Nu reusesc sa verific cardul

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
Nu pot sa-mi activez cardul pentru paypal . Adica introduc datele corect si imi si arata mesajul ca au retrars 1.5EUR din cont si sa verific tranzactiile dar cand intru online pe cont si dau la portofoliu nu-mi arata retragerea facuta de paypal . Este card de la Raiffeisen Bank VISA . Celelalte tranzactii mi le arata dar asta de la paypal nu .

LE : Vad ca bani din cont imi ia dar codul acela nu-l vad la tranzactii !
 

Jah

Membru
Înscris
24 Mai 2012
Mesaje
76
suna la suport si spunele ca vrei extrasul de cont.
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
Jah a spus:
suna la suport si spunele ca vrei extrasul de cont.

Pai daca nu apare pe extrasul de cont ... ca eu pot sa-l verific online . Am dat la resend code pe paypal si acum imi zice sa verific extrasul de cont in 2-3 zile
 
Veteran
Donator
Înscris
16 Iul 2011
Mesaje
1.043
Asa este...

Codul apare pe extras in 2-3 zile, nu instant. Totusi, din cate stiu, la banca apar instant toate tranzactiile :-? .

Daca nu ai rabdare, poti sa ii suni.
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
CriSS a spus:
Asa este...

Codul apare pe extras in 2-3 zile, nu instant. Totusi, din cate stiu, la banca apar instant toate tranzactiile :-? .

Daca nu ai rabdare, poti sa ii suni.


Aha ... deci e normal ca banii au fost retrasi dar de ce din moment ce au fost retrasi de ce nu apare pe raportul de activitate ?
 
Veteran
Donator
Înscris
16 Iul 2011
Mesaje
1.043
Tranzactia respectiva este inca 'in asteptare' si banii sunt blocati pana la confirmare. Abia dupa 2 sau 3 zile (lucratoare) se va stabili/fixa.

De exemplu, atunci cand aplici pentru un "FREE TRIAL" pe net , cu cardul, se blocheaza o suma de bani, iar daca dupa "x" zile tu vei anula acel trial, banii vor fi deblocati...

Cam asa se lucreaza cu cardurile, la orice fel de tranzactii (inclusiv POS), in afara de cele la bancomat, care sunt realizate pe loc.
 
Membru
Înscris
15 Iul 2012
Mesaje
111
suna la banca...nr verde...si zi-le k ai nevoie de codul trmis de paypal..din 4 cifre...k ai treburi online...si e gata ...
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
messi2012 a spus:
suna la banca...nr verde...si zi-le k ai nevoie de codul trmis de paypal..din 4 cifre...k ai treburi online...si e gata ...

degeaba sun la banca , ca sa iau desfasurator d-ala tot la o banca trebuie sa ma duc
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
Am reusit , mi-au trimis codul . Acum cum scot bani pe card :)) ?

LE: Am reusiit .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus