tot nu am contul verificat
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus