Cum trimit bani ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Donator
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
215
Deci,vreau sa trimit bani cuiva,fara sa ia fees la cel care ajunge.

Cineva mi-a dat 3$, si altii care mi-au mai dat plati,la fel,au trimis ceva,si la mine a ajuns la fel

Acum 5 minute,am dat plata unui prieten de 1.5$ , si a ajuns 1,15$ [ taxa 0.35$ ]

Cum am trimis :
-M-am dus sus la Send Payment
-To (Email) , am scris emailul respectivei persoane [ nu cred ca are importanta ca e @gmail.com nu? ]
-Amount , 1.5 USD am bagat, a fost totul ok
- Mai jos am ales I'm paying for goods or services deoarece am vazut ca la I'm sending money to family or friends ia fees.
-Am ales no shipping acolo

Si cand a ajuns,a fost cu fees 0.35 . De ce?
 
Veteran
Donator
Înscris
6 Mai 2011
Mesaje
997
Trimiti ca: I'm sending money to family or friends
Daca ai bani in contul PP nu iti ia fee.
 
Veteran
Înscris
22 Oct 2012
Mesaje
525
eu stiam ca daca trimiti ca gift nu iti ia fee.

ps: nu stiu sigur
 
Donator
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
215
adrianus a spus:
Trimiti ca: I'm sending money to family or friends
Daca ai bani in contul PP nu iti ia fee.

Data viitoare asa fac.
Ca nu oi fi eu mai special de mie imi ia cand trimit,si cand dau altii mie ajunge aceeasi suma..ce naiba
 
Veteran
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
648
e a 2-a totdeauna. iti zice ca iti ia 0.0 daca ai bani in balanta :)
 
Membru
Înscris
27 Mai 2012
Mesaje
250
bun, am aceiasi intrebare: vreau sa trimit unui amic 5$ in contul lui de PP din al meu, cum fac sa nu imi ia taxe? adica cand dau send, lui sa ii ajunga 5 dolari si mie sa mi se scada doar 5$ din suma care o am in cont!
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
30 Iul 2010
Mesaje
1.291
Protoss a spus:
bun, am aceiasi intrebare: vreau sa trimit unui amic 5$ in contul lui de PP din al meu, cum fac sa nu imi ia taxe? adica cand dau send, lui sa ii ajunga 5 dolari si mie sa mi se scada doar 5$ din suma care o am in cont!
La What are you sending money for? bifezi I'm sending money to family or friends .
 
Donator
Înscris
22 Ian 2012
Mesaje
311
Protoss a spus:
bun, am aceiasi intrebare: vreau sa trimit unui amic 5$ in contul lui de PP din al meu, cum fac sa nu imi ia taxe? adica cand dau send, lui sa ii ajunga 5 dolari si mie sa mi se scada doar 5$ din suma care o am in cont!
Tie oricum iti ia $5, fee-ul il plateste persoana caruia ii trimiti banii, ca sa nu iti ia fee trimiti ca "Personal" payment(familie si prieteni), daca platesti ca "Bunuri si Servicii" se poate sa iti ia fee.
 
Business Club
Înscris
9 Mar 2012
Mesaje
467
Fees iti ia la "I'm sending money to family or friends" doar daca suma respectiva care o trimiti este retrasa de pe cardul tau de credit. Daca e din contul PayPal, nu iti ia. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus