MailDirect - maildirect.ro (Scam)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Înscris
4 Mai 2011
Mesaje
894
Un site peste care am dat intamplator si care mi-a starnit interesul prin ceea ce ofera. Ceea ce e scris pe site ca ofera am transcris aici si este scurt si la obiect.


Cum castigam bani?

Nimic mai simplu... Zi de zi, noi cei de la MailDirect desfasuram campanii de promovare prin email pentru partenerii nostri si pentru ca tu esti cel care ia decizia meriti sa fii recompensat din plin:
- pentru fiecare citire a newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 0,5 centi
- pentru fiecare click in interiorul newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 1 cent
- in functie de fiecare campanie in parte primesti pana la 20$ pentru cumparaturi facute la partenerii nostri in urma newsletter-elor MailDirect (se va specifica la campaniile la care se aplica)
- primesti 10 centi pentru fiecare user care se inscrie din partea ta in platforma MailDirect pentru primii 200 de prieteni, dupa care suma scade la 2 centi.
- in momentul in care atingi suma de 100$ in contul tau, la prima plata, incheiem un contract cu tine si iti viram banii in contul tau personal, ulterior platile fiind facute in baza contractului initial fara alte formalitati.


Inca nu te-am convins? Primesti 10% din castigul intregii tale echipe !

Mult succes si... spor la comisioane !

Avantajele MailDirect

• Iti oferim 6$ la inregistrare!
• Poti face Bani oriunde te-ai afla!
• Primesti Bani sa vizualizezi reclame!
• Beneficiezi de Mega Avantaje oferite de Brand-uri cunoscute, doar prin intermediul platformei MailDirect!
• Primesti cumulat Bani si Beneficii Unice!
• Esti propriul tau sef!
• Acces la contul tau oricand, in timp real!
• Castigi bani pasiv, de pe urma echipei tale!
• Nu este necesar sa instalezi ceva pe calculatorul tau!

In plus ni se ofera 6.00$ la inregistrare !

Link de INREGISTRARE ---> MailDirect
 
Veteran
Donator
Înscris
18 Noi 2012
Mesaje
785
Re: MailDirect - maildirect.ro

Miroase a scam.Prea mare minimul de plata :)
 
Veteran
Înscris
4 Mai 2011
Mesaje
894
Re: MailDirect - maildirect.ro

Asta ramane de vazut, nu se stie niciodata pana nu incerci, este o noua platforma care merita incercata. Platforma Adsense de la google tot 100$ are minimul de retragere, asta ca o simpla comparatie, deci nu trebuie neaparat sa faci o asemenea concluzie doar luand in calcul minimul de retragere.
 
Membru
Înscris
22 Apr 2013
Mesaje
79
Re: MailDirect - maildirect.ro

b3byko a spus:
Asta ramane de vazut, nu se stie niciodata pana nu incerci, este o noua platforma care merita incercata. Platforma Adsense de la google tot 100$ are minimul de retragere, asta ca o simpla comparatie, deci nu trebuie neaparat sa faci o asemenea concluzie doar luand in calcul minimul de retragere.

Ce comparatie ai facut, Adsense cu "neica nimeni". Si sunt din 2011, dar nu a auzit nimeni de ei, asa ca ...
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect - maildirect.ro

Mail direct? Hmmm, am impresia ca nu este chiar asa de stralucit odata ce eu fac 8.41$ si a doua zi am in cont 8.32$ ciudat nu? Cred ca e o mare teapa, dupa ce ca si asa imbatranesti pana ajungi la 100$ mai iti si scade din balanta..M-i sa inregistrat un referal si surpriza, ieri aveam 8.41$ azi m-i sa inregistrat un ref si am 8.32$ ei in loc sa imi de-a ca s-a inregistrat un referal mi-au luat :)) Pai asa imi iau cateva ptc-uri imi fac referali mai si investesc putin si scot astia 100$ mai repede, sa zicem o luna, poate mai putin, decat sa stau 6-7 luni pe maildirect pt 100$..Si eu la inceput l-am considerat ok, mi-au dat 6$ la inscriere am mai facut eu inca 2.41 intre timp, total 8.41$. Pana aici nimic in neregula dar daca incep cu figuri din astea sa iti scada din balanta banii, chiar nu mai este ok deloc...
 
Membru
Înscris
13 Iun 2013
Mesaje
2
Re: MailDirect - maildirect.ro

Buna ziua,

Recomandam utilizatorilor MailDirect, atunci cand au o problema sa o semnaleze la adresa noastra de mai de contact sau la telefonul de contact unde va primi un raspuns, nu pe forumuri unde evident vom raspunde mai greu.

Raspunsul la problema dvs. si nu numai a fost urmatorul:

Din cauza unei erori in cadrul site-ului MailDirect anumite citiri si click-uri date de catre tine sau de catre utilizatorii recomandati de tine au fost contorizate de mai multe ori. Deasemenea au fost comisionate si recomandari care nu apucasera sa confirme (activeze) contul MailDirect.

Din acest motiv este posibil ca suma stransa de tine sa scada cu aproximativ 10-20%.
Ne cerem scuze si va anuntam ca problema s-a remediat si ca nu vor mai fi probleme legate de contorizarea citirilor si a click-urilor.

Din aceasta cauza am decis sa depunem in contul fiecarui utilizator MailDirect suma de 2$ in semn de compensare a greselii care s-a produs!

Multumim ca esti alaturi de noi!
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect - maildirect.ro

Ok, am sa continui, dar sper sa fiti seriosi si cand vine vorba de plata la 100$..Apropo cand ating suma de plata cum se procedeaza? Va contactez? O seara buna.
 
Membru
Înscris
13 Iun 2013
Mesaje
2
Re: MailDirect - maildirect.ro

Buna ziua,

Banii se vireaza direct in contul dvs. bancar in baza contractului care se inchieie la prima atingere a sumei minime de retragere! Pentru o mai buna intelegere a platformei este necesar sa cititi sectiunea ”Termeni si conditii” si ”Cum castig bani”! Multumim!
 
Veteran
Înscris
14 Apr 2011
Mesaje
736
Re: MailDirect - maildirect.ro

cand vand o dovada de plata atunci ma inscriu nu are rost sa pierd timpu degeaba
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect - maildirect.ro

Si cred ca are dreptate pana la urma..Prea mare cashout-ul in primul rand...Eu am mai mult de o luna la ei, chiar 2 luni, si am primit 6$ la inscriere, iar eu in 2 luni de citit zilnic emailuri nu am in cont decat 11.87$..Va da-ti seama cate luni mai trebuie pana la 100$? Daca puneau un cashout la 20-30$ da era mai ok...Si vorba celui cu blogul, daca o mai avea bani sa te mai plateasca ca nu le ajung banii de la parteneri :))
 
Membru
Înscris
28 Mai 2013
Mesaje
93
Re: MailDirect - maildirect.ro

n-are rost sa ma inscriu ;) si nici nu recomand
pierdere de timp
 

Zbb

Membru
Înscris
6 Iun 2013
Mesaje
94
Re: MailDirect - maildirect.ro

Aceste site-uri sunt facute special ei se asigura ca iti va lua foarte mult timp pana ajungi la acesta suma , in tot acest timp incaseaza bani frumosi iar acea 100 tu nu ai sa o vezi niciodata.
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect - maildirect.ro

Dar de siteul vivasms.ro unde cica se castiga bani din sms-uri primite de tine, stie cineva? Imi e sa nu fie tot al lui asta.. Primesti cica 5 sms-uri publicitare pe zi, plus castigi dela refii tai, si de la refii refilor tai si tot asa..La 30 euro poti retrage banii..Am vorbit de acest site ca am vazut multe cu .ro a fi a lui tipul asta, si nu stiu cu viva sms daca o fi tot de el facut...
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect.ro

Nu prea e noul Viespar, aici faci bani mai repede decat la viespar..Aici in 2 luni si ceva am facut 30$, la viespar din februarie si pana acum am decat 12$ si cu 100 de refi inscrisi..Iar 5$ din astia 12 a fost bonusul care la dat la inscriere, deci eu practic am facut 7$ in atatea luni de zile..Pai pana la 100$, as fi ajuns in baston si cu barba daca mai continuam :)) Cat despre maildirect eu voi continua ca nu mai am mult pana la 50$ (din 15 septembrie minim de retragere va fi la 50$ nu va mai fi la 100$), si daca plateste voi posta aici dovada de plata...Insa un lucru bun ar fi daca ar mai lucra un pic la el, ca stai secunde bune pana te loghezi si pana se incarca o reclama, merge cam greu..Daca aveam si aici vreo 5-6$ il lasam, dar daca tot am ajuns la 30$ hai sa incerc pana la capat..Si daca va plati o sa va para rau, iar daca nu va plati sa vedeti ce rau o sa imi para mie :))
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect.ro

Pai am ajuns la 34$ de atunci de cand am zis ca am 30$ nici nu stiu cate zile or fi trecut dar a trecut ceva, si am mai facut 4$..Mai am destul pana la 50$..Bine nici nu intru zilnic, intru la cateva zile cand se strang mai multe reclame si fac 1$ si ceva odata..Deocamdata mai am pana la 50$ sa vad daca o plati..
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Re: MailDirect - maildirect.ro

Cand ai dat click sa retragi banii, in ce i-ai retras? Au cumva paypal? Sau direct transfer bancar? Am si eu 30$ deocamdata..Sa ne anunti daca plateste..:) Bine ca au rezolvat si problema siteului ca au fost perioade in care se misca foarte greu la logare, la citirea emailurilor, etc..
 
Membru
Înscris
25 Aug 2011
Mesaje
56
Re: MailDirect - maildirect.ro

Cine vine cu o dovada de plata? La cum arata site-ul mi se face cam tzeapa. Dar hai sa nu ma ia gura pe dinainte.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus