Vreau sa-mi verific contul..

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Buna ziua. O sa incep direct :D


Vreau sa-mi verific si eu contul de PayPal .. ca sa pot scoate banii pe card. Ce banca imi recomandati? Sau mai bine .. sa va spun eu la care banca m-am gandit. Ziceam sa-mi fac un card de la BRD. Ce spuneti? E bine? Nu vreau cine stie ce card sau ce chestii sa am la el. Vreau unul simplu .. sa-i spun asa: personal. Sa-l tin doar pentru bani ( sa bag bani pe card si sa-i scot ). Care-i mersul sau cum se procedeaza? In afara de buletin .. imi mai trebuie ceva? Platesc vreo taxa .. ca sa-l fac? Dupa ce l-am facut .. care sunt pasii pentru a verifica contul de PayPal? Am mai vazut pe-aici Topic-uri .. dar vreau sa-mi spuna cineva exact ( va rog ). Cand il verific .. cati bani trebuie sa am in contul de PayPal? Cand scot banii pe card .. imi opreste ceva din ei? In cate zile ii primesc pe card? Daca scot sume mici pe card .. se intampla ceva? Spuneti-mi de comisionare .. ce / cum. Imi cer scuze pentru atatea intrebari .. dar nu vreau sa am probleme.



Multumesc !
 
Veteran
Înscris
5 Mai 2011
Mesaje
1.046
Eu iti recomand visa electron de la BT (asa am eu).
Nu te costa nimic sa il faci. Daca ai 18 ani iti trebuie doar buletinul.
Adaugarea cardului la contul PP costa 1.5 euro, bani pe care nu ii pierzi.(ti-i ia de pe card si ti-i adauga in balanta PP). Deci 10 lei pe card e de ajuns.
La visa electron de la BT pot sa iti faci internet banking. Primele 6 luni e gratuit, apoi 1 leu/luna. Ai avantajul ca poti verifica contul PP in cateva minute, iti poti verifica soldul online si poti scoate singur limitele pentru tranzactii online.
Comisionul de retragere din PP pe card este de 2.5 $ pentru orice tranzactie. Banii ajung destul de repede: 2,3 zile lucratoare.
Cand o sa verifici contul o sa intalnesti problema asta: viewtopic.php?f=27&t=29582

Aici taxele de la BT pentru visa electron:
31666md.png
 

Abh

Veteran
Donator
Înscris
21 Noi 2009
Mesaje
3.320
Mie imi place BRD :)
Va trebui sa platesti 20 RON, care e administrarea cardului pe an. Cred ca au si mai ieftin, dar eu am luat Visa Clasic care merge in toate tarile in magazine si iti ofera asigurare medicala cand iesi din tara http://www.brd.ro/persoane-fizice/opera ... assic-lei/

Depinde cati bani faci pe net, daca scoti din PTC-uri atunci te-as intelege sa iei de la BT, dar daca faci ceva mai multi bani, BRD e banca serioasa si gasesti unitati peste tot in oras, cu personal competent. Eu pana sa ajung la BRD am avut card la alte 3 banci.
 
Membru
Înscris
21 Ian 2011
Mesaje
95
eu folosesc ING am card de student la ei, fara nici o taxa, inclusiv internet banking gratis, dar vad ca l-au retras din oferta curenta, asa ca iti recomand si eu tot Banca Transivania (am si pe la astia) au cele mai mici comisioane din cate am gasit eu pe net!

L.E. la BT au un comision de 2.7/lei pe orice tranzactie de primire bani :( acum am vazut-o si eu pe extrasul de cont.
 
Veteran
Donator
Înscris
7 Noi 2010
Mesaje
2.178
Multumesc frumos pentru sfaturi. Cred ca o sa merg tot pe BRD. Am unul langa mine si mi-ar fi mai usor



Cred ca o sa mai astept putin .. ca sa mai strang niste bani in PayPal
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus