Atasare Card Visa Electron Banca Transilvania la PayPal

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
Azi am atasat cardu la contu meu da paypal si cand sa dau Continue imi apare : We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.

De ce ?
 
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
1 Noi 2008
Mesaje
6.813
Ori ai scris gresit numarul cardului, ori cardul respectiv nu e acceptat de PP.
Ce card ai folosit ?
 
Moderator
Business Club
Veteran
Înscris
10 Apr 2010
Mesaje
4.766
Si ce propui in cazul asta? Sa nu mai facem tranzactii online si sa nu mai atasam carduri conturilor?

Daca respecti niste reguli elementare de securitate, nu te lovesti de asa ceva. :friends:
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
SebyS a spus:
Ori ai scris gresit numarul cardului, ori cardul respectiv nu e acceptat de PP.
Ce card ai folosit ?
eu azi am fost la banca si am luat cardu . Sunt la Banca Transilvania si am card Visa Electron .
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Am acelasi tip de card si merge. Trebuie sa mergi la banca sa completezi o cerere de ridicare a limitei pentru tranzactii online.
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
am facut exact ce mi-a zis siropu , am fost la banca am completat cererea de ridicare a limitei de tranzactii online am mai bagat inca 20 de lei si aceeasi erroare :(
 
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
1 Noi 2008
Mesaje
6.813
1. Cardul sa fie pe numele tau.
2. Poate nu ai adaugat numarul care trebuie (cel de pe fata cardului, nu de pe spate - banda magnetica).
3. Vezi sa nu ai cumva 2 conturi la card: un cont curent si unul al cardului. Daca ai 2 conturi, cand ai depus banii, ei se duc in contul curent. Insa pentru PayPal iti trebuie sa ai banii in contul cardului. Pentru asta trebuiesa te duci la banca si sa le zici ca vrei sa transferi banii din contul curent in contul cardului.
Altceva nu stiu ce-ar mai putea fi.
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
S-a rezolvattt :yahoo: :yahoo: :yahoo: trb sa ma duc la banca sa cer xtrasu de cont si gata am pp verificat :yahoo:

thx sebys
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
trebuie sa te duci la banca transilvania si sa completezi un formular de ridicare a limitei de tranzactii online
 
Membru
Înscris
13 Mar 2011
Mesaje
84
Cat a durat sa-ti dea cardul in mana? Cineva spune ca imediat, altcineva ca dupa o saptamana, nu stiu ce sa mai cred, poti sa-mi spui tu te rog? Mersi, si bafta!
 
Membru
Înscris
26 Noi 2008
Mesaje
489
Born4Nothing a spus:
Cat a durat sa-ti dea cardul in mana? Cineva spune ca imediat, altcineva ca dupa o saptamana, nu stiu ce sa mai cred, poti sa-mi spui tu te rog? Mersi, si bafta!
Probabil ca depinde la ce banca ti-ai facut cardul.Eu azi mi-am facut la Raiffeisen si au zis ca in maxim 10 zile imi vine cardul.
 
Membru
Înscris
13 Mar 2011
Mesaje
84
Visa Electron, de ala ti-ai facut? Pai eu la Banca Transilvania vreau sa mi-l fac, si sa ma detaliez mai mult, am aflat ca merge sa-ti verifici si contul PP cu el, foarte tare, acum sa aflu cat dureaza sa mi-l faca!
 
Membru
Înscris
11 Oct 2010
Mesaje
97
dar daca ma duc sa le spun sa ridice limita ma costa cv/ sau doar semnez formularele alea/
 
Membru
Înscris
23 Feb 2012
Mesaje
1
Am un card de salariu de la banca transilvania ! visa electron ! oare e bun pt paypal ?
 
Membru
Înscris
23 Ian 2014
Mesaje
1
imi spui si mie ce ai facut exact ca sa rezolvi? ca am aceasi problema in care imi spune : We were unable to verify this credit card! am fost la BT dar sau uitat la mine de parca vorbeam chineza si chiar am nevoie sal activez. macar sa stiu sa le zic eu ce trebuie sa faca dak ei nu se descurca.
apreciez dak ma ajuti!
 
Membru
Înscris
6 Apr 2013
Mesaje
136
elisasophia a spus:
imi spui si mie ce ai facut exact ca sa rezolvi? ca am aceasi problema in care imi spune : We were unable to verify this credit card! am fost la BT dar sau uitat la mine de parca vorbeam chineza si chiar am nevoie sal activez. macar sa stiu sa le zic eu ce trebuie sa faca dak ei nu se descurca.
apreciez dak ma ajuti!

fix aceiasi problema si la mine :|
 
Membru Banat
Înscris
27 Noi 2013
Mesaje
283
intrii in contul de la banca (daca ai internet banking ) si faci asa :
Pentru a realiza cu succes tranzactii pe site-urile nesecurizate (de ex: PayPal, Google, AmazoN, Ebay) este nevoie sa majorati limita de tranzactionare aferent acestor plati, modificarea limitelor facandu-se prin completarea unui formular in orice unitate a Bancii Transilvania sau prin intermediul aplicatiei securizate de Internet Banking, BT 24 (accesand meniul Carduri/ Vizualizare card/ Vizualizare si modificare limite/ Detalii).
eu asa am facut si a mers . (visa electron)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus