MarketGlory - marketglory.com

Membru
Înscris
30 Iun 2009
Mesaje
58
Salut,
Va voi prezenta site-ul MarketGlory.com
Este un joc care simuleaza economia reala, poti fi militar,membru al guvernului, iti poti deschide o firma si sa castigi bani etc.
Partea cea mai buna este ca poti converti banii virtuali (din joc) in bani reali si mai exact 50Ron din joc inseamna 1 Eur in realitate.
Banii pe care ii poti castiga din prima cand te inregistrezi sunt :
-10Ron pe fiecare lupta (poti lupta o data la 10 min)(0.2Eur);
-50Ron pe fiecare referal o data pe zi (EX: ai 10 referali primesti in fiecare zi 50X10=500RON)(ceea ce inseamna 1EUR pe zi pe fiecare referal);
-poti munci la firme intemeiate de alti jucatori , se plateste cam 5RON pe ora ( de specificat ca nu trebuie sa stai 8 ore si sa astepti , ai dat munca 8 ore primesti banii si poti face orice in joc in timpul ala, deci pe tine nu te deranjeaza sa muncesti ) (poti munci 1 data pe zi);
-daca muncesti in fiecare zi timp de 7 zile consecutiv primesti bonus 3000RON ( da 3000 nu am gresit numarul ) ceea ce inseamna 60EUR.
Apoi de preferat este sa investesti banii aceea i joc pentru a castiga mai mult (o firma , o casa etc. )
Poti sa iti cumperi si case si sa inchiriezi casa altora contra cost.
Fiecare este sclavul cuiva (referal) ceea ce inseamna ca trebuie sa platesti 10% din ce muncesti stapanului(se aplica doar la munca nu si la lupte).
Puteti vedea si dupa ce va inregistrati pe pagina principala ultimele sume retrase. Si puteti observa sume de 50 - 100 -150 EUR deci eu zic ca e fain .

Cam asta este pe scurt inregistrativa la: http://marketglory.com va rog sa va inregistrati ca referalul meu pentru ca va voi ajuta cu orice aveti nevoie si pe langa asta ganditiva ca oricum veti fi referalul cuiva (ai adminului ) deci daca va inregistrati simplu fara link de referal acei 10% se duc nicaieri asa ca mai bine sa ii primeasca cineva care va zis de site nu ?

Inregistrativa la : http://marketglory.com
 
Veteran
Donator
Înscris
22 Ian 2011
Mesaje
981
Re: MarketGlory.com

tocmai am dat sa muncesc si mi-a dat doar 0.3.Am facut o lupta , 0,07 ... nici decum 5 ron sau 10 ron pe o lupta.
 
Membru
Înscris
30 Iun 2009
Mesaje
58
Re: MarketGlory.com

posibil sa ti fi transpus direct in bani reali:-??
 
Veteran
Înscris
23 Sep 2011
Mesaje
811
din cate am citit jocul e identic cu ANNo1777.dar ce sunt mult mai curios:cum va putea jocul sa ma plateasca cu 60 euro pe o saptamana de lucru,daca eu nu aduc nici un venit?
 
Veteran
Donator
Înscris
23 Noi 2010
Mesaje
1.015
Eu dau sa ma lupt si apare pentru 1 secunda acel cod sa il bag, si apoi se face pagina alba.. asa patiti si voi ? :|
 
Veteran
Donator
Înscris
23 Noi 2010
Mesaje
1.015
S-a rezolvat, se pare ca pe Mozilla nu merge .. asa ca am incercat cu Internet Exploren si merge . :ymparty:
 
Moderator
Business Club
Veteran
Înscris
10 Apr 2010
Mesaje
4.766
amibotea, esti de 2 ani pe clubptc.

De regulament ai cunostinta? Fara link de ref daca nu ai minim 50 de postari pe forum.
 
Membru Banat
Donator
Înscris
11 Noi 2011
Mesaje
145
E cam greu sa faci ceva pe astfel de site-uri :-? Dar eu tot nu-mi explic de unde i-au ei banii.
PS: E foarte enervanta limita de 50 de posturi.. eu stau de 1 saptamana ca sa va postez Ghiduri extrem de bine explicate si metode de a face bani .. dar si cu ref link pentru ca nu cer bani pe ele dar macar ref link sa pun.
 
Membru
Înscris
30 Iun 2009
Mesaje
58
imi cer scuze, sunt pe club ptc asa cum sunt in politica, aproape inexistent:))
P S. Mai am 28 de posturi si pot sa pun referral link:>
 
Membru
Înscris
24 Mai 2011
Mesaje
83
exista metoda de depunere si prin paypal , cred ca au si metoda de retragere prin paypal.
 
Membru
Înscris
9 Feb 2012
Mesaje
21
E tare jocul, atata doar ca iti ia vreo 3 ani sa faci 20 de euro cat e limita de retragere.
Si bomba, 1€=50RON , deci bafta la strans 1000 RON ca sa puteti scoate 20 de euro ;)
Daca nu vreti sa faceti bani, doar sa va distrati, succes!
 
Membru
Înscris
11 Dec 2010
Mesaje
125
winston90 a spus:
E tare jocul, atata doar ca iti ia vreo 3 ani sa faci 20 de euro cat e limita de retragere.
Si bomba, 1€=50RON , deci bafta la strans 1000 RON ca sa puteti scoate 20 de euro ;)
Daca nu vreti sa faceti bani, doar sa va distrati, succes!
Se pot face lejer 2€ pe luna fara nici o investitie...momentan cineva care nu investeste nici un € castiga mai bine aici decat in anno , cel putin din ce am experimentat eu pana acum.Faci in 3 ani 20€ poate daca intri odata pe saptamana sa joci ;).
 
Membru
Înscris
23 Mar 2012
Mesaje
32
Ca si pe anno sau virtconomics,banii se iau in functie de putere/influenta...Ai puterea 10,din bonusul de 10ROn,iei de fapt 1 ron si tot asa...Nu va recomand MarketGlory,este site-ul unui anume "Hodo" de pe anno,care avea o reputatie foarte proasta..Am postat despre Virtconomics la sectiunea lui,daca doriti sa va inscrieti acolo va ajut cu placere..Dezvoltarea ,prima luna este cea mai grea fara investitie,dar dupa ce te-ai ridicat ajungi sa castigi bani ok,daca esti bun
 
Team Spirit
Înscris
11 Mai 2012
Mesaje
199
marketglory

cateva metode de a castiga bani mai usor din marketglory fara nici o investitie???
 
Team Spirit
Înscris
11 Mai 2012
Mesaje
199
sa inteleg ca e prea putina lume pasionata de acest joc pe forumul acesta sau...
 
Sus