Altshop [dot] ro

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
G

Guest

As vrea sa cumpar ceva de pe altshop.ro cu plata paypal.
Eu am contul PP in EURO si pretul produsului e 50 lei si ceva si in E vine 10E si ceva..
ei bine...
Cand am creat contul am ales alta adresa de email si nu cea de la paypal are ceva ?
Sunt pe la pasul 2 unde imi arata un buton FINALIZEAZA COMANDA,totusi .. pot plati in paypal cu alta adresa ca cea de la cont ?
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Dec 2010
Mesaje
534
Adresa de mail cu care te inscrii pe un site nu are nici o legatura cu contul de PP (sau PZ sau care o fi). Deoarece tu daca doresti sa faci o comanda, cred ca aceasta nu o poti face decat intrand in contul tau, cont in care tu iti dai niste date personale, adresa unde sa-ti trimita, etc. Deci pe ei nu-i intereseaza din care cont trimiti tu banii. In momentul in care alegi sa platesti prin PP, esti automat redirijat catre site-ul PP, unde tu scrii adresa de PP si parola (nu cred ca ei ti-au cerut undeva sa introduci tu numele contului tau de PP - aste ti-o cere cineva care trebuie sa trimita bani nu sa primeasca).
Asta este parerea mea.
Bafta !
 
G

Guest

piki, de ce de aseara la Istoric Tranzactii arata "Achitata -" trebuia sa scrie "Achitata-DA" deoarece am platit si mi-a luat banii din PP.
Nu am primit nici un apel,nimic.
Mai vine livrarea asta o data ? :|
 
Veteran
Donator
Înscris
22 Iun 2011
Mesaje
729
Altshop altshop... mai bine vorbeai cu chriss si ti scoteai in banca si luai de pe alt magazin..
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Dec 2010
Mesaje
534
cipperu a spus:
piki, de ce de aseara la Istoric Tranzactii arata "Achitata -" trebuia sa scrie "Achitata-DA" deoarece am platit si mi-a luat banii din PP.
Nu am primit nici un apel,nimic.
Mai vine livrarea asta o data ? :|

Eu nu am cont pe respectivul site, dar faptul ca scrie Achitata, inseamna ca ei au primit plata. M-am uitat si pe modalitatile de livrare si am vazut ca dureaza 2-3 zile prin Posta Romana, sau 24-48 de ore prin Cargus, dar aceste 24-48 de ore sunt din momentul in care firma de curierat Cargus a preluat coletul. Asadar daca tu ai platit ieri cred ca trebuie sa mai astepti. Nu am vazut nicaieri scris ca trebuie sa te sune dupa ce au primit plata. Scrie ca daca nu primesti coletul dupa perioadele scrise mai sus, atunci sa suni tu la ei.
Ma gandesc in schimb ca e posibil sa primesti un mail de la ei cu confirmarea ca au primit comanda de la tine sau ca au trimis-o, sau poate ambele. Eu cand comand produse de pe alte site-uri de electronice, intotdeauna primesc mail.
Bafta !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus