ProBux - probux.com

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Veteran
Înscris
3 Sep 2013
Mesaje
594
Adevarul este ca valoarea premiilor acordate si numarul lor este foarte mic. De aceea probabilitatea de a castiga este fff mica. Indiferent de strategia adoptata.
 
Membru
Înscris
27 Feb 2013
Mesaje
347
am si eu o intrebare pentru cunoscatori,
daca din paypal am investit 15$ si din payza 45$ e clar ca cashout pot da doar prin payza pt ca am investit mai mult.intrebarea este daca investesc din nou prin paypal cat sa depasesc investitia din payza, o sa imi arata ca procesor de cashout paypal?acum e doar payza.
 
Membru
Înscris
21 Iul 2013
Mesaje
17
@stelistman;Aia cu datul in acelasi loc,e vrajeala,efect placebo,da cum iti vine
 
Donator
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
155
pana la urma ceea ce trebuia sa se intample s-a adeverit probux a devenit mai bun decat neobux !
In sensul ca referalli de la neobux sunt niste boti care dupa o zi nu mai dau nici un click (rented refferals,nu directi)
pe cand la probux macar iesi in profit nu in pierdere.
voi c-am ce profit faceti ?
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
8 Oct 2011
Mesaje
4.340
@raduro Daca investesti cu PayPal mai mult decat ai investit cu Payza vei putea retrage prin PayPal. Daca investesti cu PayPal tot atat cat ai investit si cu Payza iti vor aparea ambele optiuni de retragere.

@ediedi Profit reinvestiti in refi, pana ajung la 200 activi si dupa aia mai vdm daca fac upg. Eu asta fac, altii nu stiu, dar banuiesc ca tot asa ceva.

@restu Sunteti dusi daca credezi ca ProBux alege sub care casute sa ascunda premii, nu are nici-o imp pe ce casuta faci click, aldgoritmu de premiere e in fct de nr de clickuri TOTAL al TUTUROR membrilor din o zi, cei care au noroc sa faca al nu stiu catelea click pe ziua aceea primeste premiu.
 
Veteran
Donator
Înscris
25 Sep 2013
Mesaje
1.653
Am si eu o intrebare......se pot accesa reclamele de la probux de pe tableta, Samsung Galaxy Tab?.....ca am facut cont acum cateva zile si nu am putut sa vad nici o reclama.....

adica pot sa le deschid dar dupa aceea in susul paginii imi apare : "The advertisements may not fully load in your mobile device.Please, use a computer to get credited."


Am vazut in postari mai vechi, ca au dat click-uri si de pe telefon
 
Veteran
Înscris
3 Sep 2013
Mesaje
594
Nu este deloc indicat sa folosesti tableta sau telefon. Doar calculator. Iti blocheaza contul cand vei face retrageri. Daca ai dat de pe tableta, mai bine renunti si iti faci alt cont. Citeste TOS si conformeaza-te daca nu vrei sa ai probleme.
 
Veteran
Donator
Înscris
25 Sep 2013
Mesaje
1.653
nuu....ai inteles gresit, eu acum nu mai am calculator, pe toate conturile pe care le am la bux-uri am folosit doar tableta...doar ca la probux si celelalte 2mari bux-uri imi apare mesajul ala si nu ma crediteaza, chiar nu inteleg de ce pe celelalte bux-uri merge perfect iar pe astea 3cele mai mari nu am putut sa fac nimic :(
 
Veteran
Înscris
3 Sep 2013
Mesaje
594
Si ti-au mers si payout-urile?
Ca asa sa aduni bani (multi-putini) si sa nu poti sa-i scoti ... e chiar pacat de munca
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Vad atatea pareri ca probux e mai bun ca neobux..Nu zic ca nu ar fi mai bun, dar si aici o zi merg refii brici ca am 85 de refi si aproape ajung la 1$ intr-o zi, si 3 zile merg naspa abia 0.35-0.45$..Si uite asa trece luna si te trezesti ca ii prelungesti si tu mai ramai cu nimic aproape :)) In fiecare luna i-am prelungit si am ramas doar cu 1 sau 2$ in balanta, nici macar 5$ sa scot si eu..Iar in lunile cand am retras nu mai aveam cu ce sa prelungesc refii, bagam bani din PP castigurile de pe alte siteuri sa prelungesc la probux..Si ramaneam si fara banii castigati pe alte siteuri..Nu se merita ca nu scoti profit, poate sa ai 200-300 de refi sa scoti ceva..Nu prea imi permit ca la mine mai mult de 12-15$ nu circula prin PP..Si aici vorbim deja de sute de dolari sa investesti in probux...O sa raman decat la clickurile mele, deocamdata nu mai am de unde sa prelungesc refii...
 
Donator
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
155
1)daca intru de p laptop prin internet wireless e vreo problema ?....iti inchid retragerile ?
2)face cineva 5 $ sau mai mult pe zi ?...daca da, cati refi aveti ? :-B
 
Veteran
Înscris
7 Mar 2013
Mesaje
2.346
Eu fac 5-7$ cu 65 de refi si asta cam de 2 ori pe luna am facut cate 5$, cand merg refii bine, daca mai sunt zile in care nu da clickurile poti face 5-6$ doar o singura data pe luna..Eu am 65 de refi cine are mai multi normal ca face mai multi bani..Si eu am wirelless de la aceeasi companie de internet si atat prin cablu cat si prin wireless am acelasi IP..Daca ai wireless de la aceeasi companie de net sau cablu, ai sigur acelasi IP..daca ai acelasi IP nu sunt probleme cu supsendarea platilor sau a contului..Acum daca esti in alta parte si nu acasa si esti pe alt wireless ai alt IP normal..
 
Donator
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
155
Pai da George...doar ca eu am internet de la RDS care este unul dinamic ( se schimba de fiecare data cand ma conectez la internet. Ce sa fac in cazul asta ? Te baneaza pentru asa ceva ?
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
8 Oct 2011
Mesaje
4.340
Nu este acelasi IP, e doar din aceeasi familie, adica se schimba ultimele cifere dar primele raman aceleasi, oricum IPu dinamic nu e o problema. Daca aveti dubii trimiteti ticket si intrebati. Plus ca eu mi-am schimbat providerul si le-am dat ticket si mi-au zis ca o sa tina cont si nu vor fii probleme ca voi folosii alt IP de acu incolo. Pt ediedi cel mai bine ar fii sa faca ticket si sa explice situatia, iar cei de la support ii vor zice daca nu are voie sa faca ceva.
 
Donator
Înscris
13 Sep 2013
Mesaje
155
mersi munkyh3ad. O alta solutie ar fi sa folosesc un program care sa imi arate mereu acelasi IP cand ma loghz la internet :)) desi asta ar insemna sa fie umpik incetinita informatia !
Nu le poti cere celor de la RDS sa iti dea un singur IP (nedinamic) :)) ?
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
8 Oct 2011
Mesaje
4.340
Nu cred ca are RDS aceasta optiune. Oricum IPu dinamic nu e o prob. Dar sa folosesti si netu mobil si cel fix, nu stiu sa zic sigur, intreaba-i in ticket.
 
Membru
Înscris
27 Feb 2013
Mesaje
347
pentru ca tot se discuta despre astea cu IP-urile, am si eu o intrebare: este vreo problema daca am avut de ex cateva zile in vara in care l-am rugat pe fratele meu sa imi de-a clikurile pentru ca eu am fost in concediu. el a dat clikurile de la el de acasa si de pe calculatorul lui( alt IP ).in tot acest timp eu nu am intrat pe cont de altundeva si mentionez ca el nu are cont pe probux
mersi mult
 
Moderator
Business Club
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
8 Oct 2011
Mesaje
4.340
Da dc nu le trimiti ticket sa intrebi? Eu cred ca nu e daca au trecut 24h intre folosirea celor 2 IPuri, dar cel mai sigur poti aflii de la ei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus