ProBux - probux.com

Re: ProBux - probux.com

Mesajde george74 » 06 Oct 2013, 09:18

Vad atatea pareri ca probux e mai bun ca neobux..Nu zic ca nu ar fi mai bun, dar si aici o zi merg refii brici ca am 85 de refi si aproape ajung la 1$ intr-o zi, si 3 zile merg naspa abia 0.35-0.45$..Si uite asa trece luna si te trezesti ca ii prelungesti si tu mai ramai cu nimic aproape :)) In fiecare luna i-am prelungit si am ramas doar cu 1 sau 2$ in balanta, nici macar 5$ sa scot si eu..Iar in lunile cand am retras nu mai aveam cu ce sa prelungesc refii, bagam bani din PP castigurile de pe alte siteuri sa prelungesc la probux..Si ramaneam si fara banii castigati pe alte siteuri..Nu se merita ca nu scoti profit, poate sa ai 200-300 de refi sa scoti ceva..Nu prea imi permit ca la mine mai mult de 12-15$ nu circula prin PP..Si aici vorbim deja de sute de dolari sa investesti in probux...O sa raman decat la clickurile mele, deocamdata nu mai am de unde sa prelungesc refii...
george74(offline)
Expert

Mulţumiri primite: 18
Mulţumiri date: 3

Reputaţie: -1
Sus

Mesajde ediedi » 06 Oct 2013, 20:06

1)daca intru de p laptop prin internet wireless e vreo problema ?....iti inchid retragerile ?
2)face cineva 5 $ sau mai mult pe zi ?...daca da, cati refi aveti ? :-B
ediedi(offline)
Incepator

Mulţumiri primite: 1
Mulţumiri date: 1

Reputaţie: 1
Sus

Mesajde george74 » 06 Oct 2013, 20:10

Eu fac 5-7$ cu 65 de refi si asta cam de 2 ori pe luna am facut cate 5$, cand merg refii bine, daca mai sunt zile in care nu da clickurile poti face 5-6$ doar o singura data pe luna..Eu am 65 de refi cine are mai multi normal ca face mai multi bani..Si eu am wirelless de la aceeasi companie de internet si atat prin cablu cat si prin wireless am acelasi IP..Daca ai wireless de la aceeasi companie de net sau cablu, ai sigur acelasi IP..daca ai acelasi IP nu sunt probleme cu supsendarea platilor sau a contului..Acum daca esti in alta parte si nu acasa si esti pe alt wireless ai alt IP normal..
george74(offline)
Expert

Sus

Mesajde ediedi » 06 Oct 2013, 20:18

Pai da George...doar ca eu am internet de la RDS care este unul dinamic ( se schimba de fiecare data cand ma conectez la internet. Ce sa fac in cazul asta ? Te baneaza pentru asa ceva ?
ediedi(offline)
Incepator

Sus

Mesajde george74 » 06 Oct 2013, 20:25

Si eu am de la RDS si se schimba mereu, si nu ma banat nimeni pana acum :)
george74(offline)
Expert

Sus

Mesajde munkyh3ad » 07 Oct 2013, 08:11

Nu este acelasi IP, e doar din aceeasi familie, adica se schimba ultimele cifere dar primele raman aceleasi, oricum IPu dinamic nu e o problema. Daca aveti dubii trimiteti ticket si intrebati. Plus ca eu mi-am schimbat providerul si le-am dat ticket si mi-au zis ca o sa tina cont si nu vor fii probleme ca voi folosii alt IP de acu incolo. Pt ediedi cel mai bine ar fii sa faca ticket si sa explice situatia, iar cei de la support ii vor zice daca nu are voie sa faca ceva.
Aici nu e scris nimic.
munkyh3ad(offline)
Team Leader Donator Team Spirit

Mulţumiri primite: 92
Mulţumiri date: 83

Reputaţie: 17
Sus

Mesajde ediedi » 07 Oct 2013, 22:33

mersi munkyh3ad. O alta solutie ar fi sa folosesc un program care sa imi arate mereu acelasi IP cand ma loghz la internet :)) desi asta ar insemna sa fie umpik incetinita informatia !
Nu le poti cere celor de la RDS sa iti dea un singur IP (nedinamic) :)) ?
ediedi(offline)
Incepator

Sus

Mesajde munkyh3ad » 07 Oct 2013, 22:49

Nu cred ca are RDS aceasta optiune. Oricum IPu dinamic nu e o prob. Dar sa folosesti si netu mobil si cel fix, nu stiu sa zic sigur, intreaba-i in ticket.
Aici nu e scris nimic.
munkyh3ad(offline)

Sus

Mesajde raduro » 07 Oct 2013, 23:01

pentru ca tot se discuta despre astea cu IP-urile, am si eu o intrebare: este vreo problema daca am avut de ex cateva zile in vara in care l-am rugat pe fratele meu sa imi de-a clikurile pentru ca eu am fost in concediu. el a dat clikurile de la el de acasa si de pe calculatorul lui( alt IP ).in tot acest timp eu nu am intrat pe cont de altundeva si mentionez ca el nu are cont pe probux
mersi mult
Daca vezi ca esti in groapa, inceteaza sa mai sapi !!!
raduro(offline)
Avansat

Mulţumiri primite: 4
Mulţumiri date: 2

Sus

Mesajde munkyh3ad » 08 Oct 2013, 07:58

Da dc nu le trimiti ticket sa intrebi? Eu cred ca nu e daca au trecut 24h intre folosirea celor 2 IPuri, dar cel mai sigur poti aflii de la ei.
Aici nu e scris nimic.
munkyh3ad(offline)

Sus
Pentru a putea răspunde la acest subiect trebuie să te autentifici.

Înapoi la PTC Plata Instant

Utilizatori care navighează în această categorie: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori