Card Visa Electron - Banca Transilvania

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Donator
Înscris
3 Mai 2010
Mesaje
368
Deoarece nu am gasit nicaieri informatii cu privire la acest tip de card de la Banca Transilvania, va voi prezenta pasii ce trebuiesc urmati.

Pentru a crea un card la Banca Transilvania trebuie sa va prezentati la banca cu buletinul si sa achitati o taxa de 3 Ron. Cardul Visa Electron este eliberat intr-o saptamana. Atunci cand mergeti sa il ridicati trebuie sa depuneti o cerere pentru marire limita tranzactii online, aici ma refer in special la tranzactiile nesecurizate. Puteti pune orice limita, nu exista nicio taxa si nici nu influenteaza cu nimic contul. Maxim este 5000 de Ron pe zi. Tot atunci puteti depune minim 10 lei in cont pentru verificarea contului de catre paypal(banii vor fii inapoiati in contul de paypal in maxim 24 de ore de la verificare).In maxim 48 de ore cererea este aprobata si puteti cere sa fie verificat cardul prin paypal. In maxim 3 zile va aparea pe extrasul de cont, codul necesar verificarii contului Paypal. Pentru acest extras este necesar sa mergeti la banca.
Solicitarea platilor va fii procesata in maxim 48 de ore de la cerere. Veti stii cand paypal a trimis banii in momentul in care din "pending"
va fii scris "completed". Eu am primit banii pe card la 2 zile lucratoare dupa ce paypal i-a trimis.
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Iul 2010
Mesaje
650
Re: Card Visa Electron-Transilvania

Mie îmi dă acest mesaj:
"We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."
Asta e din din cauza acestei limite?
Si acea cerere poate fi facuta doar la banca sau si de pe telefon?
 
Veteran
Donator
Team Leader
Înscris
1 Noi 2008
Mesaje
6.813
Re: Card Visa Electron-Transilvania

Posibil sa fie de la limita.
Nu uita: cardul si contul de PayPal trebuie sa fie pe acelasi nume.
 
Veteran
Donator
Înscris
19 Iun 2010
Mesaje
1.333
Re: Card Visa Electron-Transilvania

ciuschi a spus:
Mie îmi dă acest mesaj:
"We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."
Asta e din din cauza acestei limite?
Si acea cerere poate fi facuta doar la banca sau si de pe telefon?

Am avut aceeasi problema . Trebuie sa te duci la banca sa completezi o cerere pentru ridicarea limitei de tranzactii online . Poate ca nu ai bani suficienti . Eu am avut 7 lei si nu au fost de ajuns . M-am dus si am mai depus 20 de lei . Si a doua zi a mers . Acum am paypal verificat :drinks:
 
Veteran
Înscris
20 Iun 2010
Mesaje
900
Re: Card Visa Electron-Transilvania

Inca ceva....cine doreste, poate sa opteze pentru Internet Banking. Va scuteste de drumurile la banca.

Daca insa nu prea va fataiti intre banca si casa, nu vi-l luati, doar pentru verificarea contului de PP. Acest serviciu costa, din cate stiu eu, in afara cazului in care este o oferta speciala si il aveti gratuit (cum are ING).
 
Veteran
Donator
Înscris
14 Iul 2010
Mesaje
650
Re: Card Visa Electron-Transilvania

L-am activat si eu acum.Foarte simplu:Totul se face cu un singur drum pana la banca.Faci acea cerere si in cateva ore incerci activarea paypal si la mine a mers.Dupa aceea am sunat la call center unde miau cerut cnp-ul,numele si adresa si mia zis acel cod de 4 cifre.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus