La ce seriale te uiti?

Membru
Înscris
22 Oct 2012
Mesaje
4
eu: Dexter,Arrow,Game of thron,The vampire diaries,Supernatural,Grim. Voi la ce seriale va uiatati?..vreau sa mai schimb
 
Membru
Înscris
11 Noi 2012
Mesaje
132
ai putea sa incerci si Lost sau Fringe, amandoua facute de JJ Abrams foarte bune, Breaking Bad sigur iti va placea, True Blood, depinde ce gen....
 
Membru
Înscris
4 Feb 2011
Mesaje
229
Revolution - din 2012

Un serial ce imbina asa: 10% drama, 40% aventura si 50% sf.

este vorba de o lume in care se opreste curentul,bllablalba.. niste coliere care "aprind" lumina, rebeli.. o noua conducere mondiala.. va puteti gandi ca azi scriu asta iar maine vanez cu arcul sa nu mor de foame si cresc porumb pe mijlocul autostrazii soarelui.

super serial :d
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
4 Iun 2012
Mesaje
732
The Mentalist - genial ( serial politist cu un "consultant" al politiei care citeste fiecare persoana din expresiile fetei )
Sherlock - GENIAL ( Sherlock Holmes din zilele noastre , foarte bun in stiinta deductiei )
The Vampire Diaries
Pretty Little Liars
90210
 
Donator
Team Spirit
Înscris
7 Iul 2011
Mesaje
243
Grey's Anatomy
Dexter
Fringe
Spartacus
The Walking Dead
Seriale la care ma uit si sunt inchise sau terminate:
Lost
Alcatraz
Prison Break
 
Business Club
Donator
Înscris
27 Aug 2012
Mesaje
281
o comedie frumoasa How I met your mother.Dexter,Prison Break foarte captivant si The Vampire Diaries
 
Membru
Înscris
15 Iun 2012
Mesaje
148
Lost as vrea sa il incep si eu, dar imi e lene...e pream mare si nu am foarte mult timp.

Acum am inceput Knight Rider...cel vechi pe pe cel nou l-am vazut.
 
Membru
Înscris
8 Mar 2013
Mesaje
15
arrow(ala cu arcu), revolution(ala fara becuri), TVD(damon, elena si stefan), davinci demons( nou super frumos), spartacus(dar sa terminat, vikings( ragnar si anglia), black orphan(clone) si mai sunt
 
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
-The Borgias ... e vba despre lupta intre familii pt putere , familia BORGIA fiind in prim-plan, tatal fiind Papa de la Roma si face tot posibilul sa-si pastreze functia si familia puternica si bogata ...prin acest ORICE ma refer la crime, casatorii pe interes etc...
-Hannibal ... un serial din 2013 cu putine episoade aparute insa ft bine cotat si deja indragit de milioane de cinefili... serial politist...
 
Veteran
Donator
Înscris
27 Ian 2010
Mesaje
1.321
Oare ar mai fi sanse sa gasesc pe undeva serialul Pasiuni ce rula intr-o vreme la TVR ca imi e dor de anumite personaje si as vrea sa revad acel serial?
 
Membru
Înscris
18 Aug 2012
Mesaje
194
AlexandruM a spus:
Momentan ma uita la Chuck.
Stie cineva un serial asemanator? :-\ In curand o sa-l termin, si vreau sa ma uit la ceva de genul.

Seriale politiste sau cu spioni sunt cateva, insa nu stiu daca e vreunul ce se desfasoara dupa aceeasi tema ca si Chuck, insa ai putea incerca:

-Burn Notice
Gen: Crima | Drama | Mister
Anul aparitiei: 2007
Nota IMDB: 7.6
"Cum se concediaza un spion?"
Dupa ce era cat p-aci sa isi dezvaluie identitatea si sa fie omorat intr-o misiune secreta in Nigeria, guvernul Statelor Unite ale Americii il "concediaza" pe spionul Westen. El se trezeste in orasul lui natal Miami, impreuna cu fosta prietena, dar abandonat de toti oamenii lui de legatura. Toate bunurile lui sunt sechestrate si este tot timpul sub supraveghere. Incercarea lui de a afla motivul pentru care a fost "concediat" nu face decat sa determine guvernul sa il ameninte serios, avand interdictia de a parasi orasul. Consumat de dorinta arzatoare de a afla cu ce a gresit, Westen devine un investigator privat si spion liber profesionist in Miami, pentru oricine ar avea probleme si pentru oricine l-ar putea plati suficient cat sa isi continue investigatia situatiei lui ca agent trecut pe lista neagra.

-The Following
Gen: Crima | Drama | Mister
Anul lansarii: 2013
Nota IMDB: 7.9
"Si criminalii in serie au prieteni.Dar daca totii criminalii in serie sunt prieteni intre ei?"
FBI-ul estimează că în SUA există în momentul de față 300 de criminali în serie activi. Ce s-ar întâmpla dacă acești criminali ar avea o modalitate de a lua legătura unul cu altul? Cum ar fi dacă ar putea lucra împreună și ar forma alianțe? Cum ar fi dacă un criminal în serie psihopat ar putea să-i aducă pe toți împreună, sub forma unui cult care îi urmează toate comenzile? Ryan Hardy este un fost agent FBI care se trezește prins în mijlocul unei rețele de criminali în serie, condusă de un ucigaș diabolic - Joe Carroll, un fost profesor, care se folosește de carismă și internet pentru a-și aduna adepți. Ryan a condus echipa care l-a capturat și l-a trimis în închisoare pe Carroll, însă în urma acestei misiuni a fost înjunghiat în inimă de criminal. Petrecându-și mai multe ore la un calculator din biblioteca închisorii în care era închis pentru uciderea de dragul artei a 14 studente, Carroll a reușit să atragă mai mulți criminali copiatori, care îi urmează orbește orice comandă. După ce Carroll evadează, Ryan Hardy, deși retras din activitate, este chemat să ajute la caz.

-Dexter
Bazata pe nuvelele lui Jeff Lindsay, Showtime ne propune o interesanta poveste a unui criminal in serie. In timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami, dar aceasta este doar o masca ce ascunde adevarata sa identitate. In relitate Dexter este un criminal meticulos ( un monstru precum si el admite) care isi satisface setea de sange in timpul noptii. La adapostul intunericului el urmareste si apoi omoara criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grija si determinare. Dexter Morgan se confruntă cu probleme serioase, căci ies la iveală tot mai multe dovezi ale activităţii sale de după serviciu, iar astfel trecutul său extrem de întunecat este tot mai aproape de a fi dezvăluit.
 
Sus