Legare cont PayPal la cardul mamei

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
21 Dec 2012
Mesaje
4
Am un cont Paypal (neverificat) cu peste 120 de euro in balanta si as vrea sa-i scot pe cardul debit al mamei mele (bineinteles, cu acordul ei).
Eu am 17 ani.

Se poate verifica contul meu de PP cu cardul ei Visa Electron si sa scot banii pe acel card?

Vad ca dupa ce apas pe "Get verified" in PP, ma duce la o pagina tip formular unde ma lasa sa schimb Prenumele insa nu si numele de familie. Aceasta nu este o problema (avem acelasi nume de familie).

Multumesc anticipat pentru raspunsuri. :)
 
Membru
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
343
Iti zic din propia experienta ,nu incerca sa schimbi numele ca vei risca o limitare de cont pentru ca dupa un timp o sa iti ceare niste acte o chitanta+CI al tau si se va vedea ca ai 17 ani si te limiteaza permanent.Eu la 17 ani am fost limitat dupa ce am schimbat numele din PP care era diferit cu cel dupa card care era numele tatalui.Pana atunci am scos bani pe acel card numele meu si cardul pe numele lui fara nici o problema:) .Acum a trebuit sa fac alt cont cu numele meu+cardul meu :) dupac emia expirat limitarea dupa 120 zile
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Nume card - sa coincida cu nume cont.
Nu e cardul tau - nu poti scoate pe el.
 
Membru
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
343
abh te contrazic :) poti sa scoti dar nu pentru mult timp;) doar pana iti face limitarea de 2500euro desi teoretic aidreptate nu ai voie dar practic merge..
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
TheX, nu poti atasa cardul daca nu are acelasi nume ca in cont, si atunci cum scoti?
 
Membru
Înscris
21 Dec 2012
Mesaje
4
Singurul lucru care imi da speranta e faptul ca pe formularul de verificare imi permite sa schimb datele din campul "First Name" (prenumele). Numele de familie este acelasi, adresa este aceeasi.
Nu stiu de ce m-ar lasa sa schimb prenumele daca este interzis sa legi cardul altuia la contul tau. Alte pareri?
 
Membru
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
343
abh ma faci prost pe fata? daca eu aveam CARD nume diferit si CONT paypal cu alt nume imi zici mie ca nu merge? cand eu am scos mii de euro ? fara o problema?;) ca nu aveam 18 ani mai citeste odata ce am zis mai sus teoretic nu merge dar totusi merge;)
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Da, intentionam sa te fac prost pe fata, dar m-am razgandit. Daca tu cunosti o metoda de a atasa cardul cu alt nume la cont, ajuta-l pe om sa-si scoata banii.
 

xXx

Veteran
Donator
Înscris
19 Apr 2011
Mesaje
852
Jeru a spus:
Am un cont Paypal (neverificat) cu peste 120 de euro in balanta si as vrea sa-i scot pe cardul debit al mamei mele (bineinteles, cu acordul ei).
Eu am 17 ani.

Se poate verifica contul meu de PP cu cardul ei Visa Electron si sa scot banii pe acel card?

Vad ca dupa ce apas pe "Get verified" in PP, ma duce la o pagina tip formular unde ma lasa sa schimb Prenumele insa nu si numele de familie. Aceasta nu este o problema (avem acelasi nume de familie).

Multumesc anticipat pentru raspunsuri. :)

Cel mai bun sfat e sa iti faci tu cont bancar... La BT poti sa iti faci lejer doar trebuie sa mergi cu un adult.
 
Membru
Înscris
21 Dec 2012
Mesaje
4
*UPDATE:

Cardul mamei a fost legat la contul meu de paypal (Visa Electron BCR) si banii au fost scosi fara probleme (Am dat withdraw miercuri si i-am primit in card luni seara).
Multumesc mult pentru raspunsuri si sper ca acest topic sa vina in ajutor si altor persoane care sunt in aceasta situatie. :-bd
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus