NeoBux - neobux.com

Veteran
Înscris
26 Mar 2013
Mesaje
646
este cel mai darnic site....

1. Neobux / 22 centi per task
2. Clixsense / 17 centi per task
3. ProBux / 10 centi per task
 
Veteran
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
648
Mini Jobs: $50.160 >
Mini Jobs (Bonuses): $11.520

Asta pe neobux din decembrie anul trecut pana acum.

Daca aveti intrebari ma ofer sa va ajut.
 
Veteran
Înscris
26 Mar 2013
Mesaje
646
vladuts a spus:
Mini Jobs: $50.160 >
Mini Jobs (Bonuses): $11.520

Asta pe neobux din decembrie anul trecut pana acum.

Daca aveti intrebari ma ofer sa va ajut.


deci cam 60 $ ai facut in 4 luni ..... 15 $ intr-o luna , e destul de bine zic eu :D acum depinde si cat timp ai stat pe zi pentru asta
 
Membru
Înscris
1 Apr 2013
Mesaje
3
E adevarat trebuie investit pe neobux pentru a putea avea profit dupa o perioada buna de timp...trebuie sa ai mare grija ce strategie sa folosesti daca va uitati bine pe forum la ei si nu neaparat pe cel romanesc o sa vedeti multe exemple cu sume uriase pe care nu le mai vezi la nici un ptc cat se poate castiga pur profit pe site mai ales dupa o buna administrare a siteului..cei care posteaza aici lipsa profitului sau pierderea timpului pe site, ori nu au rabdare ori le e lene sa gandeasca un pic...sunt destule dovezi ca sa iti dai seama ca se pot face minuni si bani grei cu neobux
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Stie cineva cum e cu refi astia inchiriati? Parerea mea e ca nu se merita sa iti iei refi, ca din 10 care ii cumperi decat 2-3 dau click in fiecare zi. Sau doar 5 din 10. Am inteles ca de fapt sunt niste roboti, daca erau oameni mai intelegeam ca poate nu au avut timp unii din ei, sau nu au avut chef sa de-a clickuri, dar ca roboti, ar trebui sa functioneze zilnic. M-am saturat sa reciclez mereu la fiecare 4-5 zile cate 2 , 3 refi sau chiar mai multi. De exemplu mi-am luat 10 refi si pe THE-BUX si sunt foarte multumit zilnic toti dau click. Pe probux e la fel ca si pe neobux, clickuri de la refi cand isi aduc aminte. Pe the-bux cu 10 refi ajungi imediat la 1$. Pentru ca dau click zilnic. O fi el atat de laudat si intra-devar e foarte bun neobux, insa lasa de dorit in privinta refilor. Pai daca dau niste bani pe inchirierea lor, macar sa faca in asa fel sa fie programati sa de-a zilnic clickuri. Ma gandeam ca la urmatorii 2$ sa imi cumpar inca un pachet, dar nu mai imi iau, mai bine scot banii. :)
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
8 Oct 2011
Mesaje
4.340
Revino-ti in fire, NeoBux nu vrea ca tu sa castigi bani cu refii inchiriari in fiecare zi. Deasta sunt boti, ca sa nu fie prea activi.
Daca vrei sa faci treaba adu refi directi.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Mersi pentru raspuns, da mi-am dat seama ca neobux face in asa fel ca tu mai mult sa cheltuiesti pe refi inchiriati, sa tot ii reciclezi de asta nu ii tine activi zilnic. La fel face si probux. Cu the-bux nu am treaba toti refii inchiriati dau clickuri zilnic. La neobux aveam intr-o zi 0.446$ si cand am intrat a doua zi aveam 0.020$ :)) Cand i-am contactat mi-au zis ca una din posibilele cauze de mi-a scazut suma din cont sa fie expirarea unor refi, desi nu expirase nici unul :)). Si cate clickuri am dat pana sa ajung la 0.446$. Stii cum fac astia? Lasa refii sa de-a clickuri vre-o 2 zile de faci si un cent pe zi cu 7-8 refi, si pe urma pauza, din 8 mai iti dau clickuri decat 3 :)). Cred ca ma las si eu ca nu e profitabil, cel mai bine castig cu cashnhits, mai ales acum la un upgrade de 3.2$ fac cate 2 centi zilnic singur fara refi directi. Pentru ca au multe modalitati, like la pagini facebook, autosurf si clickuri, iar pe like-uri iti plateste 0.008 lik-ul si iti da 13 pagini la upgrade si 8 la standard. Bine ca au si pachete mai scumpe si probabil ca faci si 1$ pe zi cu un asemenea pachet. Dar neobux nu mai e ce era odata :).
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Salutare, stie cineva cum pot sterge contul neobux? Este a doua faza pe care mi-o fac astia, acum o sapt si ceva facusem 0.448$ si a doua zi mai aveam 0.020$, mi-au zis ca probabil a expirat vre-un referal inchiriat, insa m-am uitat la referali si erau inca in timpul alocat de 30 de zile unii chiar aveau si 41 de zile deoarece aveam activat autopay, si iti ia un mic procent automat cand dau ei click, si l-i se prelungeste perioada automat si nu am decat 8 nu am 100 sa imi ia tot creditul aproape, si plus ca din 8 referi doar 3 dau click sau 4. Este a doua oara cand ajung la 0.448$ si ma trezesc a doua zi ca trebuie sa ma loghez iar, desi eu am optiunea in mozilla sa ma conecteze automat pe fiecare ptc sa nu stau sa bag mereu username si parola, si asa sa intamplat pana azi ma conectam automat, iar azi mi-a aparut pagina sa ma loghez, intru si ce sa vezi? La sold 0.020$ din 0.448$ care ii aveam ieri :)) Este ciudat ca numai cand ajung la suma asta mi se intampla, si inainte nu am patit asta, tot cu astia 8 referali ajunsesem la 1$, pe care l-am investit tot in niste referi care daca dadeau click 1 sau doi, nici o afacere nu am facut, Iar de cand am investit acel 1$ acum cand ajung la 44 de centi, mi-i ia din sold si imi lasa 0.020$. Sincer pierd niste timp aiurea, in email mi-au raspuns acelasi lucru ca expira referali, desi nu au trecut o luna de cand ii am, si ieri m-am uitat la ei, nici vorba sa expire mai au cate 20 si ceva de zile unii 31, altii 41 de zile, vorba aia m-am uitat ieri cand aveam suma intreaga la cont, hai ca daca ma uitam azi ziceam ca mi-i ia prelungit ei si de aia mi-au luat banii din sold, dar eu ieri i-am verificat si nu au cum sa expire atata timp cat am autopay activat. Pe Thebux am autopay activat si am 10 referali iar din 0.024$ pentru prelungirea lor imi ia putin, a doua zi am 0.02, apoi convertesc punctele si fac iar la loc 0.024$, aici imi ia banii din purchase balance. Ca la neobux asa mi-au zis ca poate nu am nimic in purchase balanse si sunt nevoiti sa imi ia din sold, dar eu la purchase am peste 2$ si acolo banii sunt neatinsi. De asta va intreb daca pot sterge contul, ca nu vad nimic pe site de anulare a contului. Mai bine lucrez cu alte ptc-uri serioase. Degeaba au facut 5 ani. Prima data cand le-am trimis email imi scriu inapoi ca ei nu inteleg ce doresc, sa fiu mai clar desi le-am scris destul de clar ca stiu sa scriu bine in engleza. Pe urma cand au vazut ca le-am trimis iar, mi-au raspuns vag si scurt ca posibil sa fi expirat un referal, asta a fost tot raspunsul lor :)), pai eu cu 0.6$ am luat 3 referi, acum daca expira unu costa 0.44$? numai unu? :)), desi ei nici vorba sa expire ca mai au inca destula valabilitate.
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Înscris
27 Aug 2012
Mesaje
1.061
Situatia cu care te confrunti seamana izbitor cu un bug/glitch al scriptului. Incearca din nou sa-i contactezi si sa le explici ca atunci cand ajungi exact la acea suma de bani ti se da inapoi la .20$.
Contul de pe Neobux nu il poti sterge/dezactiva tu, va fi automat sters din sistem dupa 60 de zile de inactivitate. Prin urmare, daca nu mai vrei sa ai de-a face cu Neobux, e suficient ca sa nu mai intri pe site timp de 2 luni si iti iei La revedere de la cont.
P.S.: eventual cu banii stransi cumpara-ti niste reclame, ca sa nu iti fi irosit chiar degeaba timpul.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Ok, mersi. I-am contactat si le-am zis sa verifice, daca situatia o va remedia am sa mai intru, daca imi dau acelasi raspuns, nu am sa mai intru. :)
 
Membru
Înscris
1 Noi 2012
Mesaje
222
george74 a spus:
Stie cineva cum e cu refi astia inchiriati? Parerea mea e ca nu se merita sa iti iei refi, ca din 10 care ii cumperi decat 2-3 dau click in fiecare zi. Sau doar 5 din 10. Am inteles ca de fapt sunt niste roboti, daca erau oameni mai intelegeam ca poate nu au avut timp unii din ei, sau nu au avut chef sa de-a clickuri, dar ca roboti, ar trebui sa functioneze zilnic. M-am saturat sa reciclez mereu la fiecare 4-5 zile cate 2 , 3 refi sau chiar mai multi. De exemplu mi-am luat 10 refi si pe THE-BUX si sunt foarte multumit zilnic toti dau click. Pe probux e la fel ca si pe neobux, clickuri de la refi cand isi aduc aminte. Pe the-bux cu 10 refi ajungi imediat la 1$. Pentru ca dau click zilnic. O fi el atat de laudat si intra-devar e foarte bun neobux, insa lasa de dorit in privinta refilor. Pai daca dau niste bani pe inchirierea lor, macar sa faca in asa fel sa fie programati sa de-a zilnic clickuri. Ma gandeam ca la urmatorii 2$ sa imi cumpar inca un pachet, dar nu mai imi iau, mai bine scot banii. :)

E foarte complex Neobux pentru ca trebuie sa te documentezi foarte mult in legatura cu inchiriatul refiilor si sa te uiti la topicul succes stories si iti faci o idee.
Dupa parerea mea ca sa iesi pe plus cu Neobux trebuie sa investesti mult (aproximativ 1500-2000$) de ce zic asta ?trebuie sa iei pachetul golden si ultimate(are reciclare automata la 7 zile si asta face totii bani),apoi sa ai pe putin 4000-5000 de referali apoi sa prelungesti pe 240 de zile ca sa ai BEP-ul mai mic si trebuie sa fii la curent cand sunt promotii pentru ca ai discount-uri foarte mari si atunci BEP-ul va fii mai mic.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Da, e o idee buna ce spui tu, dar de unde sa iau aia 1000-2000$? Na, eu am zis sa incep treptat sa iau azi un numar de referali, la urmatorii 2$ altii, si asa sa ii strang ca sa fac si eu macar aia 90$ si pe urma sa cumpar pachetul, dar mi-am dat seama ca e greu, pentru ca nu toti refii dau clickuri. Cand i-am mai reciclat nu am umblat la bani, i-am mai reciclat din puncte, dar si punctele alea se duc, daca reciclez mereu. ii inchiriezi dau 2-3 zile clickuri dupa care doar o particica din ei mai dau zilnic iar restul mai dau la o saptamana sau deloc. Aia cu auto reciclarea e foarte buna, dar e de investit. :)
 
Membru
Înscris
1 Noi 2012
Mesaje
222
george74 a spus:
Da, e o idee buna ce spui tu, dar de unde sa iau aia 1000-2000$? Na, eu am zis sa incep treptat sa iau azi un numar de referali, la urmatorii 2$ altii, si asa sa ii strang ca sa fac si eu macar aia 90$ si pe urma sa cumpar pachetul, dar mi-am dat seama ca e greu, pentru ca nu toti refii dau clickuri. Cand i-am mai reciclat nu am umblat la bani, i-am mai reciclat din puncte, dar si punctele alea se duc, daca reciclez mereu. ii inchiriezi dau 2-3 zile clickuri dupa care doar o particica din ei mai dau zilnic iar restul mai dau la o saptamana sau deloc. Aia cu auto reciclarea e foarte buna, dar e de investit. :)

Da asta asa e nu ai de unde sa iei bani aia! dar e foarte multa munca si trebuie multa rabdare,sunt task-uri in care poti sa faci cativa banuti dar din pacate la noi nu sunt asa multe cum sunt in afara plus ca trebuie sa ai noroc la Adprize si e o idee buna sa reciclezi din puncte .Sincer eu am cont de 6 luni si nu am nici un referal eu dau doar asa click-uri mai completez cateva task-uri si ce mai castig la Adprize.

Bafta!:)
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Chestia e ca am incercat si eu cu acele taskuri dar mi se par foarte grele, sau poate ca nu le inteleg eu, ca la unele iti spune sa indentifici o anumita adresa, si nu stiu cum o poti face daca sunt adrese din strainatate? Sau sa afli corect datele unei firme din cate am inteles eu. O sa mai incerc si eu cu taskuri sa vad daca imi iese.
 
Membru
Înscris
1 Noi 2012
Mesaje
222
george74 a spus:
Chestia e ca am incercat si eu cu acele taskuri dar mi se par foarte grele, sau poate ca nu le inteleg eu, ca la unele iti spune sa indentifici o anumita adresa, si nu stiu cum o poti face daca sunt adrese din strainatate? Sau sa afli corect datele unei firme din cate am inteles eu. O sa mai incerc si eu cu taskuri sa vad daca imi iese.

Da stiu cum este ca si mie imi a fost greu la inceput.Cele mai bune task-uri care le-am nimerit si castigam bine intr-o zi am ajuns la 1,5$ parca erau alea cu muzica iti dadea un link in care iti aratau 2 poze de pe un cd cu muzica si erau melodii si trebuie sa treci unele melodii si durata lor si a mai fost una cu harti google sa vezi daca e cartier rezidential sau fabrica.

Acum task-urile sunt din ce in ce mai grele sunt unele cu adrese sa identifici datele firmei.
 
Veteran
Înscris
26 Feb 2013
Mesaje
648
eu am facut in 30 min 24 de task-uri cu locuri : rezidentiale sau comerciale. 5 centi pe task, plus ca am depasit 1 $ si am primit si 24 centi. destul de bine platite. decat la alte site-uri...
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Da, in legatura cu taskurile pana la urma am incercat si eu, insa eu nu am decat 2-3 si pe toate scrie SORRY FINISHED, adica ca nu sunt disponibile si ca sunt facute, de imi spun ca sunt finalizate daca eu nu le-am facut niciodata? Nici un task valabil de 2 saptamani de cand am zis sa incerc si eu, numai asa imi spune FINISHED SORRY, la fiecare task. Dar mai mult de 2 sau 3 nu sunt.
 
Membru
Înscris
1 Noi 2012
Mesaje
222
vladuts a spus:
eu am facut in 30 min 24 de task-uri cu locuri : rezidentiale sau comerciale. 5 centi pe task, plus ca am depasit 1 $ si am primit si 24 centi. destul de bine platite. decat la alte site-uri...

Da cam asa am facut si eu dar din pacate task-urile alea mai mult de o saptamana nu tine cel mult 3-4 zile ca daca ar fii asa tot timpul s-ar face bani frumosi din asta :)
 
Sus