nu pot inscrie cardul pe paypal

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
20 Iul 2010
Mesaje
4
salut
tocmai mi/am facut un cont pe pp si cand vrea usa imi inscriu cardul scrie ca am pus gresit codul " You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again " ce pot sa fac...nevoie urgenta de ajutor \
ms anticipat :)
 
Membru
Înscris
20 Iul 2010
Mesaje
4
nu am card visa am master card...nu inteleg de ce nu ar merge....
 
Membru
Înscris
20 Iul 2010
Mesaje
4
sunt foarte sigur ca e master card... :( am mai incecat de vreo 179 ori :)) tot nu merge :ymsigh:
 
Membru
Înscris
3 Oct 2010
Mesaje
85
Trubie sa ai 10 lei pe el pentru ca iti ia un 1,50 euro pentru verificare dupa ce l-ai verificat iti returneaza bani !
 
Veteran
Înscris
7 Mai 2010
Mesaje
1.576
Sunt sigura ca nu e securizat /verificat pt. internet. la fel am patit si eu cu un card visa de la BRD.Trebuie sa intri pe pagina bancii de la care ai cardul si sa-l securizezi manual printr-un formular de la activare3dsecure si pe urma poti sa-l atasezi fara probleme.
 
Membru
Înscris
15 Oct 2010
Mesaje
181
bughy38 a spus:
salut
tocmai mi/am facut un cont pe pp si cand vrea usa imi inscriu cardul scrie ca am pus gresit codul " You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again " ce pot sa fac...nevoie urgenta de ajutor \
ms anticipat :)
frate codul acela il ai pe extrasu de cont de unde ai facut cardul ( de la banca ) .
Dute la banca si i-ati un extras de cont si ai acolo codul de 4 cifre asa am facut eu acum 1 luna !
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Daca vrei sa retragi banii din contul paypal ai nevoie de un card visa. Cel mastercard il poti folosi doar pentru a plati cu el online. Card number este codul de 16 cifre de pe fata cardului. Daca l-ai scris corect si nu iti merge, este posibil ca acel card sa nu fie acceptat.
 
Veteran
Înscris
7 Mai 2010
Mesaje
1.576
lordsebzyy a spus:
bughy38 a spus:
salut
tocmai mi/am facut un cont pe pp si cand vrea usa imi inscriu cardul scrie ca am pus gresit codul " You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again " ce pot sa fac...nevoie urgenta de ajutor \
ms anticipat :)
frate codul acela il ai pe extrasu de cont de unde ai facut cardul ( de la banca ) .
Dute la banca si i-ati un extras de cont si ai acolo codul de 4 cifre asa am facut eu acum 1 luna !

NU, sa stii ca acelasi mesaj l-am primit si eu cand am incercat sa atasez un nou card.Eu am PP de vreo 6 ani si am atasat mai multe carduri dar abia acum am primit un mesaj exac la fel si era vorba de o securizare a cardului 3d pe care nu te lasa banca sa-l atasezi pana nu il securizezi/ se poate sa fie si partea cu codul- desi acolo mesajul e altul.
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Eu stiu ca atunci cand cardul este limitat pentru tranzactii online pe site-uri fara 3d secure, cardul il poti adauga insa nu il poti verifica. Primesti un mesaj de genul "Sorry we couldn't verify you credit card..." Asa am patit eu cu un card. Daca tu spui ca ai primit acelasi mesaj ca si bughy si a fost de la acea limitare, ar putea sa incerce si el la banca.
 
Veteran
Înscris
7 Mai 2010
Mesaje
1.576
Nu, era acelasi mesaj si dupa ce l-am securizat eu, ca astia de la banca(cel putin la filiala la care am fost si intrebat) habar nu aveau de ce nu pot sa atasez cardul (m-a si intrebat de vreo 2 ori - la ce anume sa-l atasezi? Paypal ??? :-o ) am cautat pe net un site care te duce pe pagina bancii respective si face securizarea 3d.
Apoi m-am dus in Paypal si am reusit sa-l atasez fara probleme.Apoi am cerut extras sa vad codul(aici n-am avut probleme- pe asta au stiut sa mi-l dea :)) ) am pus codul de confirmare si gata.


Probabil Bugy a vrut sa zica ca primest acel mesaj in loc de "codu". in fine vad ca nu zice nimic, or a reusit intre timp, or a uitat de postul asta! :)
 
Membru Banat
Înscris
7 Noi 2012
Mesaje
269
incearca sa treci pe la banca sa le zici sa-ti mareasca limitele sa-l poti folosi online...cel putin asa a trebuit la visa electron
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus