Recuperare cont Yahoo?

Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Am cautat un topic despre yahoo si nu am gasit, asa ca intreb si eu aici: Stiti cumva cum pot recupera un cont yahoo daca nu mai stiu raspunsul la intrebarea de securitate? L-am facut in 2009 si naiba mai stie raspunsul..Plus ca e ciudat ca atunci am avut alta intrebare, si acum apare alta intrebare..Am accesat aseara un link pe email de la clubptc ca venise un raspuns la un topic, si imediat mi-a venit un email de la yahoo ca au detectat o activitate suspicioasa si va suspenda contul, pana confirm ca intr-adevar eu sunt persoana care il foloseste..Dar cum sa il confirm? Ca imi cere raspuns la intrebarea de securitate..Am pierdut o lista intreaga de messenger..Nu stiu daca pe, ptc-uri las adresa veche de email o avea ceva? Sa nu mai stau sa schimb la fiecare ptc emailul..Ca oricum in payza si paypal am alt email nu e cel de la inscriere, asa ca nu vad cu ce ar afecta...
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Mai imi da optiunea sa cer un cod, pe care mi-l trimite tot la adresa mea de email, si degeaba ca nu pot intra...Ce tampenie sa iti suspende contul cand vor ei, ca au sezisat ei nu stiu ce frauda..Si eu chiar nu faceam nimic in timpul ala decat citeam niste emailuri...Nu am facut nimic altceva decat sa trimit emailuri si sa citesc..Cica activitate suspicioasa..Naiba mai stie intrebarea de securitate sau raspunsul..Ca atunci am pus un raspuns la misto si asta in 2009..Nici emailul alternativ nu il mai am ca l-am sters intre timp...Il facusem ca cereau ei un email alternativ si nu puteam sa imi fac cont, pe urma emailul alternativ l-am sters..
 
Donator
Înscris
21 Oct 2013
Mesaje
203
II poti suna parca in Irlanda si sa vorbesti in engleza cu ei. Un amic si-a uitat toate detaliile si a reusit sa recupereze contul prin aceasta metoda.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Le-am trimis mesaj la suport dar vad ca de 3 zile nu raspunde nimeni la mesaj..Nu stiu engleza, decat asa un pic scris, si citit, dar la vorbit sunt praf :)) Nici nu se pune problema de sunat...
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
degeaba le trimiti mesaj, nu o sa rezolvi nimic. Asa am patit si eu si am vorbit cu ei timp de o luna si le-am explicat ca am informatii foarte valoroase pe acel cont de yahoo messenger si nu au vrut sub nicio forma sa imi dea acces macar pentru 5 minute. Nu ai ce sa mai faci, imi pare rau
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Mi-au trimis raspuns, au zis ca nu imi vor pune contul in functiune pana nu dovedesc ca este al meu cu intrebarea de securitate..Mi-au spus ca la suspendat pentru ca sa incercat introducerea unei parole gresite de mai multe ori de catre o alta persoana, ca eu nu am bagat parola gresit pentru ca eu deja era logat pe yahoo cand l-a suspendat...Uite ce poti pati ca un prost incearca sa iti sparga contul, ramai fara cont ca il suspenda ei. Degeaba nu a reusit ala sa mi-l sparga ca tot l-am pierdut :))
 
Membru
Înscris
1 Noi 2013
Mesaje
55
si eu aceeasi problema,se pare ca yahoo deja e nesimtire,au inceput blocarea mailurilor si nu au nici suport.
nu mai pot eu de tine,blocheaza conturi cu un scop stiut doar de ei.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Asa este si cand vrei sa il recuperezi iti trimite un cod, dar codul ti-l trimite tot la adresa de email blocata :))..Ca nu are nici o optiune sa ceri codul la o alta adresa de email..Niste idioti..Iti trimite codul la adresa blocata si intra daca poti, ca sa iei codul respectiv...Plus ca la raspunsul la intrebarea de securitate, ei imi dau acum o alta intrebare care spun ei ca a fost adaugata cand mi-am facut contul, iar atunci am avut cu totul alta intrebare, ca mi-am adus aminte raspunsul..Atunci am avut ceva sport favorit? Si am scris fotbal..Acum imi arata intrebarea unde ti-ai petrecut luna de miere? :)) Am bagat eu raspunsul fotbal dar degeaba..Fac in asa fel incat sa nici nu il mai poti recupera..Alta intrebare de securitate, codul ti-l trimite la adresa de email blocata, deci clar ca nu vor sa iti mai recuperezi contul...
 
Donator
Înscris
19 Dec 2012
Mesaje
188
Un prieten a avut aceasi problema, si nu a putut face nimic, nu au vrut sa i deblocheze contul pentru ca nu mai stia raspunsu la intrebarea secreta.

Va recomand gmail, yahoo email si yahoo messenger au murit de mult.
 
Membru
Înscris
1 Noi 2013
Mesaje
55
avdecat a spus:
Un prieten a avut aceasi problema, si nu a putut face nimic, nu au vrut sa i deblocheze contul pentru ca nu mai stia raspunsu la intrebarea secreta.

Va recomand gmail, yahoo email si yahoo messenger au murit de mult.

corect niste nesimtiti ei si youtube ca vai,vai nu dorm ei ca cineva iti sparge contul,mai ales yahoo.
dar ce sa faca cu datele pierdute?sa trimita virusi ce fac?
 
Membru
Înscris
25 Iul 2013
Mesaje
24
eu am si email alternativ si numaru de telefon inscris la ei, asa ca mi l deblocheaza rapid prin una din variante, ca si mie mi se mai intampla
 
Membru
Înscris
7 Iun 2013
Mesaje
295
La mine nu merge nici cu chrome nici cu mozila.
Imi spune asta:
Elementele din ecran sunt ascunse la vizualizare. Apăsaţi pe Esc sau mutaţi cursorul în centrul ecranului pentru a reveni la Corespondenţă.
Am apasat si nu se intampla nimic.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Nu stiu care o fi treaba..La mine a mers toata ziua..Bine mie imi suspendase primul cont, dar asta care l-am facut nou a mers toata ziua..La tine nu se pune problema de suspendare, dar nu stiu ce poate avea..
 
Membru
Înscris
7 Iun 2013
Mesaje
295
S-a reparat de vreo 2 ore. Credeam ca e o probl cu contul meu, dar nu. O fi fost de la sistem de la ei.
 
Sus