Yahoo Cont Blocat!

Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
Salut. Am si eu o problema cu contul de yahoo, este vechi de vreo 5 6 ani. Sambata sau vineri a fost o problema cu conectarea si eu am bagat de nenumarate ori parola pana cand a fost blocat contul. Pe mail nu pot intra de vreun an de zile doar din aplicatia YM. Ce pot face? Cum am spus contul este vechi de mai bine de 5 ani, numai stiu raspunsurile la intrebari. Cine a mai intampinat aceasta problema si cum a reusit sa o rezolve.


Multumesc !!!
 
Veteran
Donator
Înscris
3 Ian 2011
Mesaje
1.192
Mie mi-au blocat contul de 2 ori.. am vorbit cu ei pe chat si am rezolvat :D

daca ti l-au blocat ca ai gresit parola o sa ti-l deblocheze curand :-? asa se intampla..zice ca e blocat sau ca nu e buna parola?
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
pai in aplicatia YM spune ca e blocat ... iar pe browser pe mail spune "Invalid ID or password.Please try again using your full Yahoo! ID." dar asa imi apare de mult timp .. doar prin aplicatie puteam sa intru pe mail.
Pai am bagat parola de multe ori gresit si au trecut cam 2 zile de cand e blocat .. cat mai dureaza? Cum vorbesc cu ei pe chat?
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
cred ca am fost destul de clar. nu pot intra pe mail de pe browser !
 
Veteran
Donator
Înscris
8 Mai 2011
Mesaje
1.042
incearca sa stergi cookies - daca nu merge, incearca de la altcineva.
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
am incercat ... am vorbit cu unu de la ei pe chat si mi-au spus sa fac o cerere pentru recuperarea contului de yahoo si cica ma v-or intreba niste lucruri legate de cont. A mai trecut cineva prin asta, sa te intrebe ei despre cont etc.?
 
Membru
Înscris
25 Ian 2012
Mesaje
12
Salut si eu am patit-o. Trebuie doar sa te loghezi de pe alt server. De exemplu eu m-am logat de pe cel din Londra. Nu mai gasesc linkul unde am gasit faza dar cauta si tu pe google. Eu am gasit atunci o lista cu mai multe servere si era si o eplicatie pe ceva forum. Bafta!
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
Ce nesimtiti sunt astia de la yahoo . Le-am trimis acum o sapt 3 cereri sa imi recuperez contul si nici azi nu am primit raspuns sau macar intrebarile despre cont. Nesimtiti rau stiu ca era un program care debloca conturile as fi recunoscator daca cineva imi da programul sau macar link de download.
 
Membru
Înscris
25 Ian 2012
Mesaje
12
Salut am avut un post aici da nu-l gasesc. Ce ciudat... Am primit mesajul tau dar nu pot sa-ti raspund pe privat ca sunt nou, cred...
Uite de data asta am fost mai inspirat si am gasit forumul din a doua incercare. Problema e ca nu am 50 de posturi si nu pot sa postez serverele. Vroiam sa sugerez sa-mi dai mailul dar iti e blocat... :)) asa ca gandeste-te tu la alta solutie.
 
Membru
Înscris
25 Ian 2012
Mesaje
12
Atunci nu tiu care-i faza. La mine asta a fost problema. Cineva a tot gresit parola si mi-au blocat contul. Am crezut si eu ca trebuie sa sun la yahoo dar am gasit articolu cu serverele alea si mi-a mers.
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
mda nici acum nu l-au deblocat, eu am vorbit cu ei si le-am trimis tot ce mi-au cerut inafara de intrebarile secrete si raspunsurile... Eu le-am spus ca nu le mai stiu ca am contul din 2006 2007 .. Au zis ca nu se poate.. Le*am trimis dovezi de la adscnedmedia , mgcash, ssnet.ro si tot nu ma cred ca e contul meu. Ce e de facut? Plss HELP
 
Sus