Cum verific contul paypal acum?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
4 Oct 2011
Mesaje
38
Salut. Vreau sa imi verific contul de paypal. Am dat pe site " Get verified " si imi da doar sa bag datele de pe card. Trebuie doar tat si este verificat. ?

Inca ceva... pot folosi cardul pe care ia mama salariul ? Pt ca sunt minor !
Si cum pun bani de pe card pe paypal ?

Si daca vreau sa pun bani pe card, care este suma minima pe care o pot pune ? Cardul e de la BRD. As putea sa pun 35 lei si apoi sa ii bag in paypal apoi in neobux apoi sa inchiriez referali cu ei ?
 
Veteran
Donator
Înscris
2 Mai 2011
Mesaje
436
Salut.
Ca sa iti verifici cardul bagi datele cardului pe contul de PP, apoi mergi peste doua trei zile la banca si ceri un extras de cont (trebuie ca pe card sa fii avut 10 lei), iar pe extrasul de cont trebuie sa ai un cod de genul 1234PayPal sau PP1234.
Acel cod trebuie o sa ti-l ceara la PP, il bagi si ar trebui sa fie verificat.

Bani de pe card pe PP se pun foarte usor.Dupa ce este verificat contul PP doar bagi bani pe card, iar acei bani de pe card ii ai si in PP doar ca nu se vad, tie o sa iti arate tot 0 in balanta chiar daca ai pe card bani, dar o sa ii poti folosi si pe PP.
Suma minima este 5 sau 10 lei in functie de banca.

Citeste mai multe aici : http://www.clubptc.net/ghid-paypal.html
 
Membru
Înscris
4 Sep 2012
Mesaje
376
Da,poti folosi cardul "oricui" atata timp cat ai acces la el . Primul pas e sa-ti adaugi datele cardului in contul pp ( trebuie sa te asiguri inainte de asta ca soldul cardului e >= 2,5$ sau 2 euro ) . Dupa ce-ai bagat datele cardului , paypal-ul va extrage din contul cardului cei 2,5$ ( sau 2 euro ) . Tu trebuie sa te duci ( sau sa suni ) la banca pentru extrasul de cont unde vei gasi codul ( din 4 cifre,parca ) cu care-ti vei valida cardul . Nu poti pune bani in direct in pp , trebuie sa pui pe card si asta e tot , pp-ul isi va lua singur ( in caz ca nu ai in balanta suma necasara ) .
 
Team Spirit
Înscris
8 Apr 2011
Mesaje
245
Din cate stiu eu Paypal iti ia pentru verificare 1.5 euro de pe card si dupa verificare tii baga in PP, nu pe card.Pentru banii in PP este destul de simplu. Daca ai bani pe card , ai si in PP, chiar daca ei nu apar.La fiecare withdraw pe care il faci din paypal pe card , PP iti ia comision de 2 euro , la fiecare retragere. Daca ai homebank extrasul de cont il poti lua chiar de acolo ( cel putin asa am facut eu ) , sa nu mai mergi pana la banca. Daca nu ai homebak este necesar sa mergi al banca si sa il ceri. Verificarea nu e complicata si nu necesita multe zile. La mine in 36-40 de ore PP era verificat. Sper ca ti-am fost de folos si spor la $$ cat mai multi .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus