Ultima carte citita ?

Veteran
Donator
Înscris
10 Apr 2009
Mesaje
2.305
PrOxX a spus:
Nu-mi amintesc insa mi-ar place sa citesc Mein Kamph
Termina cu spamul ! Pe acest forum nu se acorda nimic daca faci o groaza de posturi intr-un interval scurt.
 
Veteran
Înscris
19 Ian 2009
Mesaje
4.223
Alchimistul , paul coelho :) , dupa ce o citesti esti ceva gen : mindfked
 
Membru Banat
Veteran
Înscris
29 Apr 2011
Mesaje
2.145
Eu am zis ca ma apuc sa citesc carti in engleza. Si acuma in prezent m-am apucat de doua carti: Treasure Island si Journey to the Centre of the Earth. :)
 
Donator
Înscris
6 Apr 2011
Mesaje
319
mai am vreo 200 de pagini si termin de citit Cartea lui Mormon,am primit 2 exemplare de la misionari pt ca am mers la ei la cursuri de engleza,m-am pus sa citesc cartea asta din curiozitate,e interesanta dar parca e 1 roman de Asimov.....

apoi ma pun sa citesc "101 lucruri inedite despre francmasoni",ultima carte citita....inafara de cele pt facultate...altceva nu citesc decat daca e despre societati secrete,mistere,ufologie si paranormal sau SF.

literatura conventionala nu mai citesc,citeam cand eram mic tot felul de basme,mi-a placut aventurile baronului Munchausen(cam scurta dar a fost ca lumea)iar la liceu am citit Toate Panzele si cam atat literatura conventionala.
 
Membru
Înscris
16 Feb 2012
Mesaje
198
Cuptoarele lui Hitler de Olga Lengyel. Am fost intotdeauna interesat de acest subiect, si dupa fiecare documentar, film, carte, tot nu imi vine sa cred ce vremuri au fost si ce s-a putut intampla.
 
Veteran
Donator
Înscris
21 Mai 2010
Mesaje
1.588
Antreprenoriat - Marius Ghenea
Esti Pregatit Sa Castigi 72.000 Lei Pe Luna - Gheorghe Negoescu (cu tot cu autograf :)) )
Mai citesc cateodata si basme,balade,povesti...etc.De prin cartile din clasele 1-8 :))
 
Donator
Înscris
13 Feb 2012
Mesaje
227
Hobbitul de J.R.R.Tolkien sper sa fie la fel de bun si filmul...trebuie sa ma apuc sa citesc si Stapanul Inelelor :banana:
 
Business Club
Veteran
Donator
Înscris
16 Aug 2010
Mesaje
2.071
N1cu a spus:
Antreprenoriat - Marius Ghenea
Esti Pregatit Sa Castigi 72.000 Lei Pe Luna - Gheorghe Negoescu (cu tot cu autograf :)) )
Mai citesc cateodata si basme,balade,povesti...etc.De prin cartile din clasele 1-8 :))

Nicule cum e cartea lui Ghenea ? E din asta cu multe detalii inutile sau ce gen e, mi-a recomandat-o chiar el acum vreo 2 luni, dar intre timp am citit alte carti si am uitat de ea.
 

bjp

Membru
Înscris
17 Feb 2012
Mesaje
134
recomand
Fefeleaga
Steampuri fara apa
Eliade (tot )
Crima si pedeapsa




Iar pentru cei ce cred ca 2012 inseamna fara carte
Un film e transpunerea unei carti in viziunea unui singur om (regizorul) cand citesti iti folosesti PROPRIA IMAGINATIE



"Citeste , citind mereu creierul tau va deveni un laborator de idei din care vei intocmi sensul si filozofia VIETII " asta o spunea Eminescu demult
nu sunt sigur ca am citat corect ........ dar nici nu cred ca se inghesuie cineva sa ma corecteze :D
 
Donator
Înscris
28 Oct 2011
Mesaje
412
Off - Ultima mea carte citita a fost scrisa de "Mihai Creanga" =)))
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oOzUlcQXHpM[/youtube]
On - Nu cred ca am citit vreodata o carte pana la sfarsit.Nu ma pasioneaza
 
Sus