ProBux - probux.com

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
Un nou PTC asemănător cu Neobux, design superb, apărut la sfârşitul lunii august, înregistrat legal pe firma Probux Ltd.

Oferă pentru membrii standard:
- între $0,001 şi $0,015 pe clicul propriu
- între $0,0005 şi $0,005 pe clicul refilor direcţi
- între $0,005 şi $0,01 pe clicul refilor închiriaţi
- maxim 200 refi închiriaţi
- maxim 100 refi direcţi
- auto-reciclare la 14 zile

Are 2 niveluri de upgrade:
- Golden - $80/an
- Ultimate - $780/an

Pentru membrii standard garantează 4 reclame fixe de 1 cent fiecare pe zi.
Primi 250 refi închiriaţi $0,20 bucata pe 30 zile.
Plata instant la $5 PayPal, Payza şi Neteller.

Pentru înscriere: http://www.probux.com/?r=Cristiantel
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
7 Feb 2011
Mesaje
550
Pare un site bun...se vedem ce o sa faca pe viitor.
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
Sunt destule semne care arată că se vrea un PTC de durată.
În primul rând numărul reclamelor, care se păstrează la un nivel moderat. De câteva zile au apărut şi câteva "micro" (0,001), pe lângă cele 4 standard, dar totuşi nu abundă, cum se întâmplă la multe alte PTC-uri, care nu controlează numărul lor şi în scurt timp se văd sufocate şi de reclame şi de plăţi!
Sistemul de lucru necesită unele îmbunătăţiri care, deşi sunt sugerate insistent de utilizatori pe forum, nu apar imediat, semn că cineva (se vorbeşte de o echipă), probabil, studiază şi calculează implicaţiile schimbărilor. Cel puţin asta se înţelege din răspunsurile Adminului... ;)
Deocamdată se dezvoltă încet şi sigur. La fel de încet şi sigur se strâng şi cenţii în cont! M-ai ales că m-am "pricopsit" şi cu 20 DR! :D

Baftă şi spor la clicuri.
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
Este, dar problema, în general nu e minimul mare :)) de plată, chiar dacă are un impact psihologic semnificativ, ci suspiciunea că s-ar putea să nu reziste până ajungi la minimul ăla! ;) În definitiv, care e diferenţa reală între 5 plăţi de 1 dolar sau 10 de 0,50 şi o plată de 5 dolari? Recunosc că nici mie nu-mi place limita asta, dar sunt soluţii să ajungi destul de repede la ea. Cu referali, bineînţeles, direcţi sau închiriaţi!
 
Membru
Înscris
14 Aug 2012
Mesaje
235
Am intrat si eu...is curios cat imi i-a pana ajung la plata..sunt destul de activ de felul meu
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
Merci! :)
Cu siguranţă o să fie, tocmai m-am riscat şi am luat Golden! Şi încă 50 de refi, ca să fie treaba treabă! Dacă e să pierd, măcar să pierd cu stil! :D Deocamdată sunt destul de optimist, totul merge bine, măcar pentru acest început.
 
Donator
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
247
Si ce avg ai avut la 50 ca standard si ce avg ai acum la 100 ca golden?
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
În jur de 2, în ambele situaţii. E drept că al doilea pachet l-am luat aseară târziu, n-a avut timp să "producă" la parametrii normal. Vedem azi cum merge. Dar primii 50 au dat între 87 şi 109 clicuri pe zi, de regulă peste 90.
 
Donator
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
247
Te rog sa postezi maine avg-ul. Vreau sa fac o comparatie cu al meu...
 
Veteran
Înscris
10 Feb 2012
Mesaje
593
22.09.2012
100 RR, 193 clicuri
=> AVG 1,93
Mai slab ca în ziua precedentă, când am avut 2,11. Probabil din cauză de week-end... :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus