Digital Generation Coingenerator - coingeneration.com (Scam)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Buna seara ,

Nu de mult am dat de un site pe care se poate castiga bani prin medota pasiva . Digital Generation a creat un program care utilizeaza resursele procesoarelor utilizatorului inregistrat pe siteul lor pentru a face calcule complexe si pentru ca ne utilizeaza procesoarele noastre platesc 1$/24 ora suma modificand daca vine vorba de procesoare ultramoderne . In prima luna Digital Generation ne da un Trial Thread prin care se face transferul de date care este activ 30 de zile . In acest timp putem acumula 30$ daca rulam programul iar acest 30$ se poate scoate prin payza si in curand prin paypal prin plata instant , bineinteles nu numai 30$ ca orice suma ce acumulam . Dupa trecerea celor 30 de zile acel trial thread devine inactiv si pentru a continua generarea banilor este necesar cumpararea unui thread normal in valoare de 50$ iar acest thread ramane activ timp de 12 luni . Daca calculam ca prin trial thread acumulam 30$ atuncia numai 20$ tre sa mai adaugam si deja suntem pe drum . Dupa 1 luna deja am primit innapoi suma investita si mai castigam 10$ iar in lunile ce vin numai castig curat avem . Se poate cumpara max 250 threaduri dar fiecare persoana este limitata de performanta calculatorului deoarece daca pc-ul este performant supoarte multe threaduri daca nu atuncia mai putine .

Am si o dovada de plata pe care l-am primit azi si era instant :
2rhb406.jpg


Inregistrarea se face de pe acest link : http://coingeneration.com/auth/new/505719/

Dupa inregistrare se descarca programul care va rula in background si va asigur ca nu o sa simtiti pierdere de performanta atat de eficient lucreaza acest program deoarece utilizeaza resursele ramase libere , programul il gasiti aici : https://coingeneration.com/main/download/

Dupa ce ati downlodat programul si ati dat start va intoarceti pe site si dati click pe numele dvs. din partea dreapta sus ca sa completati profilul altfel nu veti primii threadul trial .
1. Aveti nevoie de un numar de telefon pe care il introduceti si pe care veti primii un cod dupa apasarea butonului GET CODE . Acest cod trebuie trimis inapoi pe numarul +447937946882 ca sa activati contul dvs.(atentie costa 12centi)
2. Dupa activarea numarului de tel. trebuie sa completati datele personale .
3. Dupa completarea datelor personale o sa aveti nevoie de un cont payza , mai tarziu o sa adauge si paypal si sa completati cu emailul cu care sunteti inregistrat pe payza.
4. Dupa asta dati save si totul este completat si deja generati bani .

Este un site nou care ruleaza de cateva luni dar pana acuma numai vorbe bune am auzit despre Digital Generation si foarte multi oameni sunt multumiti .

Este si un program de refferali pe doua niveluri :
Dupa referali nivelul 1 primiti 20% iar dupa referali care au fost adusi de referalii dvs. primiti 10% din suma generata de acesti referali .

Va doresc bafta si spor la adunatul $$$ .

O seara placuta !
 
Membru
Înscris
21 Mai 2013
Mesaje
71
Re: Digital Generation Coingenerator

Asteptam pp sa mearga mai frumos si dupa ne inregistram.Orsicum este buna ideea asteptam mai multe feedback-uri pozitive.
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

Inca doua plati primite :

vijzpl.jpg


2i2fjm.jpg
 
Membru
Înscris
28 Apr 2013
Mesaje
351
Re: Digital Generation Coingenerator

Eu m-am inscris la tine....de ce nu pot trimite codul care il primesc prin mesaj....nu ma lasa sa il trimit inapoi :((
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

Buna , codul trebuie trimis innapoi la numarul +447937946882 . Deci deschizi Creare SMS nou scrii acolo codul notat pe undeva si il trimiti la numarul respectiv . Usor ! :)

Iarasi am adunat 5$ numai ca nu leam scos ca costa 0.25$ la payza ptr orice suma deci mai bine il adun :)

Raspund la orice nelamurire :)
 
Membru
Înscris
28 Apr 2013
Mesaje
351
Re: Digital Generation Coingenerator

Stiu ma....epic fail :)) Dar nu ma lasa imi da eroare:Unable to send message....fuck it :((
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

costa 0.12 cent ai grija :) ai credit pe telefon ? :)
 
Membru
Înscris
28 Apr 2013
Mesaje
351
Re: Digital Generation Coingenerator

E pe abonament si zice:Unable to sent message...
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

In acest caz eventual poti sa scrii un ticket si iti activeze manual .
 
Donator
Înscris
3 Oct 2012
Mesaje
326
Re: Digital Generation Coingenerator

Daca din am bagat din greseala numarul aiurea, cand si cum trimit un nou sms? Eu am dat save la profil, dar inca nu am primit sms inapoi

Later edit:

Am reusit. A venit mesajul pana la urma. Am bagat aiurea si a doua oara nr de tel :)
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

Se poate schimba numarul daca nu ma insel dupa 24 de ore .

Bafta la adunatul $ ! :)
 
Membru
Înscris
28 Iun 2013
Mesaje
146
Re: Digital Generation Coingenerator

De ce nu-mi trimit cod prin sms pe telefon am bagat numarul .... poate nu l-am bagat bine cum trebe bagat???
 
Membru
Înscris
13 Apr 2013
Mesaje
68
Re: Digital Generation Coingenerator

razvanman a spus:
De ce nu-mi trimit cod prin sms pe telefon am bagat numarul .... poate nu l-am bagat bine cum trebe bagat???
Cu +40 in fata.
Exemplu +40744123123

trix2013 a spus:
Se poate schimba numarul daca nu ma insel dupa 24 de ore .
Se poate schimba dupa o ora :p
 
Membru
Înscris
28 Iun 2013
Mesaje
146
Re: Digital Generation Coingenerator

asa il scriu dar nu imi trimite sms am incercat si cu telefonul lui mama nu trimite
Numarul meu e de vodafone poate nu trimit pe vodafon???? nu cred da nu inteleg nu-mi mai trimite mesajul in veci
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

Sal , numarul tre bagat in asa fel : ai numarul tau normal 0745262626 si in rubrica in asa fel il bagi : 40745262626 , adiga bagi un patru in fata , codul romaniei :)
Daca te intereseaza tare de tot atuncia incerci cu o cartela orange prepay eu cu asta am reusit sau eventual te poti interesa la vodafone carei treaba .

Bafta :)

Situatia de cont curenta :

2yy5i8m.jpg
 
Membru
Înscris
28 Iun 2013
Mesaje
146
Re: Digital Generation Coingenerator

trix2013 a spus:
Sal , numarul tre bagat in asa fel : ai numarul tau normal 0745262626 si in rubrica in asa fel il bagi : 40745262626 , adiga bagi un patru in fata , codul romaniei :)
Daca te intereseaza tare de tot atuncia incerci cu o cartela orange prepay eu cu asta am reusit sau eventual te poti interesa la vodafone carei treaba .

Bafta :)

Situatia de cont curenta :

2yy5i8m.jpg



Eu scriam de ex 400745262626 mai puneam un zero in fata credeam ca trebe +40 :))


Mai am cateva intrebari ....
In cat timp faci 1 dolar ??? cu un thread
Pot face mai mult de 30 dolari in luna bonus cu threadul bonus??? Adika ma refer ca pot sa fac 50 dolari ca sa cumpar altul???
Si cand cumperi altul cat tine 12 luni ala???
 
Membru
Înscris
20 Iun 2013
Mesaje
81
Re: Digital Generation Coingenerator

Aproximativ 1$/24ore , da poti sa faci mai mult de 30$ daca aduni referali si primesti comision de la ei 20% si inca 10% de la referali care au fost invitate de catre referalii tai directi si da 12 luni tine un thread , in 1luna jumate itir evin banii investiti poate si mai repede daca ai mai multi referali si dupa aia ai numai profit curat .

Eu de exemplu rulez pe desktop un thread si am si un laptop pe stick rds si rulez si pe ala altul cu diferite numere de telefon si unul este referal la altul , laptopul consumai cat un bec deci il tin deschis tot timpul iar am redus consumuul desktopului si il tin si pe ala deschis tot timpul .
 
Membru
Înscris
28 Iun 2013
Mesaje
146
Re: Digital Generation Coingenerator

trix2013 a spus:
Aproximativ 1$/24ore , da poti sa faci mai mult de 30$ daca aduni referali si primesti comision de la ei 20% si inca 10% de la referali care au fost invitate de catre referalii tai directi si da 12 luni tine un thread , in 1luna jumate itir evin banii investiti poate si mai repede daca ai mai multi referali si dupa aia ai numai profit curat .

Eu de exemplu rulez pe desktop un thread si am si un laptop pe stick rds si rulez si pe ala altul cu diferite numere de telefon si unul este referal la altul , laptopul consumai cat un bec deci il tin deschis tot timpul iar am redus consumuul desktopului si il tin si pe ala deschis tot timpul .


Trix trebuie sa investesti bani asai dupa ce-ti expira luna asta ca nu poti strange 50 dolari nu???
 
Veteran
Donator
Înscris
26 Mai 2011
Mesaje
2.365
Re: Digital Generation Coingenerator

m-am inregistrat si eu dar nu imi trmite sms,am incercat de 3 ori pana acum si degeaba,nr de telefon l-am pus bine +34.....ca sunt in spania :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus