CEA MAI BUNA STRATEGIE

Membru
Înscris
17 Mai 2013
Mesaje
105
Salut. In urmatoarele randuri o sa va prezint o strategie care mi se pare foarte buna pentru a face bani rapid si destul de sigur.

As vrea sa ne strangem min 4 persoane pentru a putea incepe strategie, sa punem fiecare cate 50-100 lei.

Strategie consta in parierea la tenis, pe optiunea "40-40 in game-ul urmator : DA" la care avem cote de la 3.00 in sus
Am urmarit multe meciuri, si aproape in toate se face un game la 40 la 3-4 gameuri jucate cel mult.
Daca stii sa iti alegi si meciurile potrivite pe care sa pariezi, ai profit garantat.

Sa va dau un exemplu. Sa zicem ca incepem cu o banca de 300-400 lei.

Aleg un meci foarte echilibrat, in special un meci unde jucatorii nu servesc prea bine.

punem 10 lei - pariu pierzator
punem 15 lei - pariu pierzator
punem 20 lei - pariu pierzator
punem 30 lei - pariu castigator

30 x 3.00 = 90 lei

10+15+20+30 = 75 / 90 - 75 = 15 lei profit

Strategia este foarte buna, mie mi se pare una dintre cele mai profitabile
Poti prinde si 2-3 gameuri consecutive la 40, sa iti iasa.

Banii mi-i trimiteti mie, si joc pe contul meu fiindca stiu ce meciuri sa aleg si cand sa pariez.
Astept raspunsuri iar dupa voi veni cu mai multe detalii.
 
Membru Banat
Veteran
Donator
Înscris
30 Iul 2010
Mesaje
1.291
Ar trebuii intai sa aplici strategia, sa dai aici dovezi ca functioneaza si dupa sa faci o echipa cu care sa "falimentati" casele de pariuri...Din exemplul tau daca nu ies primele 5 gameuri ai pierdut....sa nu imi zici acum ca e imposibil sa nu fie un 40-40 in 5 gameuri...Inainte sa te apuci de o strategie de genul asta trebuie sa ai totul foarte bine pus la punct (cum ar fii banca, progresia mizei etc..), pentru ca altfel totul e sortit esecului...

+ ca nu stiu cine va avea incredere sa iti trimita bani avand in vedere faptul ca esti inregistrat de o saptamana...
 
Membru
Înscris
17 Mai 2013
Mesaje
105
MrWhite a spus:
Ar trebuii intai sa aplici strategia, sa dai aici dovezi ca functioneaza si dupa sa faci o echipa cu care sa "falimentati" casele de pariuri...Din exemplul tau daca nu ies primele 5 gameuri ai pierdut....sa nu imi zici acum ca e imposibil sa nu fie un 40-40 in 5 gameuri...Inainte sa te apuci de o strategie de genul asta trebuie sa ai totul foarte bine pus la punct ( cum ar fii banca, progresia mizei etc..) de inainte pentru ca altfel totul e sortit esecului...

Din exemplul meu, daca nu ies primele 5 gameuri nu am pierdut. Nu stiu ce calcul ai facut tu de ai dedus asta.
Intai am vrut sa vad daca sunt doritori, iar apoi am zis ca vin cu mai multe detalii.
Strategia am aplicat-o mai de mult, nu pe contul meu, pe contul unui prieten. si a fost profitabila.
N-am folosit-o niciodata deoarece nu imi place sa joc dupa strategii, si ca sa o joc singur ar fi trebuit sa am mult mai multi bani, dar vazand aici ca au mai fost astfel de proiecte pe acest site, am zis sa propun si eu o alternativa. Daca vrea cineva, bine, daca nu, nu.

E posibil sa nu fie 40-40 nici intr-un set intreg, insa sansele sunt foarte foarte mici. Cu cat ne vom strange mai multi, cu atat sansele ne cresc deoarece vom avea banca mai mare.
Eu de aia am zis ca sunt aici si am propus strategia, ca pe langa simpla strategie, mai iti trebuie si o viziune buna asupra meciurilor pe care sa le alegi.

*Acum m-am uitat de curiozitate la ce meciuri se joaca in acest moment si uite :

28terp.jpg

330w6sg.jpg


Uite, aici cota la 40-40 da era de @4.00 si din primele 4 gameuri , 2 au fost la 40-40
Iar in al doilea print, din 6 gameuri , 4 au fost la 40-40

Sansele acestei strategii sunt foarte mari.
Astept pareri si lume care este interesata.
 
Veteran
Înscris
24 Mai 2009
Mesaje
1.467
daca ar strange altcineva banii poate ar merita incercat
 
Membru
Înscris
13 Apr 2013
Mesaje
68
Fabio a spus:
punem 10 lei - pariu pierzator
punem 15 lei - pariu pierzator
punem 20 lei - pariu pierzator
punem 30 lei - pariu castigator

30 x 3.00 = 90 lei

10+15+20+30 = 75 / 90 - 75 = 15 lei profit

Strategia este foarte buna, mie mi se pare una dintre cele mai profitabile
Eu ti-as recomanda totusi martingale.
10 lei-pariu pierzator
20 lei-pariu pierzator
40 lei-pariu pierzator
80 lei-pariu castigator

80 x 3 = 240
240-150=90 profit.

Daca nu ai asa multi bani, incepe cu miza mai mica...gen 1 leu. E mult mai profitabil daca dublezi pariul, decat daca-l maresti doar cu 50-100% (ma refer strict la exemplul tau)
 
Membru Banat
Veteran
Înscris
29 Apr 2011
Mesaje
2.145
Metoda lui functioneaza, e testata de mine. Am jucat eu la 40-40 si am prins de multe ori cota 3. Trebuie doar pe cineva care se pricepe cat de cat la tennis si sa aiba timp sa urmareasca ceva meciuri....Merge e testata de mine, eu nu am pariat sume prea mari pe aceasta metoda, am facut doar 1-2 milioane atat!!
 
Membru
Înscris
24 Dec 2011
Mesaje
407
nu va amagiti copii. Anul trecut asa am crezut si eu ca am dat lovitura cu "strategia asta". Exact pe 40-40-DA jucam... Profitul e frumusel pana cand dai de un meci pe care vb aia "bagi mana in foc"...si sa vezi ca se fac 10-12 game-uri fara nici un 40-40 te zgarii :)) . La sfarsit am iesit pe pierdere. Mare grija. Dupa parerea mea mai sigura e strategia cu X a lui mr.albu :p .
 
Membru
Înscris
17 Mai 2013
Mesaje
105
Pai poate o fi mai sigura, pentru strategia aia insa iti trebuie o suma foarte mare ca sa simti un profit substantial, plus timp mai mult.
Metoda asta era pentru un castig rapid, strategie pentru castig rapid mai buna ca asta eu inca n-am intalnit, si nici un bankroll mare nu iti trebuie la aceasta strategie, 400-500 lei eu zic ca e ok.
 
Membru
Înscris
24 Dec 2011
Mesaje
407
ai grija ca riscul e mai mare decat crezi. La fotbal, unele echipe chiar vor un egal cateodata, sau uneori se multumesc cu egalul de pe tabela iau dupa minutul 60-70 incepe pleasca, dar tenisul e altceva. E vorba si de psihologie si de indemanare. Jucatorul trage la fiecare game in parte. Eu doar te-am avertizat pt. ca am patit-o nu ca vreau sa va descurajez. Daca aveti profit dupa o luna, raman eu de prost. Sper sa raman :))
 
Veteran
Donator
Înscris
28 Mar 2009
Mesaje
2.991
Cred ca e mai buna strategia.. "Break pe serviciul adversarului". Cel putin la femei, nu cred ca este meci in care sa nu fie break pe serviciul adversarului.
 
Membru
Înscris
17 Mai 2013
Mesaje
105
Daca se strange careva cu cate 50 lei de persoana sa facem o echipa, eu va garantez in proportie de 95 % profit cu aceasta strategie.
 
Membru
Înscris
25 Aug 2011
Mesaje
297
la tenis puteti sa mergeti pe strategia punctelor(martingale)
exemplu , joaca x cu y,
X serveste, plasam pariu pe Y ca sa castige punctul 2 , n0a iesit, mergem Y sa castige punctul 4, iarasi nu a iesit, mergem pe pct 6 si asa mai departe sau daca se termina gameul la 4 pct , mergem pe gameul urmator cand Y serveste, si plasam pariu pe pct 2 ca X castiga si iarasi aceeasi strtegie, pe pct 4,6,8,etc.(sau se poate juca impar 1,3,5,etc la fel)
Cotele in general sunt de la 2 in sus, daca sunt mai mici nu se merita sa joci.Se joaca la femei si pe zgura unde sunt greseli dese la cel care serveste.
Puncte slabe:1. Sa nimeresti un joc "turbat" unde sa nu prinzi pariul si sa pierzi banca (desi personal mai mult de 9 pasi nu am intalnit niciodata ;joc de ~3luni), deci va trebuie o banca cat de cat ca sa acoperiti macar 12,13 pasi
2. Sa-ti cada netul,sau sa-ti ia curentul pierzand un pas ceea ce ar putea fi fatal
3. Strategia o joc la bet365, desi nu mi s-a intamplat sa imi fie blocat meciul dintr-un motiv oarecare ,se poate intampla si asta,
4. Sa serveasca jucatoarea atat de rapid incat sa nu ti ramana timp sa plasezi pariu, pierzand un pas

Puncte bune: 1.Intr-un meci, de exemplu daca mergi cu 1 unitate pe pariu , media mea personala e de 17-18~ unitati pe joc, deci un profit bunicel intr-un timp relativ f scurt
2. Posibilitatea sa intri in joc oricand (desi preferabil e sa joci de la inceput, deoarece e riscant sa mergi pana la sfarsitul meciul pt ca poti sa nu prinzi pasul iar meciul sa se termine)

Fiecare strategie din pariuri,valabil si aici, se joaca cu o anumita banca si se respecta pasii, altfel, ca oriunde in alta parte , risti sa pierzi tot. Deci nu e pentru cei care vor sa se imbogateasca peste noapte sau se lacomesc si joaca toate meciurile la rand(meciurile trebuie selectate dupa cum am scris, femei si zgura desi nu e chiar o regula asta)


A 2-a strategie se numeste MUG(minutul urmatorului gol) cu intervale de 10 minute, se joaca la BET365.
tLDHJHT.png


Prima strategie apartine userului vifalcao
Strategia MUG apartine userului petremihai , ambii de pe forumul f.pariuri-x.ro


Toate creditele merg la dansii.
Mai multe detalii aici:
http://f.pariuri-x.ro/strategie-la-tenis-de-viofalcao-49245.html -> strateie tenis
http://f.pariuri-x.ro/strategia-min...-10-minute-prezentare-si-intrebari-42326.html --MUG


Vreau sa mai adaug ca eu merg cu ambele si sunt multumit. Cum am mai scris e important sa urmezi pasii si sa nu te lacomesti

Personal la strategia MUG , la meciurile "bune" merg si pe golul 2 sau 3 sau chiar 4 si etc (dar deja fiecare isi asuma responsabilitatea)
apoi tot la aceeasi strategie atunci cand se nimereste un meci cu 0-0 pana in min 80, eu mut miza pe alt meci "bun" pt ca imi permite banca
 
Membru
Înscris
17 Mai 2013
Mesaje
105
@tornea

Stiu de ambele strategii. Ambele sunt foarte bune.
Nu am folosit niciuna deoarece eu nu prea folosesc strategii, cea cu 40= mi se pare una dintre cele mai bune.
Pentru mine e cam echivalenta cu MUG.
Si cea cu puncte e foarte buna, pe asta am si aplicat-o. O aplic foarte rar, deoarece am un target al meu. Meciurile pe care pariez cu aceasta strategie sa fie foarte dezechilibrate, iar cota celui pe care pariez ca face punct pe serva adversarului sa fie minim 3.00. Am scos un profit substantial (imi amintesc) la meciul lui Djokovic cu Berlocq de acum ceva timp, cand Berlocq avea cota peste 4.00 sa castige punct pe serva lui Djokovic, acesta reusind in vreo 3-4 gameuri chiar sa ajunga la 40-40.

In concluzie, toate strategiile sunt bune daca stii cum sa le folosesti.
Un sfat... : Nu oricine poate practica o strategie, oricat de simpla ar parea. Nici nu va trece prin cap cat de calm si stapanire de sine aveti nevoie daca nu ati trecut prin asa ceva.
Eu unul nu pariez pe strategii deoarece am un profit aproape garantat pe meciurile din tenis pe care pariez.
Cine vrea sa vada cat de mult ma pricep, poate urmari sectiunea in care ofer ponturi gratis numita "Meciuri Live si ne-Live :)) de la Fabio" ca sa se convinga.
Inspirati-va de acolo daca nu aveti un bank roll pentru a aplica o strategie. Succes.
 
Sus