Cum scot banii de pe paypal?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Donator
Înscris
25 Ian 2009
Mesaje
440
Cine ma poate ajuta sa-mi spuna cum scot banii de pe paypal pe card ?
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Mai intai ai nevoie de un card visa. Dupa ce ai adaugat si verificat cardul, click pe "Withdraw" si urmeaza pasii de acolo.
 
Membru
Înscris
16 Aug 2009
Mesaje
7
salut
stie careva daca se poate sa transferi banii de pe paypal pe un cont de USD la o banca ?(fara sa mai folosesti cardul)
de ex la alpha banc nu au comision de retragere numerar.
merci!
 
Membru
Înscris
15 Aug 2009
Mesaje
393
Daca nu ai card poti incerca sa transferi banii in AlertPay, si sa ii ceri sa iti trimita un cec. Dar comisionul este destul de mare... :-l
 
Membru
Înscris
16 Aug 2009
Mesaje
7
va multumes mult pe raspunsuri
dar nu inteleg ceva
tre sa am atunci un card in valuta...USD ?
sau pot sa am un card in lei si eu castig la PTC de fapt USD, dar cand ii transfer prin Paypal el mi transforma in RON si ii pot astfel ridica de pe cardul in RON ?
 
Membru
Înscris
16 Aug 2009
Mesaje
7
eu am un card visa electron la BT, in lei - asta ar trebui sa functioneze nu ?
te incaseaza de 2 ori comision, odata cand intra banii de la PTC la Paypal, si odata de la Paypal la banca ?
cine are cele mai bune comisioane? Alertpay sau Paypal?
merci
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Daca e visa, trebuie sa mearga. La AlertPay, comisionul de retragere este de 11.25 LEI indiferent de suma retrasa. La paypal e 2$ parca. Daca ai cont personal, nu iti i-a comision cand primesti bani in contul PayPal sau AlertPay.
 
Membru
Înscris
16 Aug 2009
Mesaje
7
acum vreau sa-mi fac cont la Paypal
care varianta de sign up e cea mai avantajoasa pt PTC si EBAY....PERSONAL sau PREMIER ?
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Pentru ebay am impresia ca iti trebuie premier. Fa-ti personal ca poti oricand sa upgradezi contul.
 
Membru
Înscris
15 Aug 2009
Mesaje
393
Categoric fa-ti personal. Daca nu o sa pierzi cam jumatate din castigurile de pe unrma ptc-urilor. Bine poate exagerez...dar un sfert tot pierzi de pe urma comisionelor.

Daca vrei mai tarziu sa il faci premier e free of charge ;)
 
Membru
Înscris
16 Aug 2009
Mesaje
7
siropu, sincer, tu ai vazut vreun ban fizic in mana din PTC ?
chiar functioneaza chestia asta ?
merci
 
Admin
Înscris
27 Oct 2008
Mesaje
4.137
Cu placere. Nu te imbogatesti, dar cu banii castigati iti poti cumpara un domeniu si host. Incepand cu PTC-uri, o sa prinzi experienta si o sa iti largesti orizonturile. Oricum e un sentiment unic cand castigi prima oara bani pe net. Cel putin asa a fost la mine. Succes. :-bd
 
Donator
Înscris
9 Noi 2011
Mesaje
424
Salut,am si eu o intrebare,vreu sa ma lamuresc.
Am dat cashout la un site si in contul de Paypal mi-au venit 15$ ,acuma ca sa ii scot,eu am card de alocatie de exemplu,dar e in Lei este vreo problema?
As dori sa stiu cum sa fac sa scot bani,din dolari in lei.
 
Veteran
Donator
Înscris
26 Sep 2010
Mesaje
578
Acis a spus:
Salut,am si eu o intrebare,vreu sa ma lamuresc.
Am dat cashout la un site si in contul de Paypal mi-au venit 15$ ,acuma ca sa ii scot,eu am card de alocatie de exemplu,dar e in Lei este vreo problema?
As dori sa stiu cum sa fac sa scot bani,din dolari in lei.

se converteaza banii cand retragi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus