Ati auzit ma ca a murit presedintele Romaniei!!

Veteran
Donator
Înscris
14 Mar 2009
Mesaje
3.107
cred ca peste 80% din romani isi doresc .. sa ne lase in pace acest Basescu` si cu partidul lui PDL .. sa il ingropam cat mai adanc posibil si sa il dam uitarii pt todeauna.. Ialomiteanu (ministrul muncii) a zis ca daca firmele numai au bani sa plateasca angajatii sa ii dea afara .. Cum putem sa aceptam asa NENOROCITI sa ne conduca tara !?
 
Veteran
Donator
Înscris
10 Apr 2009
Mesaje
2.305
Razvan a spus:
cred ca peste 80% din romani isi doresc .. sa ne lase in pace acest Basescu` si cu partidul lui PDL .. sa il ingropam cat mai adanc posibil si sa il dam uitarii pt todeauna.. Ialomiteanu (ministrul muncii) a zis ca daca firmele numai au bani sa plateasca angajatii sa ii dea afara .. Cum putem sa aceptam asa NENOROCITI sa ne conduca tara !?
Corect. Dar stii ce ma mir ? De ce nu facem exact ca in 89 ? Nu inteleg... Trebuie doar 100-200 oameni sa instige si sa vezi cum iar vine o revolutie. Numai ca... nuj parca acum nu mai au oamenii curaj. Sau alta: din cei 5 milioane de "destepti" care l-au votat pe NENOROCIT nu s-o gasi un sniper care sa il faca ZOB ? Nu imi explic...
 
Veteran
Înscris
23 Feb 2010
Mesaje
929
haha m`am prins ca este o gluma , daca era adevarat numai asta aparea la televizor chiar si pe " Taraf TV" =))
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Mar 2009
Mesaje
3.107
razv4n a spus:
haha m`am prins ca este o gluma , daca era adevarat numai asta aparea la televizor chiar si pe " Taraf TV" =))


parca pt un moment te`ai bucurat =))
 
Veteran
Înscris
23 Feb 2010
Mesaje
929
nu m`as bucura daca ar murii , m`as fi bucurat daca si`ar fi dat demisia si ar pleca impreuna cu boc si multi altii :)
 
Veteran
Înscris
23 Feb 2010
Mesaje
929
am auzit astazi o stire la tv care spunea ca Romania iese din criza de maine :))=)) poate is mai revine tara asta pana la sf mandatului sau si nu`l mai "iubeste" lumea cum o face acum
 
Membru Banat
Donator
Înscris
26 Dec 2010
Mesaje
368
man nu mai da asa vesti bune ca era sa ma imbat de fericire degeaba! :)) :)) :))
 
Veteran
Donator
Înscris
27 Ian 2010
Mesaje
1.321
unsimpatic a spus:
Razvan a spus:
cred ca peste 80% din romani isi doresc .. sa ne lase in pace acest Basescu` si cu partidul lui PDL .. sa il ingropam cat mai adanc posibil si sa il dam uitarii pt todeauna.. Ialomiteanu (ministrul muncii) a zis ca daca firmele numai au bani sa plateasca angajatii sa ii dea afara .. Cum putem sa aceptam asa NENOROCITI sa ne conduca tara !?
Corect. Dar stii ce ma mir ? De ce nu facem exact ca in 89 ? Nu inteleg... Trebuie doar 100-200 oameni sa instige si sa vezi cum iar vine o revolutie. Numai ca... nuj parca acum nu mai au oamenii curaj. Sau alta: din cei 5 milioane de "destepti" care l-au votat pe NENOROCIT nu s-o gasi un sniper care sa il faca ZOB ? Nu imi explic...
Si ce rezolvi cu revolutia?Ce sa rezolvat si in '89 s-a dat jos regimul comunist si a venit la putere Iliescu din tara cu 0 datorii am ajus sa avem datorii"fara numar" (folosind un termen care il bucura pe guta) si nu e numa din cauza lui Basescu.Eu si acuma cred ca in revolutiie au murit oamenii si tinerii pe degeaba pentru ca ei au sperat sa fie mai bine pt. odraslele lor ,familile lor insa iata ca ne e mai rau.Rezolvarile sunt 2.1.Ori facem ca la americani 2 partide care castiga alegerile ia toate decizile ca la noi daca x zice crestem salarile opozitia ca nu si daca ar fi bine dar ei sa arate ca is in opozitie.Si 2 sa ne conduca Uniunea Europeana.
Mie cel mai tare imi vine sa rad cand vad cum ne facem de rusine cu domnul Severin in Parlamentul European si cei de la PSD vin la unele posturi de televiziune si zic ca ceilalti is corupti =)) =)) .
Cat traieste "mama Iliescu" nu o sa fie bine tarii.
Si asa cade clar ideea revolutiie sau voi vreti sa muriti ca prosti(scuze de aceste cuvinte dar asa e).
 

ccx

Veteran
Donator
Înscris
14 Ian 2010
Mesaje
535
Siropu a spus:
Basescu si ceilati sunt doar niste marionete. oricine ar veni la putere, nu ar face nimic. Suntem vanduti... Adevarata putere conduce din umbra... http://www.romanialibera.ro/actualitate ... 02665.html
Ai spus lucrurilor pe nume. Adevarul pur. Degeaba se schimba ei intre ei , un om rau ramane rau chiar daca isi schimba pantalonii in fiecare zi. Astia, Basescu,Ponta,etc. sunt pantalonii. Asa ca..nu mai doriti raul nimanui , e aiurea. Va spun eu ca Boc vrea sa faca un bine, dar multi nu inteleg. Multi vad doar prezentul, nu si viitorul. Eu sunt de acord sa se schimbe si guvern si presedinte, dar cine vine in loc ? PSD cu Ponta ( jucaria lui Iliescu ) ? Cu ce vine el? Vreun plan,ceva? Nu , ei doar arunca cu noroi, fara sa zica "Noi suntem curati, nu furam, avem urmatoarele planuri sa redresam Romania : x, y , z " Nu , ei doar spun ca sunt altii corupti. E o tiganie totala. Nu tin cu nimeni , "mi se rupe" de toate partidele , dar nu e niciunul mai breaz decat ceilalti.
 
Membru
Înscris
27 Aug 2010
Mesaje
282
In romania avem de ales intre a ne conduce niste hoti, sau unii care sunt si hoti si prosti, din pacate avem a doua varianta.
Ce plan de iesire din criza are Emil Boc de vrea sa faca un bine tarii? Si daca il iau pe cel mai prost de pe strada si il pun prim ministru ar fi in stare sa dezvolte economia, sa sprijine crearea locurilor de munca, intreprinderile mici si mijlocii ( asa cum au facut si tarile de afara, dar poate ca nu i-o duce pe ei capul). Astia ce fac? Infometeaza populatia, sufoca firmele cu impozite imbecile, isi dau mana pentru exploatarea energetica a romaniei cu austriecii, platesc miliarde de euro pe an pentru autostrazi care nu se mai fac, alunga toti investitorii straini care ar putea da drumul la ceva in tara asta?
Daca asta este binele facut de Boc, atunci stima noastra si mandria. Eu cred ca daca veneau psd + pnl+ pc la putere nu eram chiar in halul acesta, acolo sunt economisti care ar fi fost in stare si de altceva in afara de marire tva si taierea veniturilor..
edit: si oricum, atata timp cat romanii se inghesuie ca niste milogi pt 2 lei reducere la ulei dar cand se fac proteste pentru legi care ne privesc pe toti prefera sa se uite la divortul columbenilor pot spune, desi suna cam sadic, CA NE MERITAM SOARTA! Meritam sa avem o tara de oameni lesinati de foame, de probleme de sanatate, de sclavi, meritam sa ne plece copii afara, sa nu-i vedem cu anii, meritam ca cei ce ne vor fii copii sa nu poate creste cunoscandu-si rudele, "verisorii", bunicii, asa cum am crescut noi, meritam sa nu putem aprinde o lumanare mortilor nostrii atunci cand vrem, ci sa stam sa fim scuipati in tari straine doar pt ca suntem romani.
Sa ne ia uratii aia fetele de neveste, sa ne ia butoaiele straine barbatii de soti, si sa asistam cum ne distrugem ca tara si ca identitate nationala.
Cand ne vom trezi, vom iesi in strada, vom da foc cum au facut ungurii si grecii, cand ne vom bate cu astia pana cand ne vor stii frica atunci vom merita mai mult, pana atunci la zahar si malai ca e cu 2 bani mai ieftim si fuga sa prindem mila si pomana facuta de strainii care deschid magazine in romania si dau cu 3 lei mai ieftin in prima zi, la proteste ies prostii de englezi, greci, francezi, spanioli, ce sa stie aia, stim noi.
 

ccx

Veteran
Donator
Înscris
14 Ian 2010
Mesaje
535
Ai pus punctul pe i sfortunato. Si inca un lucru, pana nu o sa ne stie tiganii de frica, o sa stam noi cu frica lor. Ei sunt uniti, noi nu. Asa ca, ne meritam soarta. O sa devina in 10-15 ani - RRomania.
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Mar 2009
Mesaje
3.107
Siropu a spus:
Basescu si ceilati sunt doar niste marionete. oricine ar veni la putere, nu ar face nimic. Suntem vanduti... Adevarata putere conduce din umbra... http://www.romanialibera.ro/actualitate ... 02665.html



Siropu` Stai linistit, cum a dat tara asta legi impotriva noastra, de a infometa populatia, si in 1 an si umpic a distrus economia si mai tot ce mergea in tara asta.. se poate si invers chiar daca suntem `vanduti` .. la noi majritatea problemelor pleaca de la costul utilitatilor foarte ridicat .. gaze, carburant, energie electrica, etc,.. toata astea insumate ne da un pret mai mare ca la productie, pret mai mare decat, cu cat se produce in europa, plus birocratia `nesimtita` dintre drumul producator - raft.. eu ca stat le ziceam clar acestor sarlatani in frunte cu pertom: ori faci ca mine.. ori fac rafinarie si dau benzina la jumatate de te bag in faliment .. aaaa cum suna man asta ..la fel si cu elecrtica si Distrigazul.. la patroni le zic in fata .. ori practiati adaos de max 10% ori va tai subventia la gaz , si veti plati .. gazul la pretul consumatorului casnic.. astea sunt cateva legi fundamentale de a obliga pe acesti nenorociti in frunte cu bancile si cu isarescu .. ori fac ca mine ori te bag la fund. Eu ca stat ma apuc de produnctie.. de export .. si atunci vedem noi daca merge romania sau nu. Daca se vrea se poate .. la noi nu se vrea s`au invatat toti sa isi umple buzunarele pe spatele saracului .. pe spatele omului care intradevar munceste si nu `plimba foaia` pe la fisc si prin alte locuri platite bine de stat. Numi spun de taxele nesimtite pe care nimeninu se sinchiseste sa le plateasca :) .. tu ca `Basescu` cne draq crezi ca iti da tie 24% dintru productie zilnica de 10 miliarde/zi :)) prefer s aplatesc lunat cate o amenda de 300 milioane .. eu la 10 miliarde daca bag 10% adaos + 24% tva`ul :) faceti voi socoteala :) .. in fine e mult de vb pe subiectul asta.. eu cred ca se poate si nu e atat de greu, pur si simplu e la `mintea cocosului` dar nu se vrea .. asta e .. dc sa nu ne imprumutam si prin firmele `mele` sa trag bani imprumutati.. si asa dupa mine o sa crape tara asta :) asta e gandirea .. dute in bucuresti si fa un contract pt `prima casa` iti trebuie un act legalizat pe care il poate face orice notar: stii ce spune banca noi lucram nmai cu notarul Elena Basescu =)) daca nu vrei sa faci la ea si te duci la alt notar .. banac iti spune ca nu recunoaste actul ca legal si vrea ca actul sa fie legalizat la Elena Basescu pt ca, cu ea lucreaza toate bancile din bucuresti.. cum tocmai cu ea !? deci coruptie legala pe fata.. simulte altele nu stau sa va plitisesc.. ideia e ca PDL`ul in frunte cu basescu a adus tara asta in urma 100 de ani ..
 
Sus