MailDirect - maildirect.ro (Scam)

Topic inchis

MailDirect - maildirect.ro (Scam)

Mesajde b3byko » 17 Mai 2013, 18:48

Un site peste care am dat intamplator si care mi-a starnit interesul prin ceea ce ofera. Ceea ce e scris pe site ca ofera am transcris aici si este scurt si la obiect.

Cum castigam bani?

Nimic mai simplu... Zi de zi, noi cei de la MailDirect desfasuram campanii de promovare prin email pentru partenerii nostri si pentru ca tu esti cel care ia decizia meriti sa fii recompensat din plin:
- pentru fiecare citire a newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 0,5 centi
- pentru fiecare click in interiorul newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 1 cent
- in functie de fiecare campanie in parte primesti pana la 20$ pentru cumparaturi facute la partenerii nostri in urma newsletter-elor MailDirect (se va specifica la campaniile la care se aplica)
- primesti 10 centi pentru fiecare user care se inscrie din partea ta in platforma MailDirect pentru primii 200 de prieteni, dupa care suma scade la 2 centi.
- in momentul in care atingi suma de 100$ in contul tau, la prima plata, incheiem un contract cu tine si iti viram banii in contul tau personal, ulterior platile fiind facute in baza contractului initial fara alte formalitati.

Inca nu te-am convins? Primesti 10% din castigul intregii tale echipe !

Mult succes si... spor la comisioane !

Avantajele MailDirect

• Iti oferim 6$ la inregistrare!
• Poti face Bani oriunde te-ai afla!
• Primesti Bani sa vizualizezi reclame!
• Beneficiezi de Mega Avantaje oferite de Brand-uri cunoscute, doar prin intermediul platformei MailDirect!
• Primesti cumulat Bani si Beneficii Unice!
• Esti propriul tau sef!
• Acces la contul tau oricand, in timp real!
• Castigi bani pasiv, de pe urma echipei tale!
• Nu este necesar sa instalezi ceva pe calculatorul tau!

In plus ni se ofera 6.00$ la inregistrare !

Link de INREGISTRARE ---> MailDirect
Ultima oară modificat de b3byko pe 17 Mai 2013, 18:58, modificat 1 dată în total.
b3byko(offline)
Veteran

Mulţumiri primite: 6
Mulţumiri date: 4

Reputaţie: 8
Sus

Re: MailDirect - maildirect.ro

Mesajde nik93 » 17 Mai 2013, 18:53

Miroase a scam.Prea mare minimul de plata :)
nik93(offline)
Veteran Donator

Mulţumiri primite: 48
Mulţumiri date: 60

Reputaţie: 3
Sus

Mesajde b3byko » 17 Mai 2013, 19:42

Asta ramane de vazut, nu se stie niciodata pana nu incerci, este o noua platforma care merita incercata. Platforma Adsense de la google tot 100$ are minimul de retragere, asta ca o simpla comparatie, deci nu trebuie neaparat sa faci o asemenea concluzie doar luand in calcul minimul de retragere.
b3byko(offline)
Veteran

Mulţumiri primite: 6
Mulţumiri date: 4

Reputaţie: 8
Sus

Mesajde dragosini » 17 Mai 2013, 19:46

MA BAG SI EU..
dragosini(offline)
Avansat

Mulţumiri primite: 9
Mulţumiri date: 8

Reputaţie: 1
Sus

Mesajde just2013 » 17 Mai 2013, 20:02

b3byko scrie:Asta ramane de vazut, nu se stie niciodata pana nu incerci, este o noua platforma care merita incercata. Platforma Adsense de la google tot 100$ are minimul de retragere, asta ca o simpla comparatie, deci nu trebuie neaparat sa faci o asemenea concluzie doar luand in calcul minimul de retragere.

Ce comparatie ai facut, Adsense cu "neica nimeni". Si sunt din 2011, dar nu a auzit nimeni de ei, asa ca ...
just2013(offline)
Incepator

Mulţumiri primite: 27
Mulţumiri date: 0

Reputaţie: 1
Sus

Mesajde george74 » 08 Iun 2013, 15:34

Mail direct? Hmmm, am impresia ca nu este chiar asa de stralucit odata ce eu fac 8.41$ si a doua zi am in cont 8.32$ ciudat nu? Cred ca e o mare teapa, dupa ce ca si asa imbatranesti pana ajungi la 100$ mai iti si scade din balanta..M-i sa inregistrat un referal si surpriza, ieri aveam 8.41$ azi m-i sa inregistrat un ref si am 8.32$ ei in loc sa imi de-a ca s-a inregistrat un referal mi-au luat :)) Pai asa imi iau cateva ptc-uri imi fac referali mai si investesc putin si scot astia 100$ mai repede, sa zicem o luna, poate mai putin, decat sa stau 6-7 luni pe maildirect pt 100$..Si eu la inceput l-am considerat ok, mi-au dat 6$ la inscriere am mai facut eu inca 2.41 intre timp, total 8.41$. Pana aici nimic in neregula dar daca incep cu figuri din astea sa iti scada din balanta banii, chiar nu mai este ok deloc...
george74(offline)
Expert

Mulţumiri primite: 18
Mulţumiri date: 3

Reputaţie: -1
Sus

Mesajde MailDirect » 13 Iun 2013, 22:15

Buna ziua,

Recomandam utilizatorilor MailDirect, atunci cand au o problema sa o semnaleze la adresa noastra de mai de contact sau la telefonul de contact unde va primi un raspuns, nu pe forumuri unde evident vom raspunde mai greu.

Raspunsul la problema dvs. si nu numai a fost urmatorul:

Din cauza unei erori in cadrul site-ului MailDirect anumite citiri si click-uri date de catre tine sau de catre utilizatorii recomandati de tine au fost contorizate de mai multe ori. Deasemenea au fost comisionate si recomandari care nu apucasera sa confirme (activeze) contul MailDirect.

Din acest motiv este posibil ca suma stransa de tine sa scada cu aproximativ 10-20%.
Ne cerem scuze si va anuntam ca problema s-a remediat si ca nu vor mai fi probleme legate de contorizarea citirilor si a click-urilor.

Din aceasta cauza am decis sa depunem in contul fiecarui utilizator MailDirect suma de 2$ in semn de compensare a greselii care s-a produs!

Multumim ca esti alaturi de noi!
MailDirect(offline)
Incepator

Mulţumiri primite: 0

Reputaţie: 0
Sus

Mesajde george74 » 13 Iun 2013, 22:25

Ok, am sa continui, dar sper sa fiti seriosi si cand vine vorba de plata la 100$..Apropo cand ating suma de plata cum se procedeaza? Va contactez? O seara buna.
george74(offline)
Expert

Mulţumiri primite: 18

Sus

Mesajde MailDirect » 14 Iun 2013, 08:59

Buna ziua,

Banii se vireaza direct in contul dvs. bancar in baza contractului care se inchieie la prima atingere a sumei minime de retragere! Pentru o mai buna intelegere a platformei este necesar sa cititi sectiunea ”Termeni si conditii” si ”Cum castig bani”! Multumim!
MailDirect(offline)
Incepator

Mulţumiri primite: 0

Reputaţie: 0
Sus

Mesajde ManOfWar » 16 Iun 2013, 17:15

cand vand o dovada de plata atunci ma inscriu nu are rost sa pierd timpu degeaba
ManOfWar(offline)
Avansat

Mulţumiri primite: 5

Sus
Publicitate
Sus
Topic inchis

Înapoi la Altele

Utilizatori care navighează în această categorie: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori