Casa de pariuri in franciza?

Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Sunt primul care deschide postarile in acest topic!
As vrea sa deschid o casa de pariuri in franciza. Ce acte imi trebuie, suma pt inceput?
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Feb 2011
Mesaje
6.222
Vai ...de asa ceva si eu as fi interesat...

dar nu poti de exemplu sa deschizi o casa de pariuri care nu apartine de niciuna, exemplu : cokyboy :)) ..
e doar un exemplu sper ca ati prins ideea..
 
Membru
Înscris
4 Mai 2011
Mesaje
463
Pt SkyBets parca trb sa vi cu locatia,un calculator,o imprimanta si net ...si luai cam 30% din incasari
 
Veteran
Înscris
20 Iun 2010
Mesaje
1.494
GSBet ofera franciza pentru suma de 4000 euro. Iti dau tot ce ai nevoie... tie iti trebuie doar un spatiu unde sa incepi afacerea.

Ca sa iti deschizi o casa de pariuri de la 0 ai nevoie de multi, multi bani!
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Feb 2011
Mesaje
6.222
pai de la 0 ma gandeam eu!

ma acum 4k E nu e chiar capat de lume..

dar cu franciza trebe sa le dai si lor din castig sau cum e mai exact?
procente?
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
28 Iul 2011
Mesaje
1.888
cokyboy a spus:
Vai ...de asa ceva si eu as fi interesat...

dar nu poti de exemplu sa deschizi o casa de pariuri care nu apartine de niciuna, exemplu : cokyboy :)) ..
e doar un exemplu sper ca ati prins ideea..

poti deschide cu ce nume vrei tu
 
Donator
Înscris
17 Mar 2011
Mesaje
751
Cu franciza din cate stiu eu nu trebuie sa le dai lor nimic,doar sa "vinzi produsele" dupa sumele care ti le impun ei...corectati ma daca gresesc.
 
Veteran
Donator
Team Spirit
Înscris
28 Iul 2011
Mesaje
1.888
ptcbux a spus:
Cu franciza din cate stiu eu nu trebuie sa le dai lor nimic,doar sa "vinzi produsele" dupa sumele care ti le impun ei...corectati ma daca gresesc.

daca iei cu franciza trebuie sa le dai un procent inapoi
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Mar 2009
Mesaje
3.105
satanutz a spus:
Pt SkyBets parca trb sa vi cu locatia,un calculator,o imprimanta si net ...si luai cam 30% din incasari

asta nu e prob dar franciza cat costa .. pe an !?.. plus de asta ei platesc castigurile.. platesc tot .. tie iti da 30% din castig !? din ce vinzi sau din diferenta dintre ce vinzi minus castigurile !?
 
Veteran
Donator
Înscris
28 Dec 2010
Mesaje
642
cokyboy a spus:
pai de la 0 ma gandeam eu!

ma acum 4k E nu e chiar capat de lume..

dar cu franciza trebe sa le dai si lor din castig sau cum e mai exact?
procente?


si cotele le iei din pom de unde le ei?
 
Membru
Înscris
9 Noi 2011
Mesaje
23
Ai doua posibilitati la franciza 1 primesti 20% din incasari si platesc ei castigurile sau 50% - 50% dar castigurile trebuie se le platesti tu .
 
Veteran
Înscris
19 Ian 2009
Mesaje
4.223
Parca mai bine e 50 %- 50 % dar daca da unu o bomba de bilet de 500 mil :) o musti...
Parca 20 % suna a risk free :) , mai ales daca e spatiu personal.
Nu pierzi decat tus la imprimanta si curent :)
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
Am trimis un formular de inregistrare pentru francizati! Astept raspunsul acum...
 
Veteran
Înscris
18 Apr 2011
Mesaje
614
stiu pe cineva care avea franciza de la gsbet sa plateasca el castigurile
totul era bine pana acum 1 an cand la sfarsitul campionatului au castigat majoriatatea
reultatul: a trecut pe sistemul sa plateasca GSbet castigurile :))
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Apr 2011
Mesaje
3.433
am vorbit cu ei..aveam nevoie de 4000 euro taxa de franciza, bani ce nu ii aveam
 
Veteran
Înscris
20 Iun 2010
Mesaje
1.494
Ca sa iti deschizi o casa de pariuri trebuie sa o pui undeva unde e multa lume... unde e circulatie multa.
La GSBet stiu ca trebuie sa platesti 4000 euro, din bani astia avand la dispozitie de la calculator, programe, monitoare, mobilier etc.
Stiam ca cei de la gsbet iti ofera 20% din incasari, iar restul banilor de 80% revin lor care trebuie sa platesca castigurile biletelor. De exemplu, tu daca ai 200 milioane incasari intr-o luna, tie iti revin doar 40 milioane... bani cu care trebuie sa platesti chiria, curentul, angajatii etc.

La o agentie de pariuri e bine ca iti mai poti pune in ea cateva aparate (pacanele) care de aici esti tot timpul pe plus!!!... si mai poti face si un fel de bar unde sa servesti lumea cu o cafea, un suc sau o bere. :)

Ca sa iti dau un exemplu de o agentie gsbet... s-a deschis una la mine la bloc acum vreo 3 luni si umblu mai mereu pe acolo si ma inteleg bine cu fetele care lucreaza acolo si mi-au zis ca fac pe zi cam 10 milioane... 6 milioane din pacanele si 4-5 milioane din pariuri live,virtuale si normale... deci per total ar face cam 300 milioane pe luna.

E profitabila o agentie de pariuri... numai sa stii unde sa o faci sa vina lumea la tine! :)
 
G

Guest

SonYX a spus:
Ca sa iti deschizi o casa de pariuri trebuie sa o pui undeva unde e multa lume... unde e circulatie multa.
La GSBet stiu ca trebuie sa platesti 4000 euro, din bani astia avand la dispozitie de la calculator, programe, monitoare, mobilier etc.
Stiam ca cei de la gsbet iti ofera 20% din incasari, iar restul banilor de 80% revin lor care trebuie sa platesca castigurile biletelor. De exemplu, tu daca ai 200 milioane incasari intr-o luna, tie iti revin doar 40 milioane... bani cu care trebuie sa platesti chiria, curentul, angajatii etc.

La o agentie de pariuri e bine ca iti mai poti pune in ea cateva aparate (pacanele) care de aici esti tot timpul pe plus!!!... si mai poti face si un fel de bar unde sa servesti lumea cu o cafea, un suc sau o bere. :)

Ca sa iti dau un exemplu de o agentie gsbet... s-a deschis una la mine la bloc acum vreo 3 luni si umblu mai mereu pe acolo si ma inteleg bine cu fetele care lucreaza acolo si mi-au zis ca fac pe zi cam 10 milioane... 6 milioane din pacanele si 4-5 milioane din pariuri live,virtuale si normale... deci per total ar face cam 300 milioane pe luna.

E profitabila o agentie de pariuri... numai sa stii unde sa o faci sa vina lumea la tine! :)
De unde stii astea? Suna foarte bine.
 
Veteran
Donator
Înscris
9 Noi 2008
Mesaje
1.668
Taxa asta de 4000 de euro o platesti doar o data si gata ? :)
 
Sus