o-mega - o-mega.ro (Scam)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Donator
Team Leader
Team Spirit
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
1.235
O-mega este un site social exchange cu un design frumos , este facut de catre romani .

INFO

Adauga URL-ul / banner-ul pe site-ul tau si vei primi:
500000 credite pentru fiecare utilizator invitat
$5.00 pentru fiecare utilizator invitat
50 % din fiecare vanzare generata de utilizatorii invitati de tine , cand dau 50.000 de click-uri primesti ...

Sunt destul de multe pagini adaugate , sunt reclame de la 1 coins la 30 .

Plata la 10$ in PP , iar 1000 coins = 1$

Cine se inregistreaza primeste 1$ cadou :drinks:

Inregistrare : http://o-mega.ro/?ref=257 multumesc celor care se inregistreaza pe link-ul meu :grouphug:
 
Membru Banat
Veteran
Înscris
22 Feb 2010
Mesaje
1.987
Re: o-mega - o-mega.ro

5 dolari pentru fiecare referal?
cashout la 10?
 
Veteran
Donator
Înscris
4 Sep 2013
Mesaje
1.109
Re: o-mega - o-mega.ro

Te asteapta 2.842.269 membri inregistrati sa te ajute in succesul tau online.
2.842.269 membri inregistrati!
Absolut GENIAL mesajul, tinand cont ca este un site exclusiv pt romani, peste 10% din populatia tarii este inregistrata pe acest site =)))
Sunt absolut sigur ca va plati :))
 
Membru
Înscris
5 Dec 2013
Mesaje
3
Re: o-mega - o-mega.ro

ovidiu daca erai putin atent vedeai ca situl precizeaza ca este cunoscut in mai multe tari si ca foloseste mai multe domenii si de asta are nu stiu cate milioane de utilizatori,in fine am ajuns din greseala aici dar am vrut sa mentionez acest aspect,cine stie poate o avea si el cateva sute de romani rataciti pe acolo dar nu cred ca milioane asta e sigur, nu stiu daca situl e serios nu am idee imi voi face si eu cont acuma de curiozitate oricum ms de sugestie calin9802 vom vedea cate de seriosi sunt astea.
 
Veteran
Donator
Înscris
4 Sep 2013
Mesaje
1.109
Re: o-mega - o-mega.ro

andrey7285 a spus:
ovidiu daca erai putin atent vedeai ca situl precizeaza ca este cunoscut in mai multe tari si ca foloseste mai multe domenii si de asta are nu stiu cate milioane de utilizatori,in fine am ajuns din greseala aici dar am vrut sa mentionez acest aspect,cine stie poate o avea si el cateva sute de romani rataciti pe acolo dar nu cred ca milioane asta e sigur, nu stiu daca situl e serios nu am idee imi voi face si eu cont acuma de curiozitate oricum ms de sugestie calin9802 vom vedea cate de seriosi sunt astea.
1. Cat e adevarat din ce scrie acolo?
2. Fraza asta cu " am ajuns din greseala aici dar am vrut sa mentionez acest aspect", are credibilitate 0. Eu am postat la 18:43 si tu ti-ai facut cont dupa 3 minute. Probabil esti o clona/detinatorul site-ului si vrei sa mai pacalesti cativa insi de aici...
Nu are rost sa mai continui pt ca din postarea ta se pot trage foarte multe concluzii si nu cred ca macar una ti-ar fi favorabila.
 
Membru
Înscris
5 Dec 2013
Mesaje
3
Re: o-mega - o-mega.ro

Ovidiu94 imi cer scuze fata de tine ca ai fost atat de ofensat de opinia mea eu sincer cautam pe google traffic exchange pentru un site personal am ajuns prin navigarea forumului(care apropo mi se pare demential) nu am nici o treaba cu situl in cauza nici nu ma intereseaza prea mult daca are 5 mil de romani sau daca are 3 romani ma interesa doar cum merge ca idee am ajuns pe pe postarea asta am vizionat situl mi-am facut cont si am vazut anumite anumite chestii pe care tu probabil nu le-ai observat si mi-am dat cu opinia(banuesc ca FORUM in purul sau cuvand inseamna sa iti dai cu parerea ca e buna sau rea sau in contradictoriu),eu nu am zis ca tu nu ai dreptate sau ca X site e tepar am zis doar ce am vazut la prima vedere.Dar dupa cum observ tu esti genu de om care pui foarte repede eticheta si prin asta nu zic de site ci chiar de acest atac verbal,este adevarat sunt membru de cateva minute dar iti poti imagina si tu ca e posibil sa fie doar o pura coincidenta..

In fine iti doresc o seara placuta ,nu voi riposta la orice alt comentariu la acest topic doar ma deranjat faptul ca mai etichetat si atat altfel nu ma oboseam sa iti scriu.
 
Donator
Înscris
8 Iun 2013
Mesaje
110
Re: o-mega - o-mega.ro

andrey7285 a spus:
ovidiu daca erai putin atent vedeai ca situl precizeaza ca este cunoscut in mai multe tari si ca foloseste mai multe domenii si de asta are nu stiu cate milioane de utilizatori,in fine am ajuns din greseala aici dar am vrut sa mentionez acest aspect,cine stie poate o avea si el cateva sute de romani rataciti pe acolo dar nu cred ca milioane asta e sigur, nu stiu daca situl e serios nu am idee imi voi face si eu cont acuma de curiozitate oricum ms de sugestie calin9802 vom vedea cate de seriosi sunt astea.


cum sa fie 2 milioane de utilizatori straini daca site-ul este in limba romana?,nu cred ca au invatat strainii dintr-o data limba romana, e clar scam
 
Veteran
Donator
Înscris
4 Sep 2013
Mesaje
1.109
Re: o-mega - o-mega.ro

Nu te-am "etichetat" dar, apar tot mai multi "oameni" de acel fel pe forum si mi s-a parut "ciudat" ca sa iti faci contul dupa cateva minute de la postarea. Imi cer si eu scuze ca te-am "atacat" asa de rapid dar, orice este posibil :)) O seara buna!
Cat despre site, daca dadea 0,50-1$ pe inregistrare si nu arata pe site ca are milioane de membri probabil ca isi facea cativa useri activi si de aici pt ca sunt tot mai mult care se ocupa de asa ceva. Prin tot ce apare la "prima vedere" este un site care ar putea fi folosit doar pt traffic exchange asta in vazul in care ar avea cateva sute de useri activi.
Pt cei care vor sa faca banii din asa ceva, NU RECOMAND acest site !!!

Edit: "500.000 credite pentru fiecare utilizator invitat", doar 500$, ma mir ca plateste asa putin ;)
 
Membru
Înscris
5 Dec 2013
Mesaje
3
Re: o-mega - o-mega.ro

Le-am trimis email si i-am intrebat daca situl e pe bune si daca chiar exista 2 milioane de useri si daca pot demonstra cumva caci mar interesa sa particip mai intens chiar si financiar si ghici ce????

primesc un email cu un link pe email dupa 5 minute.

"se pare ca nu pot posta linkuri in fine zice sa ma uit pe blogul lor "
 
Membru Banat
Donator
Înscris
11 Oct 2013
Mesaje
457
Re: o-mega - o-mega.ro

Wat. Acum s-a schimbat numarul de membrii de la 2.8 milioane la 285.
Interesant este ca domeniul este destul de vechi , a fost inregistrat pe 2011-01-18 fiind cumparat de la rotld.ro si este hostat de Websitewelcome dot com.
Si mie imi miroase a scam.
 
Veteran
Donator
Team Leader
Team Spirit
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
1.235
Re: o-mega - o-mega.ro

In blog au postat urmatorul comentariu :

Pentru cateva ore situl nostru a aratat 2.842.XXX numar astronomic de useri este o erroare facuta de un coleg de al nostru in cod erroare sa reparat ne cerem scuze pe acesta cale userilor nostri ,si dorim sa multumim celor care ne-au sesizat erroarea .


Din cate am auzit au foarte multe concursuri cu premii , invitatii etc . . . nush ce sa spun eu m-am inregistrat pentru like-uri , pentru ca cu 500.000 coins ii poti folosi la trafic etc ...
 
Membru
Înscris
26 Mai 2013
Mesaje
278
Re: o-mega - o-mega.ro

nu va amagiti aiurea,refu tau trebuie sa dea 50.000 click-uri.deci site-ul poate nu e scam,doar ca va luat valul cu cei 5$
 
Veteran
Donator
Team Leader
Team Spirit
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
1.235
Re: o-mega - o-mega.ro

Dumnezeu a spus:
si pana anumitul reff da 50.000 click o sa cam dureze...


Daca da 100 click-uri zilnice in 2 luni da 1 referal , iar daca dau 10 :> oricum e clar fake de ce ? daca cumperi coins castigi 1$ :)))
 
Membru
Înscris
7 Aug 2014
Mesaje
18
Re: o-mega - o-mega.ro

Mai e careva pe o-mega ... ca vad ca si acuma este inca deschis ... eu unu am atins pragu de 5 euro si acuma nu mai am in sectia adaugare fonduri optiunea retragere X(
Eu zic ca e un scam de zile bune de la filelist :))
 
Membru
Înscris
5 Oct 2014
Mesaje
29
Re: o-mega - o-mega.ro

3,6710,042 ce numar mai e si asta? :))) saracii.. nici nu stiu sa scrie un amarat de numar
 
Membru
Înscris
3 Feb 2014
Mesaje
234
Re: o-mega - o-mega.ro

Mi se pare fascinant acest site:))


Am 5 $ in cont si 500 coins...dar nush de unde...dar faza interesanta e ca nu ii ppot retrage..doar dupa 120 de zile de cand sunt membru:)))..si am vreo 3 luni...dar fara sa fac nici un like sa alceva...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus